Pirms kāda laika ar ieskatiem meiteņu grupā The Heart un The Runaways uzsākām rakstu sēriju par daiļā dzimuma pārstāvēm – ģitāristēm. Šoreiz ielūkosimies citas grupas vēsturē un daiļradē, kas tāpat kā visas citas meiteņu grupas strauji uzmirdzēja un tāpat arī nodzisa.

Phantom Blue bija Amerikāņu smagā metāla grupa no Losandželosas, kuras sastāvā visos laikos bijušas tikai meitenes, grupa dibināta 1987. gadā. Phantom Blue ir vienīgā meiteņu grupa, kas jebkad parakstījusi līgumu ar Varney Shrapnel Records ierakstu kompāniju, to viņas izdarīja tikai trīs mēnešus pēc izveidošanās.

Zīmīgi, ka grupas dibinātājas – ģitāristes Mišela Meldrama (Michelle Meldrum) un Nikola Kouča (Nicole Couch) ģitārspēli bija apguvušas pie Paula Gilberta (Paul Gilbert).

Pēc pirmā albuma Phantom Blue, kas bija komerciāli veiksmīgs, un koncerttūres Eiropā, par šo grupu interesi sāka izrādīt vairākas ierakstu kompānijas, arī tādi ierakstu giganti kā Disney’s Hollywood Records, tomēr grupa parakstīja līgumu ar Geffen ierakstiem.

Īsi pirms ierakstu sesijas sākuma grupu pameta tās ģitāriste Nikola Kouča, tomēr Mišela Meldrama spēja ierakstīt visas otrā un arī pēdējā albuma Built to Perform (1993) ģitāras partijas bez Koučas palīdzības. Pēc albuma ieraksta grupa devās vēl vienā veiksmīgā koncerttūrē pa Eiropu, kā arī izveidoja dziesmas Time to Run videoklipu.

Tomēr dažādu iemeslu dēļ Geffen lauza līgumu ar Phantom Blue, un grupas līdzšinējais menedžeris Bairons Hontas (Byron Hontas) grupu iesūdzēja tiesā. Phantom Blue dalībnieces pamazām pameta grupu, līdz 1996. gadā vienīgā oriģinālā grupas locekle bija bunģiere Linda MakDonalda (Linda McDonald).

Grupa savas darbības laikā izdeva trīs veiksmīgus singlus:

  • Why Call it Love? (1989)
  • Time to Run (1993)
  • My Misery (1994)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase