G N’R bieži spēlēja bāros un guva lielus panākumus laika gaitā no 1985 – 1986. Tieši tajā laikaperiodā viņi uzrakstīja visklasiskākās dziesmas kā – „Sweet Child o’mine”, „Paradise City”, „Welcome To The Jungle”. Kamēr grupa „cīnījās”, lai gūtu panākumus, viņus noskatīja vairākas lielas ierakstu kompānijas. Tika noslēgts līgums ar Geffen ierakstu kompāniju un grupa tika nominēta, kā „visbīstamākā grupa pasaulē”.

Sīkāk par savām izklaidēm Slešs stāsta Late Show raidījuma intervijā  ar Deividu Letermenu (David Letterman):

D: Kad jūs bijāt savās tūrēs, vai jūs atbalstījāt to laiku hard-roka grupu stereotipu uzvedību kā viesnīcu demolēšana, TV mešanu ārā pa logu, gultas dedzināšanu?

S: „…Bez tā nevarēja iztikt! (smejas)”

 D: Kas jūs motivēja uz šādu uzvedību?

S: „Garlaicība… bieži vien viesnīcās nebija ko darīt un, apzinoties, ka neesam mājās un ka nav jāuztraucas par kārtību, bieži vien savārījām lielas nepatikšanas – atstājām lielu nekārtību! …Bet, kad atnāca lielie rēķini, tas ātri apstājās (smejas)”
D: Vai jums bija kāds cilvēks, kas bija atbildīgs par to, lai neiekuļaties nepatikšanās?

S: „Kad grupa varēja atļauties, mēs nolīgām sargu. Viņa galvenais uzdevums bija sekot man un turēt tālāk no nepatikšanām, kas galu galā kļuva par aizraujošu spēli, jo beigās es speciāli tajās iekūlos, lai redzētu – uz ko sargs ir spējīgs.”

D: Cik es zinu, Tu iemeti vodkas pudeli pa TV?

S: „Jack Daniels… Jā, es iesviedu Jack’a pudeli televizorā, jo biju piedzēries un sarga ieslēgts istabā… es biju ļoti dusmīgs un pēc īsa brīža atslēdzos (Smejas). Bet sargs izdarīja baigi jauko lietu – kas patiesībā nebija jādara -, viņš paķēra sasisto TV un, uzkāpjot uz palodzes malas tā, lai neviens neredzētu viņu koridorā, pa logu iezagās kaimiņu istabiņā un samainīja televizorus, lai man nebūtu nepatikšanas. Viņš pamatīgi riskēja, jo mūsu istabiņa bija vienpadsmitajā stāvā (smejas) !”

28 miljonus kopiju pārdeva (18 miljoni Savienotajās Valstīs vien) albums Appetite for Destruction ir G N’R visu laiku pārdotākais albums pasaulē un Savienotajās Valstīs. Līdz 1988. gadam G N’R ieguva savu pirmo 1# hītu ar dziesmu „Sweet Child o’Mine”, kas bija ļoti ievērojama Sleša riffa un solo dēļ.

1988. gadā G N’R izdeva G N’R Lies. Lai gan šajā albumā tika iekļautas tikai 8 dziesmas, 4 no kurām bija jau agrāk iznākušas, tas pārdeva 5 miljonos kopiju.

1991. gadā, pēc 4 gadu ilga darba, G N’R izlaida Use Your Illusion I un Use Your Illusion II. Tajā gadā G N’R sāka Use Your Illusion koncertu tūri, kas ilga 28 mēnešus. Zelta laiki!

 Deviņdesmitajos gados Slešs uzrakstīja pāris dziesmas, kas tika domātas nākamajam albumam – taču Aksels šo materiālu noraidīja. Slešs nolēma šo materiālu izmantot un izveidoja pats savu projektu ar nosaukumu Slash’s Snakepit. Šo projektu atbalstīja Mets Sorums (Matt Sorum), Gilbijs Klarks(Gilby Clarke), Dizzijs Rīds (Dizzy Reeds)Maiks Inezs (Mike Inez) un Ēriks Douvers (Eric Dover). Grupa ierakstīja Sleša materiālu un izlaida albumu ar nosaukumu „It’s Fove O’Clock Somewhere” 1995. gadā.

G N’R izjukšana

Neviens īsti nezina, kāpēc grupa pajuka, lai arī ir klīst baumas par dažādākām versijām. Meklējot informāciju dažādos avotos (intervijās, biogrāfijās, publikācijās utt) secināju, ka paši grupas biedri nezin īsto iemeslu. Piedāvāju jums nelielu materiālu kopsavilkumu un daļēji atbildi uz jautājumu „Kāpēc gan G N’R izjuka?” (zemāk minētais var nebūt 100% pareizs – tikai versijas).

Slešs vēlējās atgriezties grupas saknēs – respektīvi, hard-rokā. Turpretī Aksels vēlējās pētīt mūziku tālāk un eksperimentēt ar materiālu dažādību. Kad Gilbijs tika izmests no grupas (nezināmu iemeslu dēļ), viņu ātri nomainīja Pauls Tobias (Paul Tobias), kuru uzaicināja grupā pats AkselsPauls pat vairākas reizes ierakstīja ģitāras partijas albuma Sympathy For The Devil singlam bez jebkādas grupas biedru atļaujas.

Kad Slešs pabeidza savu projektu Slash’s Snakepit, viņš atgriezās G N’R studijā un saprata, ka grupa nav izkustējusies no vietas (vairāku gadu laikā, kamēr Slešs bija aizņemts ar savu projektu). Slešs pamazām sajuta riebumu pret Akselu viņu domstarpību par grupas nākotni dēļ.

Kad Slash’s Snakepit dziesmas tika ierakstītas, Aksels apgalvoja, ka vēlās izmantot šīs dziesmas kā pamatu nākamajam G N’R albumam, kas satracināja Slešu un galu galā noveda līdz viņa aiziešanas no grupas.

Atbilstoši intervijai ar MetuPauls, kurš joprojām bija grupas sastāvā, sāka aprunāt Slešu, un izveidoja nepatīkamu rok-zvaigznes attieksmi.Mets nevarēja paciest šādu uzvedību, jo bija Slešam labs draugs un pateica visu, ko par Paulu domā. Vēlāk Metu izmeta no grupas.

1997. gada beigās Aksels un Dafs bija vienīgie oriģinālie grupas biedri. Dafam bija lielas veselības problēmas – kopš tā laika viņš pamatīgi sāka savilkt savu dzīvi kopā gan fiziski, gan garīgi (iestājās universitātē, uzturēja sevi formā). Dafs pameta grupu labprātīgi, jo nebija pārliecināts par Aksela mūzikas novirzi un faktu, ka Aksels uzskatīja sevi par grupas „BOSU”.

Papildināja un noformēja: Eduards Aksjoņenko

 • http://en.wikipedia.org/wiki/Slash_%28musician%29
 • http://januarymagazine.com/biography/slash.html
 • http://www.starpulse.com/Music/Slash/Biography/
 • http://www.imdb.com/name/nm0805298/bio
 • http://www.snakepit.org/bio.html

 • Reply

  hipijs

  20 09 2010

  mjāaa… vinju kjildas ir viens misticisms. cerams, ka apzvienosies īstajā sastāvā un tad buus vecie labie laiki atpakalj! jaapaarvar tikai savs ego!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase