Lai kļūtu par rokzvaigzni ejams tāls un sarežģīts ceļš. Pierādījumi tam nav tālu jāmeklē – dīvainas, dažreiz netīras un pārsvarā tukšas vietas, kurās savus pirmos koncertus spēlēja tādas roka leģendas kā AC/DC, Guns N’ Roses un Kiss. Atskatīsimies uz garajiem braucieniem, mazajām skatuvītēm un apkaunojošām situācijām pasaules populārāko rokmūzikas mākslinieku karjeras veidošanas gaitā. Iespējams, ka esam izlaiduši kādu vēl neveiksmīgāku piemēru grupu koncertu vēsturē, ja kādam ir kas padomā, droši dalamies 🙂

Grupa Mötley Crüe Mötley Crüe – 1981. gada aprīlis – Losandželosa

Pirmo Motley Crue koncertu bīstamu nepadarīja vieta, bet gan publika. Pareizāk sakot – publika un Vinsa Nīla (Vince Neil) temperaments. Kā viņš pats atceras grupas autobiogrāfijā The Dirt, grupa pat neizspēlēja vienu dziesmu bez nepatikšanām. “Cilvēki mums kliedza: “Ejiet ieskrieties!” un radīja mums vidējo pirkstu. Tad viens pamuļķis melnā AC/DC kreklā uzspļāva uz manām baltajām ādas biksēm. Es bez domāšanas nolecu no skatuves, iedevu viņam pa galvu un sāku dauzīt. Es atskatījos uz Nikiju (Nikki Sixx) un viņš turēja savu basu virs savas galvas…un ar to blieza pa viena puiša lāpstiņām.”

 

 

Grupa Guns N' RosesGuns N’ Roses – 1985. gada 6. jūnis – Losandželosa

Aksels Rouzs (Axl Rose), Slešs (Slash), Izijs Stradlins (Izzy Stradlin), Dafs Makkagans (Duff McKagan) un Stīvens Adlers (Steven Adler) pirmo reizi uzstājās kā Guns N’ Roses viņu dzimtajā Losandželosā. Tūlīt pēc koncerta viņi devās neveiksmīgā Rietumkrasta tūrē. Lūk cik slikti tas viss beidzās – viņu mašīna salūza, tāpēc viņi stopēja aptuveni 40 stundas, nonākot paredzētajā vietā viņi uzzināja, ka saņems tikai vienu piektdaļu no apsolītā atalgojuma un vēl pēc kāda laika viņiem paziņoja, ka tūre ir atcelta. Bet kā skaidroja savā autobiogrāfijā skaidroja basists Dafs Makkagans, šis ne visai veiksmīgais gadījums, iekustināja grupu: “Guns N’ Roses vairs nebija vienkārši grupa, bet mūsu grupa. Tie ir mani sasodītie zēni, viņi ir gatavi iet cauri jebkam!”

Grupa AC-DCAC/DC – 1973. gada 31. decembris

Viņi bija kopā vien dažus mēnešus un viņiem nebija pietiekami dziesmu, lai piepildītu visu vakaru. Anguss Jangs (Angus Young) pat vēl nebija sācis piekopt savu skolnieka tēlu. Bet nekas no tā, ne arī vieta, kur viņi spēlēja, nevarēja apturēt AC/DC no fanu iegūšanas jau pirmajā koncertā. Basists Deivs Evans (Dave Evans) atceras par vietu, kur viņi spēlēja Chequers: “Tā bija ļoti glamūrīga 50. un 60. gados, bet kad mēs tur spēlējām, tā jau bija savu laiku nokalpojusi. Tā bija neliela vietiņa ar mazu skatuvi, bez ģērbšanās telpas.” Lai visu padarītu vēl sliktāku, kluba vecākais menedžeris atslēdza strāvu ik pēc 20 minūtēm, jo viņam likās, ka grupa spēlē pārāk skaļi. Neskatoties uz to, Jangs atceras: “Tas koncerts bija mežonīgs. Jaunā gada vakarā tas jebkurā gadījumā būtu mežonīgs, bet pa virsu uzliekot to, ko darījām mēs, tas kļuva vēl mežonīgāks.”

Grupa Kiss

Kiss – 1973. gada 30. janvāris, Kvīnsa, Ņujorka

Jau vairākus gadu desmitus grupa Kiss piepilda lielākās arēnas visā pasaulē un ir nopelnījusi miljonu miljonus gan ar koncertiem, gan dažādām precēm ar grupas zīmoliem. Bet viņi reiz sadalīja 50 dolāru, lai uzstātos mazāk kā 10 cilvēkiem viņu pirmajā koncertā, kurš notika Popcorn klubā Kvīnsā. Basists Džīns Simonss (Gene Simmons) noorganizēja šo koncertu pēc tam, kad grupas pirmais menedžeris bija aizgājis, sakot, ka viņu mūzika ir “lielākais s***, ko viņš ir dzirdējis”.

 

Grupa The Doors

The Doors – 1966. gada marts, Losandželosa

Pirmais The Doors koncerts, notika leģendārajā Sanseta Bulvārī, kurā atrodas tādas vietas kā Roxy un Whisky A Go Go klubi. Bet viņi bija pašā ceļa malā, dalot mazu skatuvi ar eksotiskām dejotājām, garām lidojošiem pelnu traukiem un izlieta alus klubā, kura nosaukums bija London Fog. Šī vieta nepārtraukti bija pilna ar dzērājiem, prostitūtām un citām tāda tipa dvēselēm un tēliem. Bet tieši šeit grupa varēja brīvi vingrināties un eksperimentēt ar mūziku, kas noveda līdz klasiskajiem Light My Fire un The End.

 

Grupa Heart

Heart – 1974. gads, Vankūvera

 Heart pirmais koncerts notika alā – tas domāts gandrīz tiešā nozīmē. Kā atceras Anna Vilsone (Ann Wilson) grupas biogrāfijā, vietas nosaukums bija Cave: “Vieta bija izdekorēta ar akmeņiem pie sienām, lai izskatītos reālistiskāk.” Viņa arī atceras, ka pirms pirmā koncerta grupai bija tik maz līdzekļu, ka viņi visi pārtika no 100 mārciņām rīsu. Kad grupa gatavojās koncertam, gandrīz notika nelaime – kad vēja brāzma nogāza Vilsones ģitāru zemē, tā ka tā nokrita ar lielu blīkšķi. Par laimi ģitārai nebija ne skrambiņas un grupa šo brīdinājumu neuztvēra māņticīgi, devās uz norunāto koncertu, kas grupu ieveda klasiskās rokmūzikas ēras vēsturē.

Grupa The Velvet UndergroundThe Velvet Underground – 1965. gada decembris, Ņūdžērsija

Vidusskolas zāle Ņūdžersijā neizrādījās laba vieta Lū Rīdam (Lou Reed) un viņa kompānijai, lai debitētu ar savu eksperimentālo un intelektuālo rokmūzikas brendu. Vadoties pēc dokumentācijas no kluba AV, grupai izdevās aizbiedēt gandrīz pusi no publikas, ieskaitot jauniešus un viņu vecākus ar savām 3 pirmajām dziesmām. There She Goes likās kā droša atklāšanas dziesmas, bet to ir grūti teikt par nākamajām divām – Venus In Furs un Heroin.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase