Starp visiem pasaules dziedātājiem ir vienlīdz daudz vīriešu un sieviešu, taču starp ģitāristiem situācija ir citādāka, proti, atrast kādu dāmu-ģitāristi ir gandrīz neiespējami. Vīrietis nespēj nodziedāt tā, kā to var sieviete, tāpēc šajā sfērā sievietes ir neaizvietojamas, tomēr sievietes un vīrieša radītās ģitāras skaņas ir līdzīgas, sievietes nespēj īpaši izcelties. Varētu pat domāt, ka profesionālā līmenī sievietes kaut kādu iemeslu dēļ ir atstājušas ģitāru pilnīgā vīriešu varā. Tomēr ir mūziķes, kas šādu stereotipu ir vēlējušās lauzt. (Reiz rakstījām par leģendāro meiteņu grupu The Runaways)

Nensija Vilsone (Nancy Wilson) ir amerikāņu izcelsmes ģitāriste un dziedātāja, kas septiņdesmitajos gados pievienojās savas māsas Annas izveidotajai hard rock/heavy metal grupai Heart. Nensija ir vairāku dziesmu autoru un līdzautore. 1976. gadā  grupa laida klajā savu pirmo albumu Dreambout Annie ar tādiem singliem kā Magic Man un  Crazy On You. Tika pārdots vairāk nekā miljons Heart pirmā albuma kopiju.


1977. gadā Heart izdeva savu otro albumu Little Queen, kurš bija tikpat veiksmīgs kā Dreambout Annie. Little Queen singls Barracuda iekļuva ASV TOP 15. 1977. gadā māsas Vilsones gozējās arī uz The Rolling Stones vāka, apliecinot, ka ir patiesas rokmūziķes. Abas māsas nepārtraukti pavadīja arī vairāki seksa skandāli, jo tās nekautrējās būt atklātas un runāt arī par savstarpējām attiecībām.

Vēlāk sekoja klusāks periods, jo grupa zaudēja tās līdzšinējo producentu Maiku Flikeru un Maiklu Fišeru. Tomēr 1985. gadā meitenes atgriezās ar jaunu albumu Hearts, kurš bija komerciāli veiksmīgākais grupas albums, un tika pārdots vairāk nekā  5 miljonu kopiju. Četras albumā iekļautās dziesmas bija atrodamas arī ASV TOP 10 dziesmu sarakstā.

Pēdējo 25 gadu laikā grupa ir vairākas reizes mainījusi savu sastāvu, laidusi klajā arī jaunas kompozīcijas, koncertējusi ar citiem leģendāriem mūziķiem un turpina to darīt. 2010. gadā Hearts laida klajā albumu Red Velvet Car, kas arī iekļuva Billboard TOP 10 albumu sarakstā.

Drīzumā gaidāmi raksti arī par citām sievietēm ar ģitāru.

kā „Dreambout Annie”. „Little Queen” singls „Barracuda” iekļuva ASV TOP 15. 1977. gadā māsas Vilsones gozējās arī uz „The Rolling Stones” vāka, apliecinot, ka ir patiesas rokmūziķes. Abas māsas nepārtraukti pavadīja arī vairāki seksa skandāli, jo tās nekautrējās būt atklātas un runāt arī par savstarpējām attiecībām.

Vēlāk sekoja klusāks periods, jo grupa zaudēja tās līdzšinējo producentu Maiku Flikeru un Maiklu Fišeru. Tomēr 1985. gadā meitenes atgriezās ar jaunu albumu „Hearts”, kurš bija komerciāli veiksmīgākais grupas albums, un tika pārdots vairāk nekā  5 miljonu kopiju. Četras albumā iekļautās dziesmas bija atrodamas arī ASV TOP 10 dziesmu sarakstā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase