Jauns gads klāt un varam apskatīt mūziku, kura mūs sagaida 2014. gadā. Šajā sarakstā iekļausim 10 gaidāmos rokmūzikas albumus. Dažas no šīm grupām ir apstiprinājušas, ka jaunumus laidīs klajā jau janvārī, citi vēl nesteidzas ar konkrēta datuma izziņošanu. Tatad, apskatīsim kādi albumi 2014. gadā mūs gaidīs veikalu plauktos (cerams)! Ja esam kādu, tavuprāt, svarīgu albumu izlaiduši, izsaki savu viedokli komentāros!

Bruce Springsteen - High Hopes albumsBrūss Springstīns (Bruce Springsteen)

Brūss Springstīns, ņemot vērā viņa līmeni, ir daudz aktīvāks, nekā viņam vajadzētu būt. Pēdējo desmit gadu laikā viņš ir izdevis piecus albumus. 2014. gada 14. janvārī tiek izdots albums High Hopes – kaverversiju un pārstrādātu nedzirdētu kompozīciju albums. Dažas no albuma dziesmām ierakstītas 2013. gada Austrālijas tūres laikā, kad Toms Morello (Tom Morello) aizstāja Stīvenu Van Zandtu (Steven Van Zandt). Morello spēlē astoņās no albuma divpadsmit dziesmām, kurās piedalās arī E Street Band dalībnieki Denijs Federiči (Danny Federici) un Klarens Klemons (Clarence Clemons).

U2

U2Vai šis varētu būt 2014. gada gaidītākais albums? U2 basists Ādams Kleitons (Adam Clayton) darījis zināmu, ka grupa savu nākamo studijas albumu pabeigs pirms 2014. gada Ziemassvētkiem. “Šobrīd strādājam studijā, lai 12 gaidāmās dziesmas noslīpētu un pabeigtu līdz novembra beigām, un tad uz svētkiem varētu atpūsties” Kleitons teicis kādā radiointervijā. Dzirdēts, ka grupa izziņos par albumu aprīlī, Super Bowl pārtraukuma laikā. Ja dziesma Ordinary Love ir mājiens grupas skanējumam gaidāmajā albumā, mūs gaida kaut kas ļoti īpašs.

Metallica

Metallica

Ir pagājuši pieci gadi, kopš Meallica izlaidusi savu pēdējo studijas albumu Death Magnetic. Šo gadu laikā Džeimss Hetfīlds (James Hetfield) un grupa bija aizņemti ar tūrēšanu un darbu pie viņu 3D filmas Metallica Through The Never, kuru kino ekrānos varēja vērot 2013. gada septembrī. Bet gan Hetfīlds, gan basists Roberts Trudžillo (Robert Trujillo) ir devuši mājienus, ka 2014. gada beigās grupa ierakstīs nākošo albumu. Hetfīlds paziņojis, ka cer, ka viss izdosies kā plānots un viņš to nevar vien sagaidīt:”Mums ir ļoti daudz materiāla, kam iet cauri, kas aizņem daudz laika, jo ir ļoti daudz labas mūzikas. Albuma ierakstīšanaI vajadzētu sākties jau pavasarī.” Trudžilo žurnālam Classic Rock teicis, ka 2014. gads būs par un ap jaunu mūziku un cerams, ka bez pārtraukumiem. Vai tas varētu nozīmēt, ka jauno Metallica albumu varam gaidīt 2014. gada beigās? Cerēsim ,ka tā 🙂

Grupa Foo FightersFoo Fighters

Grupas Foo Fighters solists Deivs Grols (Dave Grohl) 2013. gada augustā radio XFM atklāja, ka grupas nākošais albums jau ir gatavs un dziesmas tikai jāieraksta studijā:”Vēl ir laiks – šobrīd ir vēl par agru, bet es domāju, ka 2014. gads grupai būs ļoti nozīmīgs. tas būs lieliski, nevaru sagaidīt!” Grupas ģitārists Kriss Šiflets (Chris Shiflett) apstiprināja Grola teikto citā intervijā, sakot: “Mēs sāksim ierakstīt jauno albumu 2014. gada sākumā.”

Photo of GUNS & ROSES and SLASH and GUNS N' ROSES and GUNS AND ROSESSlešs (Slash)

Neskatoties uz to, ka Mailzs Kenedijs (Myles Kennedy) šobrīd ir aizņemts ar savu grupu Alter Bridge, izskatās, ka dziedātjās sadarbosies ar Slešu, lai ierakstītu jaunu albumu 2014. gadā. 2013. gada jūlijā Slešs paziņoja, ka viņš sācis darbu pie demo ieraksta savam trešajam solo albumam:”Mēs šobrīd strādājam pie jaunā albuma. Mailzam tūlīt būs tūre ar grupu un jauns albums, tāpēc mans jaunais albums gaidāms pēc tam. Bet es strādāju pie materiāla, sūtīšu to viņam un viņš atbrauks un ierakstīs. Tas būs gada sākumā. Mailzs Kenedijs šo plānu ir apstiprinājis:”Mēs droši vien satiksimies vēlāk ar pārējiem puišiem, sāksim atmest nevajadzīgo un mērķēsim uz albuma ierakstu jaunajā gadā.”

SlipknotSlipknot

Izskatās, ka Slipknot sāks darbu pie sava piektā albuma 2014. gadā. Tas būs pirmais albums, kopš basista Pola Greja (Paul Gray) nāves. Grupas solists Korijs Teilors (Corey Taylor) stāsta:”Mēs šobrīd vācam kopā demo ierakstus un ceram studijā darbu sākt vasarā”. Teilors arī padalījies ar to, kas mūs jaunajā albumā sagaida:”Tas būs ļoti smags, ņemot vērā visu materiālu, pie kura es strādāju kopā ar Džoiju (Joey Jordison). Ja godīgi tas būs kā Vol. 3: (The Sublimal Verses) un Iowa salikti kopā. Tas būs ļoti tumšs, bet tur būs ļoti labs ezotērisks materiāls, daudz labu melodiju, kuras neatņems smago skanējumu. Tas būs diezgan foršs!”

Linkin Park

Linkin Park

Maiks Šinoda (Mike Shinoda) no Linkin Park par turpinājumu 2012. gada Living Things albumam pastāstīja Ultimate-Guitar rīkotajā fanu jautājumu un atbilžu pasākumā. Balstoties uz Šinodas teikto, grupa joprojām attīsta savu skanējumu:”Es domāju, ka mēs joprojām esam mainīgajā režīmā. Mūsu pirmie divi ieraksti bija kā brāļi – tie bija līdzīgi stilā un pēc tam mēs ļoti centāmies no tiem nodalīties – izmēģināt dažādas lietas, izpausties kreatīvi, mācīties jaunas lietas studijā, spēlēt dažādus mūzikas stilus.” Maikam bija ļoti labas ziņas sakarā ar nākošo Linkin Park albumu:”Mēs šobrīd strādājam studijā. Biju studijā ar Česteru (Chester Bennigton), Bredu (Brad Delson) un Džo (Joe Hahn), un mēs rakstījām jaunu materiālu. Cerams, ka mums šogad būs ko parādīt cilvēkiem.”

Band Of SkullsBand Of Skulls

Britu blūzroka trio Band Of Skulls paziņojuši par trešā albuma izlaišanu 2014. gadā. Himalayan tiek izdots 2014. gada 31. martā un tam pa priekšu jau soļo pirmais singls Asleep At The Wheel, izdots 5. janvārī. Albuma producents ir Niks Lonajs (Nick Launay), kurš agrāk sadarbojies arī ar Arcade Fire un Yeah Yeah Yeahs. Band Of Skulls vienlaicīgi ar albuma izlaišanu pagadījusies arī tūre pa Lielbritāniju, kā arī pa dažām Eiropas valstīm.

The DarknessThe Darkness

Arī britu retro glemroka apvienība The Darkness plāno ceturto studijas albumu laist klajā 2014. gadā, to apstiprinājis grupas ģitārists Dens Hokinss (Dan Hawkins):”To varēs klausīties 2014. gadā. Esam jau ķērušies tam klāt – gada sākumā turpināsim darbu pie albuma un vēlāk to izdosim!”

Manic Streat PreachersManic Street Preachers

Jau tikko – 2013. gadā izdevuši albumu Rewind The Film, Manic Street Preachers paziņojuši, ka izdos vēl vienu albumu 2014. gadā, kura nosaukums būs Futurology. Pretēji albuma Rewind The Wind akustiskajam skanējumam, Futurology tiek plānots kā roka albums. Grupas solists un ģitārists Džeimss Dīns Bredfīlds (James Dean Bradfield) par gaidāmo albumu stāstīja kādā intervijā: “Tas ir daudz asāks un spilgtāks. Tas ir vairāk balstīts uz grupu un tajā ir jūtama neliela krautroka ietekme. Tas nav kā The Holy Bible, bet tajā ir neliela daļiņa no The Holy Bible domām un idejām.”

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  10 01 2014

  Metallica pēdējais albums nebūt nav Death Magnetic 🙂

  • Reply

   Annemarija Linka

   10 01 2014

   Un kuru Tu domā kā pēdējo? Šeit domāti izpildītāju pēdējie oficiālie studijas albumi – ar jaunām, oriģinālām dziesmām. 🙂

 • Reply

  Vladislavs

  15 01 2014

  Ļoti gaidu Linkin Park un Slipknot jaunus albumus. Izskatās kā 2014 būs ļoti labs gads.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase