Nevienu citu ģitāru astoņdesmito gadu melodiskā hārdroka un glemroka grupas neizmanto tik bieži kā Gibson Les Paul. No klasikas – Def Leppard agrākajiem ierakstiem, līdz mūsdienīgākiem ierakstiem, kā, piemēram, britu rokeriem The Darkness, Gibson Les Paul ir spēlējis nozīmīgu lomu.  Apskatīsim labākās melodiskās rokdziesmas, kurās tiek spēlēts Gibson Les Paul – vai nu dzīvajā izpildījumā, vai albumā.

Mötley Crüe – Shout At The Devil

Mötley Crüe ģitārists Miks Marss (Mick Mars) izmantoja 1972. gada Gibson Les Paul Custom pāris pirmo albumu ierakstos, ieskaitot klasisko Shout At The Devil. Les Paul ir perfekts šīs dziesmas smagajiem rifiņiem, tāpat kā bendi dziemas pārejās un izskaņā. Marsam šī ģitāra vairs nepieder, bet kā viņš izteicies Guitar World, viņš esot labi nopelnījis, to pārdodot: “Es to nopirku par 400 dolāriem un pārdevu pēc kādiem gadiem par 25 tūkstošiem. Tas bija labs ieguldījums!” Ja vēlies redzēt Miku un viņa 72 Les Paul darbībā, iesakām noskatīties šo klipiņu no 1983. gada, kurš ierakstīts vēl pirms Shout At The Devil bija izdots

Guns N’ Roses – Welcome To The Jungle

Šobrīd tam varētu būt grūti noticēt, bet kad Guns N’ Roses parādījās uz skatuves 80. gadu vidū, viņi ļoti labi iederējās glemroka grupu vidū. Slešs (Slash), kuram pieder vairāki Gibson Custom modeļi, ļoti reti ir redzēts uz skatuves bez Les Paul, un arī grupas ritma ģitārists un galveno rifiņu sacerētājs bieži spēlē Gibson ES-175 ģitāras tāpat kā Les Paul modeļus.

Def Leppard – Bringin’ On The Heartbreak

Def Leppard pirmajos trīs albumos pārsvarā dominēja ģitāristu duets Stīva Klārka (Steve Clark)  un Pīta Villisa (Pete Willis) sastāvā, kuri visbiežāk bija redzami, spēlējot Gibson ģitāras. Villisu no grupas atlaida trešā albuma Pyromania ieraksta laikā un Klārks, diemžēl, 1991. gadā atstāja šo pasauli. Klārks pārsvarā spēlēja tikai Gibsonus, it īpaši Les Paul un Firebird modeļus. Klārks bija galvenā persona, aiz daudziem Def Leppard klasiskajiem rifiņiem. Bringin’ On The Heartbreak klipā Villiss spēlē Firebird un Klārks spēlē Les Paul.

The Darkness – Love on the Rocks with No Ice

Britu retro glemrokeru The Darkness lielā izsišanās bija pirms aptuveni 10 gadiem ar albumu Permission To Land. Abi brāļi Dens (Dan Hawkins) un Džastins (Justin Hawkins) spēlē Gibson Les Paul ģitāras, Džastins bieži spēlē ar skaistu, baltu Les Paul Custom. Love On The Rocks With No Ice – grupas numurs, kurā Džastinu cauri publikai uz pleciem iznes viņa miesassargi, kamēr viņš spēlē ģitāras solo – kas par rokzvaigzni!

Bon Jovi – Livin’ On A Prayer

Bon Jovi ģitārists Ričijs Sambora (Richie Sambora) dievina Gibson Les Paul: “Visi mani ģitāru varoņi spēlēja Les Paul, es domāju, ka tā ir pati varenākā ģitāra. Tā bija seksīga. Tai ir satriecoša skaņa. Ja to pieslēdz labam pastiprinātājam, tad skan vēl varenāk! Mans ’59 Les Paul ir galvenais, kad ierakstu mūziku. Man paveicies, jo man tādi ir divi. Šai ģitārai ir tik daudz dažādas skaņas. Kad klausies, piemēram, Džimiju Peidžu (Jimmy Page) – struktūra, kuru viņš izmanto…ģitāra vienkārši dzied!”

Ozijs Osborns – No More Tears

Zaks Vailds (Zakk Wylde) aizpildīja milzīgu caurumu, kad pievienojās Ozija (Ozzy Osbourne) grupai. Vailds kļuvis leģendārs arī savu īpašo Zakk Wylde Les Paul Bullseye ģitāru, kura ir ļoti populāra visā pasaulē. Šī ģitāra ir Vailda atpazīstamības zīme. Šajā video gan Zaks nespēlē ar Bullseye, bet uz Les Paul Custom tā dēvētās The Rebel (no angļu. val. – dumpinieks) ģitāras.

KISS – Firehouse

Kā gan varētu neiekļaut šajā sarakstā KISS? Viņi bija melodiskā hārdroka pionieri un sākotnējais ģitārists Eiss Frīlijs (Ace Frehley) gandrīz vai vienmēr spēlē Gibson Les Paul ģitāras. Frīlija visvairāk atpazīstamā ģitāra varētu būt Budokan Les Paul – trīs skaņas noņēmēju ģitāra, kura principā ir uzlabota Les Paul Custom un veidota īpaši grupas KISS 1977. gada šovam Budokanā, Tokijā

https://www.youtube.com/watch?v=TFZ86rMq6UI

Aerosmith – Love in an Elevator

Aerosmith izdevās varena atgriešanās 80. gadu vidū ar albumiem Permanent Vacation un Pump. Lai iederētos mainīgajā mūzikas klimatā, viņi iemainīja savu smago blūzroka skanējumu pret melodisko hārdroka skaņu, īpaši tas dzirdams albumā PumpDžo Perijs (Joe Perry) albumā spēlēja vairākus smagos rifiņus uz savas Les Paul, īpaši dziesmā Love In The Elevator. Perijs un pārējā grupa Aerosmith parādīja jaunajiem mūziķiem kā kombinēt neķītrus dziesmu tekstus ar lieliskiem rifiņiem un blūzīgiem soliņiem.

Europe – The Final Countdown

Kopš zviedru melodiskā roka ikonas Europe atkal apvienojās 2003. gadā, ģitārists Džons Norums (John Norum) uz skatuves bez Les Paul ir redzams ļoti reti. Šajā video superhitam The Final Countdown Norums demonstrē, cik lieliski viņa soliņš skan uz Gibson Les Paul Goldtop.

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  31 03 2014

  Guns’n’Roses klipā nav redzams Gibson ES-175, bet ES-135 vai ES-137.
  Rifiņš, soliņš… Nav par daudz deminutīvi? 🙂

  • Reply

   Annemarija Linka

   31 03 2014

   Nebija jau teikts, ka ES-175 redzams klipā, bet gan, ka šo modeli mūziķis spēlē visbiežāk. Raksta tapšanas brīdī biji labs garastāvoklis, tāpēc arī tik daudz deminutīvu. Is it a crime? 🙂

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  04 04 2014

  Par ģitārām- lai būtu, vienalga… Bet deminutīvi tādā daudzumā tracina!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase