Stāsts par Sleša cepuri

Pirmo daļu vari lasīt senākā rakstā: “Roka Leģenda – Slash

Raidījumā Lopez Tonight Slešs stāstīja, kā viņš atradis savu „ikonisko” cepuri. „Ap 1986. gadu, mums bija paredzēs koncerts viskija bārā. Es staigājos pa pilsētu, lai sameklētu ko jaunu skatuves apģērbam. Es ieraudzīju melnu cepuri apģērbu veikalā Retail Slut (smejas). Tā tur vairs nav – varat nemeklēt (smejas). Taču man nebija naudas, lai sev kaut ko iegādātos. Es ienācu veikalā , paķēru cepuri padusē un vienkārši izgāju prom. Es jau biju pieradis pie šādām lietām – tā nebija pirmā reize (smejas). Es apsēju cepuri ar siksnu un sapratu, ka tā ir ļoti ērta un ir lielisks skatuves apģērba elements…”

Sleša projekti un sesijas darbi

1998. gadā Slešs atstāja G N’R uz neilgu laiku, lai fokusētos uz savam jaunizveidotajam projektam – Slash’s Snakepit. Gadu gaitā, Slešs kļuva par pieprasītu sesijas mūziķi, ierakstot mūziku ar tādiem cilvēkiem kā Eliss Kūpers (Alice Cooper), Semī Hagars (Sammy Hagar), Trako Klaunu Pūlis (Insane Clown Posse), Ronijs Vuds (Ronnie Wood), Sliktā Kompānija (Bad Company), Lēts Triks (Cheap Trick), Maikls Džeksons (Michael Jackson) un Rejs Čarls (Ray Charles).

1990. gadā Slešs saņēma zvanu no Maikla Džeksona, kurš vēlējās, lai Slešs piestrādā pie viņa jaunā albūma „Dangerous”. Slešs spēlēja ģitāru Maikla dziesmā „Give In to Me”. Vēlāk viņš parādījās šīs dziesmas video. Dažreiz Slešs parādījās uz skatuves kopā ar Maiklu, spēlējot dziesmu „Black or White” Dangerous Worl Tour koncerta tūres laikā. Slešs un Maikls kopā parādījās MTV Video Music Awards 1992. un 1995. gadā.

1995. gadā Kventins Tarantīno (Quentin Tarantino) palūdza Slešam ieguldīt dažas savas dziesmas viņa filmā „Jackie Brown”, tādēļ filmā ir dzirdamas dažas Slash’s Snakepit kompozīcijas.

1996. gadā Slešs spēlēja kopā ar Kūperu (Alice Cooper) un Semī Hagersu (Sammy Hagars) klubā Cabo Wabo, San Lukasā (San Lucas) – Meksikā (Mexico). Shows tika ierakstīts un jau nākamajā gadā iznāca Kūpera LIVE albūms ar nosaukumu „A Fistful of Alice”.

1997. gadā Slešs kopā ar reperi Ol’Dirty Bastard un alternatīvā roka grupu Fishbone parādījās R&B grupas Black Street roka remiksa versijā dziesmai „Fix”.

2000. gadā Slešs nolēma pārgrupēt Slash’s Snakepit, lai izdotu savu otro albumu, ar nosaukumu „Ain’t Life Grand”. Albūms sasniedz platīna statusu, pārdodot vairāk kā miljons kopiju. Lai šo albumu popularizētu, Slešs piedalījās pasaules koncerta tūrē kopā ar AC/DC 2000. gada vasarā.

2001. gadā Slešs pievienojās Maiklam uz skatuves koncertā Michael Jackson: 30th Anniversary Special, spēlējot „Black or White” un „Beat It”.

Slešs un Velvet Revolver

2002. gadā Slešs apvienojās ar Dafu MakKoganu un Metu Sorumu, lai nospēlētu koncertu Rendijam Kastillo (Randy Castillo).

Sapratuši to, ka starp grupas biedriem pagātnē ir bijušas lielas un nesaprašanās un lieki pārpratumi, viņi nolēma izveidot jaunu grupu – Velvet Revolver. Grupas sastāvā ietilpa Slešs, DafsMets un grupas Buckcherry biedri – Keits Nelsons (Keith Nelson) un Džošs Tods (Josh Todd).

Vēlāk Dafs apgalvoja, ka Keits un Džošs īsti neiederas grupā – un grupa aizvietoja viņus ar Deivu Kušneru (Dave Kushner) kā ritma ģitāristu un Skotu Veilandu (Scott Weiland) ieliekot kā solistu. Skots bija grupas Stone Temple Pilots bijušais dziedātājs, kura tajā brīdī bija pajukusi.

Velvet Revolver nospēlēja dažus koncertus 2003. gada vasarā – tieši tajā gadā viņi izlaida savu pirmo singlu „Set Me Free” – kurš bija arī saundtreks filmai The Hulk.

2004. gada jūnijā grupa izdeva savu pirmo studijas albumu „Contraband”. Tālāk sekoja 19 mēnešus gara koncertu tūre, popularizējot albumu, kurš vēlāk sasniedza dubult-platīna statusu. Koncerta tūres beigās, pirms sākt strādāt pie otrā albuma, grupa nolēma atpūsties.

2007. gada jūlijā grupa izdeva savu otro albumu „Libertad” un sāka savu otro koncertu tūri. 2008. gada, 20. martā Skots paziņoja, ka tā būšot pēdējā viņu koncerttūre. Ņemot vērā to, ka Skotam bijušas problēmas ģimenē, 2008. gada 1. aprīlī viņš pamet grupu.

Ģitārspēles varonis un elks

Slešs ir spēlējams varonis populārajā videospēlē Guitar Hero III: Legends of Rock un ir pat redzams uz spēlēs vāka. Tās dizaineri ierakstījuši daudzas Sleša kustības, kuras atdarina jaunieši, uztverot Slešu kā elku!

2007. gada jūlijā, Slešs parādījās uz mūzikas žurnāla Guitar World vāka ar nosaukumu „The Cat In The Hat Is Back” par godu 20 gadiem kopš G N’R slvenā albuma („20 year salute to Apetite For Destruction”).

Slešs ir arī uzrakstījis autobiogrāfiju ar vienkāršu nosaukumu „SLASH”, kura tika publicēta 30. oktobrī, 2007. gadā. To palīdzēja uzrakstīt Antonijs Boza (Anthony Bozza).

Slešs plānoja ierakstīt savu nākamo solo albumu pēc trešā Velvet Revolver albuma, kurš tā arī netika ierakstīts grupas solista aiziešanas dēļ.

Lai ietaupītu laiku, viņš nolēma sākumā ierakstīt savu solo albumu un tikai pēc tam meklēt grupai jaunu solistu. Slešs apgalvoja, ka strādāt studijā vienam pašam ir pārsteidzoši patīkami. Viņš minēja, ka katrai dziesmai būšot savs dziedātājs un ka viņam jau esot saraksts, kā arī, ka lielākā daļa jau ir piekrituši sadarboties ar viņu.

Ar savu jauno solo albūmuSlešs pirmo reizi uzstājās 2009. gadā, 30. Jūnijā Quert Festival festivālā, kurš notika Norvēģijā.

Grupas solists bija Frenkijs Perezs (Franky Perez) no grupas Scars On Broadway, ģitārists Džons (John 5), bass-ģitārists Kriss Čannijs (Chris Chaney) no Jane’s Addiction, bundzinieks Džeisons Bonhams (Jason Bonham) un sintezatoru spēlēja Tedijs Andreidis (Teddy Andreadis).

Koncertā arī parādījās īpašie viesi kā Kriss Kornels (Chris Cornell), Ozijs Ozborns (Ozzy Osbourne), Fērdžija (Fergie) un Ronijs Vuds (Ronnie Wood). Tūres laikā vokālists bija Mails Kenedijs (Myles Kennedy) no grupas Alter Bridge. Sleša jaunais solo albūms nesen sasniedz platīna statusu Jaunzēlandē, kur tika pārdots virs 35,000 kopijās.

Sleša ekipējums

Lielākai daļai Sleša fanu ir zināms, ka viņam pieder ļoti raksturīgs tonis, kurš pēc skaņas ir ļoti blūzīgs, maigs un ausīm patīkams. Šo toni Slešs iegūst, izmantojot Gibson Les Paul ģitāras un Marshall pastiprinātājus. Slešam pieder vairāk kā 100 ģitāras. Zemāk ir mīnētas ģitāras, ar kurām viņš ir spēlējis dažādos koncertos:

Slešs-ar-Marshall

Uz skatuves Slešs izmanto tikai Marshall pastiprinātājus.

Vienreiz Slešs izmantoja izīrētu sešdesmito gadu Marshall 1959 kombi, kuru modificēja Tims Kasvels (Tim Caswell). Slešam tas tik ļoti patika, ka viņš vēlējās to paturēt un sameloja veikala īpašniekam, ka tas tika nozagts. Diemžēl to netīšām atveda atpakaļ grupas palīgs.

Astoņdesmitajos gados Slešs izmantoja Marshall JCM 2556 Silver Jubilee Anniversary pastiprinātāju. Ierakstot Velver Revolver pirmo albumu, viņš izmantoja Vox AC30 kombi. Ierakstot otro albumu, Slešs izmantoja jaunu Marshall Vintage Modern 2466 pastiprinātāju.

1988. gadā Gibson Guitar Corporation pēc speciālā pasūtījuma, izveidoja Slešam divas ģitāras. Slešs savās ģitārās visbiežāk izmanto Seymour Duncan Alnico II PRO skaņas noņēmējus.

Kā jau mums visiem zināms, Gibson ir ļoti dārgas ģitāras un ne katrs var atļauties iegādāties sev Gibson Les Paul Slash signature ģitāru. Tāpēc Slešs izveidoja savas ģitāras kopiju Les Paul Epiphone versijā, kas maksā daudz mazāk un kvalitātes ziņā ir ļoti laba.

2008. gadā –  ierobežotā daudzumā – mūzikas veikalu plauktos parādījās Les Paul “Gold Top” Slash ģitāra.

BC Rich Handcrafted Mockingbird SL ir neoficiālā Sleša signature ģitāra – ar orģinālo Floyd Rose tremolo un Seymour Duncan Alnico II Humbucker skaņas noņēmējiem.

Slešs ir ļoti daudzpusīgs mūziķis, kurš savas karjeras laikā sadarbojies ar ļoti daudziem slaveniem mūziķiem – un ar to arī nodarbojās šobrīd!

Viņš ir ietekmējis vairākas ģitāristu un mūziķu paaudzes – un pat līdz šai dienai turpina to veiksmīgi darīt! Rock on!

Rakstu sagatavoja: Vitālijs Krūmiņš
Papildināja: Eduards Aksjoņenko
Informācijas avoti:
 • http://en.wikipedia.org/wiki/Slash_%28musician%29
 • http://januarymagazine.com/biography/slash.html
 • http://www.starpulse.com/Music/Slash/Biography/
 • http://www.imdb.com/name/nm0805298/bio
 • http://www.snakepit.org/bio.html

 • Reply

  Mārtiņš

  23 01 2011

  Bija interesanti palasīt, bet man šķiet, ka pie Velvet Revolver ir kļūda – tur ir rakstīts Buckberry, bet tie čaļi ir no Buckcherry.

 • Reply

  Martins

  23 01 2011

  Baigi labs raksts! Varbūt kādreiz varētu ielikt kautko vēl saistītu ar AC/DC

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  23 01 2011

  Paldies par pamanīto kļūdiņu – Tev taisnība 🙂

 • Reply

  ineb

  27 01 2011

  1998. gadā Slešs atstāja G N’R uz neilgu laiku.

  te arī kļūda 😀

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase