Maikls Andželo BatioČau! Šoreiz vēlamies pastāstīt par kādu ģitāristu, kuru bieži piemin viņa izkopto prasmju un virtuozās tehnikas dēļ – tas ir Maikls Andželo Batio (Michael Angelo Batio). Batio ir dzimis 1956. gadā, un ir Amerikāņu instrumentālā roka ģitārists. Pirms savas solo karjeras – astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados viņš ir spēlējis solo ģitāru arī metāla grupā Nitro. Batio radīto mūziku varētu iedalīt dažādos žanros, taču visbiežāk viņš spēlē hārdroku un metāla paveidu, ko dēvē par neo-klasisko metālu.

Batio izceļas tieši ar savu ievērojamo spēlēšanas tehniku, ātrumu un sweep picking. Tāpat viņam patīk savas prasmes parādīt šovos, kur viņš parasti demonstrē savu ”Over-Under” paņēmienu (tas redzams video zemāk), kā arī to, ka viņš spēj pārvaldīt ģitāru, kurai ir divi un pat četri grifi. 2003. gadā viņš ir saņēmis titulu “Visu laiku labākais šrederis” žurnālā Guitar One Magazine.

Maikls andželo Batio dubultā ģitāraBatio ir plašas zināšanas mūzikas teorijā – viņa kompozīcijās tiek izmantotas dažādu sarežģītu gammu kombinācijas. Tāpat viņu var apbrīnot par viņa neticami ātrajām un precīzajām mediatora kustībām spēlējot. Viņš pats skaidro, ka to darīt viņam palīdz labās rokas brīvo pirkstu atbalstīšana uz ģitāras korpusa spēlēšanas laikā. Vēl viņam patīk arī tapping tehnika un sweep picking pa dažādām arpēdžijām. Par savām mīļākajām gammām viņš sauc fa dieza minora gammu un fa dieza frīģisko dominanti. Mūsu video nodarbību par frīģisko dominanti varat atrast spiežot šeit!

Lai gan Batio ir kreilis, viņš ir iemācījies vienlīdz labi spēlēt gan labroču, gan kreiļu ģitāras, un to viņš izmanto, spēlējot divas ģitāras reizē vai arī savu dubulto ģitāru – ģitāru ar diviem grifiem, kas katrs ir uz savu pusi. Pie viņa spēlēt ģitāru ir mācījies arī Toms Morello no Rage Against The Machine un Audioslave. Par Tomu Morello iepriekš esam rakstījuši šeit

Batio interesējas ne tikai par mūziku, bet arī par Eiropas viduslaiku vēsturi, pilīm un arhitektūru. To viņš atspoguļo arī savā ģērbšanās stilā, valkājot melnu apģērbu un nēsājot ķēdes. Tad nu skatāmies viņu darbībā.

Dubultās ģitāras spēlēšana

No Boundaries

Over and Under tehnika

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase