Sveiki, ģitāristi! Šodien vēlos jūs iepazīstināt ar ģitāristu, kurš ir atstājis lielu iespaidu uz mani, un, varu derēt, ka neatstās vienaldzīgus arī jūs! Pietiek pateikt vienu vienīgu vārdu un prātā iešaujas melna cepure, blūzīgs tonis un minora pentatonikas gamma. Dāmas un Kungi, jūsu uzmanībai piedāvāju ieskatu Sleša biogrāfijā!

Kaķis ar Cepuri Galvā (The Cat In The Hat)

Slash (turpmāk Slešs) piedzima 23. Jūlijā, 1965. gadā Hampstedā (Hampstead), kas atrodas Londonā, Anglijā.

Sleša īstais vārds is Sauls Hudsons (Saul Hudson). Viņš ir bijušais solo-ģitārists Amerikas smagā roka grupai „Guns N’Roses” (saīsinājumā G N’R), kurā viņš spēlēja no 1985. – 1996. gadam.

Vēlāk Slešs izveidoja projektu „Slash’s Snake-Pit”, kā arī līdzdibināja grupu „Velvet Revolver”, kuras sastāvā ietilpa „G N’R” bijušie grupas biedri , – Dafs MakKagans (Duff McKagan) un Mets Sorums (Matt Sorum).

2009. gada augustā, žurnāls Time Magazine ievēlēja Slešu kā otro no visu laiku 10 labākajiem ģitāristiem!

Sleša jaunības dienas

Sauls Hudsons (Slešs) piedzima Londonā, taču dzīvoja un tika audzināts Stokontrentā (Stoke-On-Trent), Stafordšīrā (Staffordshire). Saula māte (Ola Hudson) bija afro-amerikāniete, kura strādāja par tērpu dizaineri Deividam Bovijam (David Bowie) un citiem aktieriem un mūziķiem.

Saulam bija angļu izcelsmes tēvs Antonī Hudsons (Anthony Hudson), kurš bija mākslinieks – veidoja albumu vākus dažādiem muzikantiem (kā piemēram: Nīls Jangs (Neil Young) un Džoni Mišell (Joni Mitchell)).

Kad Saulam (Sleša īstais vārds) bija vienpadsmit, viņa ģimene pārvācās uz Los Andželosu (Los Angeles), Kalifornijā (California).

SLASH” bija iesauka, kuru izdomāja Saulam labs ģimenes draugs Seimors Kassels (Seymour Cassel), tāpēc, ka „…viņš vienmēr bija steigā, zibēja, pārslēdzoties no vienas lietas uz otru”.

Bērnībā Sleša spēlēšanas gaumi iespaidoja un ietekmēja mūzikas skolas skolotājs, ko viņš komentē šādi:

Man bija skolotājs skolā, kuram bija ‘Les Paul’ ģitāra – un vinš vienmēr spēlēja ‘Cream’ vai ‘Led Zeppelin’ frāzes un gājienus. kad to dzirdēju, es sev teicu: „Tas ir tas, ko vēlos spēlēt!” ‘Tangerine’ bija pirmā dziesma no ‘Led Zeppelin’, kuru es apguvu.

Slešs nolēma izveidot grupu Road Crew (pēc Motorhead dziesmas nosaukuma „We Are Road Crew”) ar savu bērnības draugu Stīvenu Adleru (Steven Adler). Slešs izvēlējās spēlēt basģitāru, jo Stīvens apgalvoja, ka būs grupas solo-ģitārists. Kādu dienu Slešs apmeklēja Feirfaksas Mūzikas Skolu (Fairfax Music School) un teica tās administrācijai, ka vēlas apgūt basģitāru. Ap to laiku viņš satika savu skolotāju Robertu Volinu (Robert Wolin). Roberts apgalvoja – ja Slešs vēlās spēlēt basu, vajadzēs iegādāties savu basģitāru. Slešs devās mājās, lai pajautātu savai vecmāmiņai par basu. Slešam iedeva nodilušu, vienas stīgas flamenko ģitāru (flamenco Guitar). Kad Slešs dzirdēja savu skolotāju spēlējam „Brown Sugar”, viņš saprata, ka ģitāra ir viņa īstais aicinājums. Vēlāk Slešs aizgāja no vidusskolas, lai varētu vairāk nodoties mūzikai.

Žurnālam „Rolling StoneSlešs teica :”Mana lielā atmoda notika, kad man bija četrpadsmit. Es mēģināju ielīst vienas vecākas meitenes biksītēs jau kādu laiku, kad vienu dienu viņa beidzot uzaicināja mani pie sevis ciemos… Mēs runājāmies, pīpējām zāli un klausījāmies Aerosmith albumu Rocks. Tas manī radīja triecienu kā tonna ar ķieģeļiem. Es sēdēju un klausījos šo albumu bezgala daudz reižu – līdz atšuvu mieteni un…. es atceros, ka jau braucu atpakaļ ar riteni uz vecmāmiņas mājām, zinādams, ka mana dzīve ir mainījusies – es ļoti gribēju spēlēt ģitāru!!”

Sleša Karjeras Sākums

1983. gadā Slešs ievietoja sludinājumu vietējā laikrakstā, kur minēja, ka nepieciešams bass-ģitārists grupai Road Crew, uz ko atsaucās Dafs Makkeigans (Duff McKagan). Kad Road Crew sabruka, Slešs pievienojās vietējai grupā ar nosaukumu Hollywood Rose, kuras solists bija Aksels Rouzs (Axl Rose). Slešs jau agrāk bija saticis Akselu un viņa grupas biedru Īziju Stradlinu (Izzy Stradlin) – kad viņi abpusēja meklēja grupas biedrus. Slešs kādu laiku spēlējis arī grupā Black Sheep.

1985. gada jūnijā, Slešs un Stīvens Adlers tika uzaicināti spēlēt kopā ar AkseluĪziju un Daffu – jaunizveidotajā grupā ar leģendāro nosaukumu Guns N’ Roses …

Vēl lasi: Slash un Guns N’ Roses laiki

Rakstu sagatavoja: Vitālijs Krūmiņš

Papildināja un noformēja: Eduards Aksjoņenko
Informācijas avoti:
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Slash_%28musician%29
  • http://januarymagazine.com/biography/slash.html
  • http://www.starpulse.com/Music/Slash/Biography/
  • http://www.imdb.com/name/nm0805298/bio
  • http://www.snakepit.org/bio.html

  • Reply

    Fingerflip_11

    03 09 2010

    Slash Rocks!! traki izgājieni viņam esot bijuši. un es vēl domāju – ka viņš ir viens no mierīgākajiem GNR sastāvā. izrādās – ka pats velns!!!

  • Reply

    Jānis

    03 09 2010

    Man patīk “don`t cry” solo labāk par visiem.. tehniski jau nav nekāds ģitāras dievs (sasper mani jods :D) , bet atteiksmes un stila ziņā- “god of rock”

  • Reply

    Harijs

    03 09 2010

    Ļoti labs raksts. Organizēts un kvalitatīvs. Uzzināju arī pāris jaunas lietas. Paldies. 🙂

  • Reply

    fiash

    03 09 2010

    Būtu sākumā pabeiguši Jimmy Page rakstu 🙁

  • Reply

    Ernests Bordāns

    03 09 2010

    Jimmy Page raksta turpinājums arī drīzumā parādīsies 😉

  • Reply

    Griķis

    03 09 2010

    Super raksts , gaidishu ari citus jusu rakstus . . . vnk super 🙂

  • Reply

    Dzens

    03 09 2010

    IMHO viens no garlaicīgākajiem ģitāristiem, bet katram savs. Mani vairāk uztrauc raksta kvalitāte. Es saprotu, ka informācija tiek ņemta no dažādiem interneta avotiem un tas pats par sevi nav nekas slikts. Sliktāk ir tad, ja var redzēt, ka ir burtiski tulkots. To, protams, var redzēt tāpēc, ka tulkojums vietām ir gauži neveikls. Nu nesaka neviens latviešu valodā “agrā dzīve”. Jā, angliski ir “early life”, bet tie tomēr būs “jaunības gadi” vai kaut kas tamlīdzīgs. Un tādu neveiklību ir diezgan daudz.
    Par centību lieku visus 10 ar krustu, bet par izpildījumu 5.
    Ceru, ka neviens neņems ļaunā kritiku.

  • Reply

    Eduards Aksjoņenko

    03 09 2010

    Paldies par viedokli, Dzen!

    Tu runā par tēmu – kas aktuāla jebkuriem tulkojumiem uz LV (kā filmām un grāmatām, tā arī rakstiem un citātiem!).
    Ko es esmu pamanījis mūsdienu žurnālistikā – katram autoram ir savs stils – un tas ir ļoti labi! Galvenais, lai viņš nepazaudē galveno domu, ko nes pirmavots un ieinteresē lasītāju!

    Tas ir arī faktors – vai mums simpatizē attiecīgā autora raksti! 🙂

    p.s. “Agrā dzīve” vai “Jaunības gadi” – come on…. 😉

  • Reply

    Tontons

    03 09 2010

    Piekrītu Dzenam par visu…

    Slash, Peidžs, Beks. Kas būs nākamais, par Kleptonu raksts? Man labāk gribētos dzirdēt ko jaunu, lai autori pastāsta, ko es nezinu. Vai par mazāk zināmiem, vai vienkārši tādiem, kuriem parasti netiek pievērsta lielā uzmanība.

    Piemēram, ja man būtu jāstāsta jums, es mēģinātu apkopot un uzrakstīt (nevis iztulkot) informāciju par Endrjū Letimeru, Aleksu Laifsonu vai Miku Džounsu.

    Tā ka interneta krievu pusē neeju un neorientējos, būtu interesanti palasīt arī par tās puses spēlmaņiem, piem no Aria, Korrozia Metalla vai Master…

    Vēl lielāka vērtība rakstiem būtu, ja tajos būtu oriģinālinformācija – intervijas, pētījumi. Ja kāds uzņemtos nointervēt Hariju Zariņu vai Ainaru Virgu par dzīvi, mūziku un īpaši ģitārspēli, šāda informācija varētu sanākt daudz interesantāka un vērtīgāka, kaut arī neviens no latviešiem nav pasaules mēroga zvaigzne kā ģitārists.

  • Reply

    Eduards Aksjoņenko

    04 09 2010

    Beidzot sākat arī stāstīt – ko paši vēlaties dzirdēt un redzēt!! 😀
    Līdzšinējais koncepts ir šāds: ja runājam par rokģitāristiem, tad ir jāmin pamatu pamati, lai ir uz ko atsaukties: Jeff Beck, Peidžs, Buddy The Guy u.c.
    Vēlāk jau, rakstot par citām grupām un parādot saikni – kurš kuram ir elks un no kā bijusi ietekme un kuri stili un kā ir radušies – veidosies skaidrība – kas un kā!

    Cenšamies un centīsimies apmierināt jūsu intereses – kā iesācēju un nezinīšu, tā lietpratēju un plašu lietu pārzinātāju. Intervijas un mākslinieku biogrāfijas, kā redzat, jau eksistē – un tās pamazām piepildās – arī par Jums maz zināmiem māksliniekiem! Piemēram – cik daudzi pārzin šī ģitārista daiļradi? http://www.gitarspele.lv/decadence-dance/

    p.s. tā kā mēs, autori, darbojamies uz sava entuzaisma pamata – aicinām arī Jūs tā darīt. Ja kāds no iepriekšminētajiem komentētājiem vai citiem lasītājiem vēlas uzrakstīt rakstu – droši to dariet un sūtiet uz kontaktos norādīto e-pastu. Ja būs labs – noteikti publicēsim! (katra gaume un intereses ir dažādas. Ja, piemēram, Endrjū Letimers fascinē kā muzikants – tad no Tevis arī sanāks labākais raksts par viņu – jo Tu viņu pārzini (pieļauju!). Esam atvērti sadarbībai: http://www.gitarspele.lv/category/zinas/gitaristiem-lv-darbibas-zinas/

    Mājas lapa attīstās – uz šobrīd mēs visi varam iesastīties tās sākuma stadijas attīstībā – lai tuvākajā nākotnē mēs to redzētu tādu – kādu vēlamies!

    “Tas, kas mēs būsim nākotnē – esam tie, kas veidojamies jau tagad” 😉

    Rock on

  • Reply

    hipijs

    04 09 2010

    atkal kaadam kaut kas nepatiik. Paldies gitaaristiem.lv par darbu un puuleem – ka mums ir par velti pieejama plasha informaacija smukaa veidaa. kursh grib skaisti un caur profesionaalu redzkaciju izlaistus rakstus – peerciet graamatas par muuzikju biograafijaam par padsmit latiem – katraa gadiijumaa iesaku un apsakuzhu tos, kas to var atlajuties!
    piekriitu par intervijaam- ar Virgu vai Alksni buutu baigi super!!

  • Reply

    Tontons

    04 09 2010

    Cik saprotu, šis ir bezpeļņas projekts, ja? Tas pēc būtības nav slikti, bet, ja būtu kādi reklāmas banneri (nez, vai tas ir sarunājams ar mūzikas veikaliem?), tad būtu iespēja par oriģinālinformāciju arī atalgot autorus kaut vai ar 2-5 latiem, kā notiek citās lapās, kur pamatraksti tiek rakstīti bez maksas vai ar zemu atalgojumu. Varētu arī segt izmaksas, piemēram, lai nointervētu kādu mākslinieku, tas var prasīt autora braucienu uz citu pilsētu, iepriekš viss jāsarunā pa telefonu. Vēl pieklātos arī pie intervijas kafejnīcā pacienāt mākslinieku ar pusdienām vai vismaz minerālūdeni, lai var runāt… Ja intervijas izmaksas savāktos līdz vai virs Ls 10, nezinu, cik liela motivācija būtu autoriem…

    Vēl viens ieteikums – pārpublicēt visus saturīgos rakstus no gitaristiem.lv foruma (gan no rakstu sadaļas, gan arī citām, kur ir pa kādam rakstam). Cik esmu ievērojis, tad daži varbūt jau ir parādījušies – par Beku nevarēja saprast, vai tas ir paņemts no foruma vai vēlreiz pārtulkots no wiki, bet tas nav tik būtiski. Es domāju, ka informācijas pārskatāmība uzlabotos, ja visi informatīvie raksti atrastos šeit. Diez vai rakstu autori pret to iebilstu, jo tā jau arī senatnē bija domāts, ka tiek rakstīti un forumā krāti raksti, lai tad, kad tādu būtu gana, varētu taisīt lapu.

  • Reply

    Dzens

    04 09 2010

    Ok. Redzu, ka kāds tomēr ir apvainojies. No savas puses varu pateikt tikai paldies cilvēkiem, kas uz bez atlīdzības tērē savu laiku un pūles lapas veidošanā. Bet tā nevar būt atruna iebildumiem par kvalitāti. Ja tekstu pa taisno tulko no angļu valodas autora raksta bez pēdiņām, tad to sauc par plaģiātu, ja kas. Un vēl sliktāk ir, ja to dara kaut kāda ekstrēmi neveiklā latviešu valodā. Uz to arī gribēju savā komentārā norādīt. Nolūks nebija kādu nolamāt un nedarīt, bet tieši otrādi – darīt, un darīt labāk.
    Pats labprāt uzrakstītu mazu gabaliņu par Bilu Friselu (Bill Frisell). Diemžēl, aizņemtības dēļ varēšu to izdarīt tikai kaut kad uz Ziemassvētku laiku.

  • Reply

    Eduards Aksjoņenko

    04 09 2010

    Neviens nav apvainojies, Draugi! 🙂

    Vēlreiz paldies par viedokļiem un ieteikumiem
    Atbildēšu pa punktiem:
    1) Gitaristiem.lv autoriem ir īpaši bonusi, par kuriem esam vienojušies. Projekts sevi atmaksās dažādos tā darbības veidos. Baneri un reklāmas – drīzumā būs. Tagad viss strādā testa versijā – jo mājas lapas vēl nav apvienotas. Izmēģinām dažādus darbības modeļus – meklējot labāko risinājumu. Ja kas – visi gitaristiem.lv reģistrētie lietotāji varēs izmantot savu iepriekšējo loginu 🙂
    2) Raksti tiek pārpublicēti no gitaristiem.lv (vecos izrediģē un klāt pieliek jaunāko informāciju + attiecīgi noformē). Tāpēc drīzumā no turienes pazudīs dažas sadaļas un pievienosies jaunas – forumam atbilstošas. Tas, kas redzams šeit, ir tīrraksts – žurnāla variantā, kas arī bija sākotnējā ideja.
    3) Par rakstu kvalitāti – pie tā daudz strādājam – rakstot jaunus un rediģējot vecos rakstus.
    4) Vēlos dažiem īpaši uzsvērt, ka te NAV plaģiātu! Tiek izmantotas atsauces pēc autortiesību likumiem – kā informācijas avotiem, tā bildēm! (nevis kā citās lapās) Un paši cīnāmies par savām autortiesībām. Nezinātājiem iesaku pastudēt komerclikumu.
    5) drīzumā gaidiet no mums ne tikai rakstus un video nodarbības, bet īpašus pasākumus ģitāristiem! (coming soon…)

    Pagaidām 😉

  • Reply

    Tontons

    04 09 2010

    Prieks, ka mani ieteikumi ir pa daļai bijuši lieki, jo tas jau tiek darīts un bīdās pareizajā virzienā. Tad tikai uz priekšu! 🙂

  • Reply

    oskarsG

    04 09 2010

    ātrāk 2 daļu vajag 🙂

  • Reply

    Eduards Aksjoņenko

    09 09 2010

    Fiasham lielie prieki, jo Jimmy Page intervijas 2. daļa ir klāt!

    http://www.gitarspele.lv/intervija-ar-jimmy-page-2-dala/

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase