Rokkoncerta apmeklējums vienmēr ir bijis iecienīts izklaides veids. Tomēr pasaules rokmūzikas vēsturē ir bijuši koncerti, kas neizskaidrojamu iemeslu dēļ pasaulei ir spēcīgāk iespiedušies atmiņā.
Lai arī pastāv daudzi un dažādi kritēriji, kas nosaka koncerta kvalitāti, kā, lielākā skatuve, vairāk dalībnieki, vairāk aparatūras, vairāk apmeklētāji u.c., viens no galvenajiem kritērijiem ir konkrētā koncerta “zemteksts”, tas, kā šis koncerts iederējās laikmetā un ietekmēja mūzikas nozari.

Protams, ka arī šis saraksts ir subjektīvs, tomēr visi no sarakstā atrodamajiem koncertiem ir bijuši savā ziņā īpaši.

1. Vieta – The Beatles Ņujorkā 1965. gadā

Pēc mūsu domām, vislabāko koncertu rokmūzikas vēsturē sniedza leģendārā grupa The Beatles 1965. gada 15. augustā Sheam stadionā, Ņujorkā.
Šis bija pirmais koncerts vēsturē, kas norisinājās stadionā zem klajas debess. The Beatles bija tikko laiduši klajā savu albumu Help!. Koncertu apmeklēja vairāk nekā 55 000 klausītāju, tomēr lielā pūļa, galvenokārt meiteņu radītais troksnis bija tāds, ka The Beatles drīz pēc tam vispār atteicās spēlēt „dzīvajā”, jo tādā troksnī tas neesot bijis iespējams.

2. Vieta – Džimijs Hendrikss Vudstokā 1969. gadā

Otrajā vietā ir, pēc The Rolling Stones Magazine žurnāla vērtējuma pasaules
labākais ģitārists, Džimijs Hendrikss (Jimi Hendrix) un viņa uzstāšanās Vudstokas festivālā 18. augustā, 1969. gadā. Lai arī uz festivāla trešo dienu bija palikuši tikai aptuveni 30 000 Hendriksa cienītāju, dziesma The Star Spangled Banner atstāja neaizmirstamu iespaidu. Šī dziesma arī kļuva par hipiju laiku himnu.

3. Vieta – Pink Floyd Siena Tour”1980./1981. gads

Trešajā vietā ir Pink Floydkoncerttūres Siena tour šovi dažādās vietās visā pasaulē, kas ilga no 1980. līdz 1981. gadam. Masīvie vizuālie efekti, tajā skaitā slavenās “sprādziena sienas”, deva Roka koncertu apmeklētājiem jaunu definīciju frāzei “grandiozs šovs”. Tik milzīgu efektu dēļ sakumā bija nopietnas tehniskas problēmas, bet kopumā „ekskursija’’ bija ļoti veiksmīga.

4. Vieta – Džordžs Harisons Ņujorkā 1971. gadā

Ceturtajā vietā ir Džordža Harrisona (George Harrison) koncerts Bangladešas atbalstam, Madison Square laukumā, Ņujorkā 1. Augustā, 1971. gadā. 40 000 skatītaji atnāca, lai redzētu Harrisonu kopā ar Ēriku Kleptonu (Eric Clapton), Bobu Dilanu (Bob Dylan), Ravi Šankaru (Ravi Shankar) un Billiju Prestonu (Billy Preston).

5. Vieta – U2 Losandželosā 1987. gadā

Piektajā vietā ir U2, kas, nez kādēļ, tika rīkots uz kādā Losandželosas veikala Liquor jumta, Kalifornijā 27. martā, 1987. gadā. Šis 20 minūšu šovs piesaistīja 45 tūkstošus cilvēku, kā arī Losandželosas policijas uzmanību, kas redzams arī dziesmas Where the Streets Have No Name videoklipā īsi pēc tam. Šis triks bija līdzīgs The Beatles leģendārā 1969.gada Rooftop koncertam Londonā, atšķirība bija tikai tāda, ka The Beatles spēja noturēties 42 minūtes pirms policija atslēdza elektrību.

6. Vieta – The Who Līdsas Universitātē 1970. gadā

Stabilā sestā vietā ir The who šovs Live At Leeds Līdsas Universitātē Anglija, 16. maijā 1970. gadā. Šīs koncerts tikai ierakstīts un tas bija pirmais The Who Live albums, kuru kritiķi nodēvēja par labāko Live albumu rokmūzikas vēsturē.

7. Vieta The Rolling Stones Wembley Arēnā 2003. gadā

Septitajā vietā ir visu iemīļoto The Rolling Stones atgriešanās koncerts. Šīs koncerts tika rīkots Wembley Arenā, Anglijā 13/15. septembrī 2003. gadā. Laikā, kad visi jau domāja, ka ar The Rolling Stones viss ir cauri, divās dienās tika izpārdotas visas biļetes uz 40 gadu jubilejas koncertu, kur jau krietnos gados esošie mākslinieki pierādīja, ka viņi vēl joprojām ir spējīgi uz kārtīgu rokenrolu.

8. Vieta – Led Zeppelin Ņujorkā 1973. gadā

Astotajā vietā ir visiem pazīstama grupa Led Zeppelin. Koncerts norisinājās Madison Square laukumā, Ņujorkā 1973. gadā. Trīs secīgu šovu laikā 1973. gadā grupa ierakstīja slaveno The Song Remains the Same Live ierakstu. Šajā laikā Led Zeppelin bija savas slavas un kvalitātes visaugstākajā punktā, tas nozīmē, ka katra izpildītā dziesma nu ir ieguvusi leģendas statusu.

9. Vieta Peter Frampton Comes Alive San Francisko 1975. gadā

Devitajā vietā ir savulaik ļoti populārā mākslinieka Pītera Framptona (Peter Frampton) koncerts Peter Frampton Comes Alive, kas tika rīkots Marin Civic Centrā, San Francisko 13/14. jūnijā, 1975. gadā. Šovu laikā tika ierakstīts vispārdotākais Live koncertieraksts mūzikas vēsturē ar vairāk nekā 16 miljoniem pārdoto vienību.

10. Vieta Simon and Garfunkel Ņujorkā 1981. gadā

Desmitajā vietā ir Simon and Garfunkel koncerts, kas norisinājās Centrālajā Parkā, Ņujorkā 19. Septembrī, 1981. gadā. Šo koncertu apmeklēja vairāk nekā 500 000 klausītāju. Šis bija pirmais kopīgais Paula Saimons (Paul Simon) un Arta Ganfukela (Art Garfunkel) koncerts pēc 10 gadu pārtraukuma. Koncerta laikā skanēja viņu labākie hīti.


Kurš, tavuprāt, ir sniedzis labāko koncertu rokmūzikas vēsturē?

View Results

Loading ... Loading ...

 • Reply

  Mārtiņš

  28 03 2012

  “kļuva par hipiju laiku himnu”, rakstīts tā, it kā tā būt pilnīgi cita dziesma nekā ASV ilggadējā himna.

 • Reply

  a1zdedze

  12 02 2013

  QUEEN – Live Magic at Wembley 1986

 • Reply

  niko

  13 03 2013

  Jopcik kur tad ir Queen, sevišķi live Aid 1985 gadā??

 • Reply

  MoJo

  27 11 2013

  Monsters of Rock in Moskow liekas 1989g. lab’akais koncis EVER… ,man apm. 16.g. pirmo reizi nenakߘoju måjås …of God ! that was brutal/insane but also beatuful…Pantera,Metallica,Ac Dc,Black Crowes…BEST # 1. !!!

 • Reply

  Oskars.

  30 01 2014

  Nirvana
  Reading 1992…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase