Ģitārists Deivids Evanss (David Evans – The Edge) savus U2 grupas biedrus satika skolā, Dublinā (Īrija): Leriju Mullenu (Larry Mullen), Paulu Hevsonu jeb Bono (Paul Hewson) un Ādamu Kleitonu (Adam Clayton). Visai drīz viņš ar viņiem sadraudzējās un saspēlēja. Grupas sacerējums „Boy” (1980) guva pozitīvas atsauksmes un ar „War” (1984) viņi jau sāka pievērst sev internacionālu uzmanību.

 

 

Meklējot jaunu skanējumu, grupa piesaistīja Brienu Eno (Braien Eno) un Danielu Lanoisu (Daniel Lanois) albumam „The unforgettible fire” (19 ), kas izsitās ar hītu „Pride (In the name of love), nodrošinādami sev popularitāti ASV.

Albums „The Joshua Tree” (1987) kļuva par visātrāk pārdoto albumu Britu čārtu vēsturē. U2 trupināja rakstīt albumus, rādot fenomenālu priekšzīmi „Achtung, baby”, „All that you can’t leave behind”, „How to dismantle an atomic bomb”, kam sekoja rūpīgi izstrādātas koncerttūres. Tas, kas padara U2 par vienu no izcilākajām rokgrupām pasaulē, ir viņu pārņemtība ar dažādiem svaigiem un pārsteidzošiem jaunumiem! Liels panākums no tā ir ģitāristam The Edge, jo viņš meklēja skaņai īpašu nozīmi un tembrālo skanējumu, ieviešot savā spēlē efektus kā delay, reverb un spēlējot minimālu daudzumu nošu un akordu- nepārsātinot un atrodot vispiemērotāku skaņu, kas rada U2 degsmes, sāpju un līksmes pilno skanējumu! Viena no manām iecienītākajām U2 dziesmām ir Vertigo (2005. gada labākā “rock dziesma”)


bilžu avoti:
photobucket.com
uppendahl.files.wordpress.com
i.telegraph.co.uk
blog.ctnews.com

collider.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase