Orianti (Orianthi Panagris) ir viena no tehniskākajām un talantīgākajām ģitāristēm ar lielu skatuves pieredzi un ievērojamu popularitāti (šobrīd ir 27 gadi). Viņa jau paspējusi pirms koncertiem iesildīt Stīvu Veju (Steve Vai), spēlēt kopā ar Karlosu Santanu (Carlos Santana), pabūt par vadošo ģitāristi Elisa Kūpera (Alice Cooper) dzīvajā grupā un uzstāties uz vienas skatuves ar popa karali Maiklu Džeksonu (Michael Jackson). 2009. gadā žurnāls Elle iekļāva Orianti 12 labāko sieviešu ģitāristu sarakstā, 2010. gadā viņa ieguva Guitar International Magazine balvu par labāko jaunatklāto ģitāristi, bet 2011. gadā Gibson Guitars atzina Orianti par vienu no 10 visu laiku labākajām ģitāristēm.

Orianti dzimusi 1985. gadā Austrālijas pilsētā Adelaidā un ir grieķu mūziķa Teo Panagri (Theo Panagris) un austrālietes Sūzanas Panagri (Susanne Panagris) vecākā meita, viņai ir arī jaunākā māsa Tīna.

3 gadu vecumā Orianti sāka spēlēt klavieres, taču tēva iedvesmota 6 gadu vecumā viņa pievērsās akustiskajai ģitārai. Viņas tēvam bija liela kolekcija ar Hendriksa (Jimmy Hendrix), Kleptona (Eric Clapton), Santanas, Whitesnake, Van Halen un citu mūziķu ierakstiem. Viņas tēvs arī pats spēlēja grupā, tādējādi viņa mājās stāvēja daudz mūzikas instrumenti un nepagāja ilgs laiks, līdz Orianti pati sāka spēlēt.

Skolas laikā Orianti piedalījās dažādos skolas ansambļos un grupās. Ģitāru viņa katru dienu ņēma līdzi uz skolu, kad vienu dienu to atstāja mājās, viņa izgatavoja savu ģitāru no piena pakas un gumijām.

Vidusskolā Orianti darbojās divās grupās The Mercs un Vamoose, ar kurām piedalījās dažādos talantu konkursos. Līdz 15 gadu vecumam Orianti gan macījās skolā, gan aktīvi muzicēja, tad viņa skolu pameta un mācījās mājās.

Kad Orianti bija 11 gadus veca Adelaidā koncertēt ieradās Santana, šis koncerts atstāja uz Orianti neatstājamu iespaidu. Līdz šim spēlējusi tikai akustisko ģitāru, viņa no tēva izlūdzās elektrisko ģitāru, jo gribēja līdzināties Santanam. Viņa skatījās videoierakstus, lai varētu iemācīties Santanas solo..

Pēc aptuveni 7 gadiem Santana atkal ieradās Adelaidā..Orianti bija jau 18. Būdams pazīstams ar Teo, Karlosa brālis noorganizēja Orianti tikšanos ar Santanu. Viņi saspēlējās un Karloss uzaicināja Orianti pievienoties viņam uz skatuves. Orianti pusstundu spēlēja savas dzimtās pilsētiņas pūļa priekšā, tā aizsākās viņas lielā karjera. Turpmāk viņa uzstājās kā viesis arī Stīva Veja, ZZ Top un Princa (Prince) tūrēs.

2005. gadā Orianti neatkarīgi izlaida savu debijas albumu Violet Journey, kuru radīja iedvesmojoties no saviem elkiem – Stīva Veja, Santanas u.c. Tajā viņa pati spēlē visus instrumentus, kā arī pati ir apstrādājusi dziesmas diskā.

2007. gadā Orianti sāka strādāt pie sava otrā albuma Believe, kuru izlaida 2009. Tajā tika iekļauta dziesma According to you, kuru varam klausīties arī mūsu pašu Radio SWH Rock. Skaņdarba Highly Strung video youtube.com ir miljoniem skatījumu, tajā piedalās arī Stīvs Vejs. Tāpat albumā ir iekļauti singli Shut Up And Kiss Me un Courage, piedaloties grupas Flyleaf solistei Leisijai (Lacey Sturm).

According To You

Šobrīd Orianti promotē savu oktobra beigās iznākušo EP Fire, bet jau oktobra vidū dosies kopā ar Elisu Kūperu viņa Raise The Dead 2012 tūrē.

Orianthi – Highly Strung featuring Steve Vai


 • Reply

  HenryX

  19 10 2012

  o, beidzot raksts par kādu man līdz šim nezināmu spīdekli..

 • Reply

  pieciitis

  19 10 2012

  Ja vien slavu sasniegt būtu tik vienkārši, kā izklausās.. 😀 Kopumā labs!

 • Reply

  sTarType

  19 10 2012

  Sākumā izskatījās pēc punk-rock dāmītes ar standarta kvintu rukāšanu, bet pēc videjo ar Steve Vai… cepuri nost!!!!

 • Reply

  Roberts

  21 10 2012

  Jā, man arī likās, ka vienkārši kāda pozētāja..

 • Reply

  ivo92

  21 10 2012

  Viņa manuprāt tieši būtu bijusi lead ģitāriste tajā pēdējā Maikla Džeksona tūrē, nē?

  • Reply

   Annemarija Linka

   21 10 2012

   Jā, ja tūre būtu notikusi..

 • Reply

  makslinieki welcome

  22 10 2012

  veel ir iespeeja ka iesildiis steve vai, kas buss riiga, mm??

  • Reply

   Annemarija Linka

   23 10 2012

   Diez vai, jo viņa šobrīd jau koncertē ar Elisu Kūperu pa ASV.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase