Varbūt kādā brīdī ir vērts nolikt ģitāru atpakaļ uz statīva, atpūtināt pirkstus un paskatīties kādu labu filmu, kas radītu vēlmi turpmāk censties vēl vairāk un iedvesmotu jaunām idejām. Piedāvājam sarakstu ar filmām par ģitāristiem, mūziķu dzīvi un bohēmu, kuras, mūsuprāt, ir vērts redzēt. Esam droši, ka liela daļu no šīm filmām jau esat baudījuši, tomēr zemāk redzams diezgan plašs klāsts arī ar varbūt ne tik populārām filmām – gan dokumentālajām, gan mākslas. Iesakām noskatīties visas šīs filmas ar cerību, ka tās sniegs iedvesmu pilnveidot savas ģitārspēles prasmes un rosinās uz pārdomām, vai veltāt pietiekamu uzmanību muzikālo mērķu sasniegšanai, kā arī – kādi ir šie mērķi.  Aptauja par skatītajām filmām atrodama beigās.

A Hard Day’s Night (1964)

Filma, kas uzņemta The Beatles slavas laikos, ir jāredz visiem, kam patīk kaut viena leģendārā The Beatles četrinieka dziesma. Šī filma ir patiešām unikāla, jo tās uzņemšanā aktīvākās lomas ieņēma visi četri bītli, kas ar saviem jokiem un aktierspēli izklaidēs jebkuru. Iespēja uzzināt nedaudz vairāk par katru no viņiem un kaut uz īsu mirkli sajust bītlu laiku romantiku.

Sweet and Lowdown (1999)

Vudija Alena (Woody Allen) filma par 30.-gadu džeza ģitāristu, kas spēcīgi ietekmējas no Django Reinhardt un sauc sevi par otru labāko ģitāristu pasaulē. Tāpat kā lielākā daļa Vudija Alena filmas, arī šī jāvērtē kā mākslas darbs, tā nav tik uzbāzīga kā mūsdienu komerciālais kino, tādēļ pašam vairāk jāpievērš uzmanība aktierspēlei un uzburtajai atomosfērai šajā filmā.

Rock Star (2001)

Kvalitatīva un aizraujoša filma par puisi, kurš kļūst par savas iecienītākās grupas jauno solistu un to, ko slava nodara viņai dzīvei. Filmā attēlota izdomāta grupa “Steel Dragon”, kas spēlē 80. gadu Hard Rock. Galvenajā lomā Mark Wahlberg. Dziesmas, kas sarakstītas speciāli šai filmai, ierakstījuši talantīgi un populāri mākslinieki. Piemēram, ģitāras partijas iespēlēja Zakk Whylde!

Crossroads (1986)

Šo filmu un epizodi, kurā filmas galvenais varonis duelējas ar pašu Stīvu Veju (Steve Vai), laikam varētu uzskatīt par vienu no populārākajām. Stāsts par puisi, kurš ir apguvis klasisko ģitārspēli, tomēr vienmēr sapņojis spēlēt blūzu un līdzināties saviem elkiem, tādēļ kopā ar kādu virtuozu mutes ermoņiku spēlētāju-blūzmenu ceļo uz ASV blūza dzimteni, lai sevi pierādītu.

 This Is Spinal Tap (1984)

Ļoti asprātīga filma par it kā eksistējošu grupu, kas lieliski parāda mūziķu ikdienu un rūpes, kuras atpazīs jebkurš, kurš kādreiz spēlējis grupā. Filmā izspēlētas neskaitāmas kuriozas epizodes, kurām par pamatu ņemta mākslinieku kaprīzes un dažubrīd absurdās, tomēr oriģinālās idejas. Komēdija, kas jāredz visiem!

Tenacious D in the Pick of Destiny (2006)

Vai Tu nekad neesi prātojis, kādēļ dažas grupas un to ģitāristi ir veiksmīgi par citiem? Kas atšķir labu ģitāristu un no leģendas? Dažiem šī filma ar Džeku Bleku (Jack Black) šķiet muļķīga, tomēr stāsts par Pick of Destiny (Likteņa Mediators) nu ir patiešām kļuvis par leģendāru. Ja šo filmu uztver kā lielu joku, tad ir iespējams kārtīgi izsmieties!

School of Rock (2003)

Filma par puisi, kurš kļūst par skolotāju kādā privātskolā un izveido grupu, lai piedalītos grupu dueļos un uzvarētu savu bijušo blici. Galveno varoni spēlē Džeks Bleks, tomēr tās režisors nav viņš, tādēļ šī filma nelīdzinās, piemēram, “Tenacious D. The Pick of Destiny”. Diezgan jauka “ģimenes komēdija”.

August Rush (2007)

Nedaudz klišejisks, tomēr skaists stāsts par bāreni, kurš ir apveltīts ar brīnišķīgu muzikālu talantu, kas viņam ļauj apgūt virtuozu ģitārspēli burtiski pāris minūšu laikā un vēlāk arī sarakstīt savu kompozīciju simfoniskajam orķestrim. Pacilājoša filma.

It might get loud (2008)

Filmā piedalās trīs pasaulē atzīti ģitāristi, kas katrs pārstāv savu laiku un mūzikas stilu – Džimijs Peidžs (Jimmy Page, Led Zeppelin), Džeks Vaits (Jack White, The White Stripes) un The Edge (U2). Tie atklāj savu pieredzi un kopā uzspēlē. Ir vērts redzēt pat tad, ja pagaidām neesi pazīstams ar šiem ģitāristiem.

Walk The Line (2005)

Filma par leģendārā Džonija Keša (Johnny Cash) dzīvi, kurā pietiekami precīzi attēlota viņa motivācija spēlēt un skatuves tēls. Komentārus neprasa.

The Guitar (2008)

Filma par kādu sievieti, kas sāk baudīt dzīvi un īsteno vienu no saviem sapņiem – iemācās spēlēt ģitāru. Jāatzīst gan, ka ģitāra tomēr nav šīs filmas centrālais objekts. Šis gabals būtu diezgan piemērots vakaram ar savu draudzeni vai draugu.

Anvil! The story of Anvil! (2008)

Dokumentāls stāsts par reālu grupu, kas kādreiz atradās līdzās visām pasaules metāla ikonām, tomēr dažādu iemeslu dēļ savu slavu nespēja saglabāt, un tagad ir izlēmuši mēģināt vēlreiz. Lieliski attēloti grupas locekļi pārdzīvojumi, strīdi to starpā, kā arī prieki par panākumiem. Atzīta par vienu no labākajām dokumentālajām filmām mūzikas lauciņā un patiks arī tiem, kas par šādu grupu nav dzirdējuši. Jāatzīst, ka grupa savu slavu nelielā mērā atguva, pateicoties filmai.

The Runaways (2010)

Stāsts par vienīgo reālo meiteņu grupu un Džoanu Džetu (Joan Jett), kas ir piepildījusi pilnu stadionu ar faniem. Attēlota grupas un populārāko dziesmu rašanās, pēkšņie un īsie panākumi, kā arī meiteņu nesaskaņas un grupas izjukšanas iemesli.

Metal: A Headbanger’s Journey (2005)

Dokumentāla filma, kas intervijās ar pasaulslaveniem metālistiem un koncertierakstos stāsta par smago metālu visā tā spožumā. Pēc filmas noskatīšanās iespējams izprast metāla mūzikas popularitātes strauju uzvirmojumu un to, kādēļ dažiem pret to ir tik liela mīlestība. Īpaši rekomendējam!

Almost Famous (2000)

Filma par kādu gados jaunu mūzikas kritiķi, kurš skolā ir nesaprasts, jo piekopj citādu stilu nekā viņa biedri, tomēr viņam paveras vienreizēja iespēja ceļot līdzi kādai grupai un par to rakstīt vienam no vadošajiem nozares žurnāliem. Šis gabals ieguvis arī Oskaru un ir patiesi laba filma, jo ir aizraujošs stāsts, ļauj sajust 70.gadu rokmūzikas gaisotni, kā arī lielas rokgrupas mikroklimatu.

Noteikti ir vēl kādas filmas, kas būtu pelnījušas būt šajā sarakstā, bet kuras esam aizmirsuši, tādēļ izsakiet savas domas par šīm un citām filmām komentāru sadāļā 😉

Kuras filmas es esmu jau redzējis (iespējami vairāki varinati)

View Results

Loading ... Loading ...

Rakstu izveidoja un informāciju sagatavoja Ernests Bordāns

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  16 09 2012

  Paldies par lietderīgo sarakstu, Ernest!
  No Tava saraksta mans Top 3 redzētajām filmām ir: Rockstar, Crossroads un School of Rock! Lieliska mūzika, aktierspēle, doma un izklaides materiāls.
  Pats varu ieteikt daļēju mūziklu Pink Floyd The Wall, filma par The Beatles tipa grupu “That Thing You do”. Šobrīd nekas cits nenāk prātā, jo lielos grāvējus jau minēji. Ko citi var ieteikt?

 • Reply

  Rockgoroth

  16 09 2012

  Pirmajā mirklī prātā nāk vēl dažas:
  The Pianist, the Bodyguard, Crazy heart, the Soloist, un protams daudzas konkrētu grupu dokumentālās, filmas ir ļoti daudz, katram stilam ir savas populārākās, bet visas uzskaitīt nemaz nevarētu vienā rakstā.. 🙂

 • Reply

  Anna

  16 09 2012

  Paldies par filmu sarakstu !

  Man pašai ļooooti patika filmas Walk the Line un School of Rock, kā arī the Pianist un Tous Les Matins du Monde, kas gan nav sarakstā, bet ļoti vērtīgas filmas 🙂

 • Reply

  Eduards Aksjoņenko

  16 09 2012

  Tikko prātā attausa laba!! Antonio Banderas – Desperado!! 😀
  http://youtu.be/xZdZv3kT9xk

 • Reply

  Gatis

  17 09 2012

  Iesaku šo: http://www.youtube.com/watch?v=4yzjtnj8Y3U
  Parodija par Walk The Line. It kā trula komēdija ar daudz pārspīlējumiem, taču pamatdoma ir ieskats superzvaigžņu dzīvē.
  Vēl viena laba filma, par pāri: http://www.youtube.com/watch?v=Nbzbd2wUGao
  Un viena, par džeku no “Kluba 27”: http://www.youtube.com/watch?v=uEbrWuvziQg

 • Reply

  Dūms

  17 09 2012

  Vēl ir jauna filma par Bītliem t. i. Džonu Lenona bērnību un ceļu uz panākumiem….Nowhere boy

 • Reply

  oranzais

  18 09 2012

  vēl varētu pievienot nesen kino rādīto Rock of Ages…

 • Reply

  Factor Bass

  20 09 2012

  Kur tad filma “Abba”? Un vispār tiem, kas nopietni trenējas ģitārspēlē, nav laika dirnēt pie TV vai kompja un lūrēt filmas. 🙂

 • Reply

  Robchiks

  04 10 2012

  Ja reiz par rokmūzigu, glamroku, bohēmu, tad viena no spēcīgākajām – Velvet Goldmine

 • Reply

  RoyalRiot

  10 10 2012

  RENT arī var ierindot šajā sarakstā..

 • Reply

  Evita

  07 12 2012

  Paldies, par lielisko sarakstu!

 • Reply

  PiCA

  02 03 2015

  Kur tad “the rocker”? Filma ar dziļu domu, un ļoti smieklīga

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase