Šis ģitārists ir viens no modernā metāla ikonām, kurš visā pasaulē ir pazīstams kā ļoti melodisks šreders, kas ar savu īpatnējo spēlēšanu, kurai iekaro publiku, viņu sirdis un ausis. Viņam piemīt arī neliela džeza pieskaņa!

Sinisters Geits (Synyster Gates) piedzima Kalifornijā (California), Huntingtonā (Huntington Beach) 7. Jūlijā, 1981. gadā. Īstais vārds ir Brajans Elvins Heners Juniors (Brian Elwin Haner Jr.). Sinisters (turpmāk Sins) ir solo-ģitārists Amerikas smagā metāla grupā Avenged Sevenfold. 2006. gadā, žurnāls Total Guitar pasludināja Sinu par gada ģitāristu. Tajā pašā gadā viņš ieguva titulu “Young Shredder of the Year” Metal Hammer Awards apbalvojumā.

Karjeras sākums un jaunības gadi

Sinam ir brālis Brents (Brent Haner). Sina vecāki izšķīrās un devās citās laulībās. Sinam ir pusbrālis Džonijs (Johnny) no mātes otrās laulības un pusmāsa Makkeina (McKenne) no tēva otrās laulības. Sins sāka mācīties ģitāru pašmācības ceļā, skatoties video nodarbības un lasot grāmatas, kas bija ļoti dīvaini un pārsteidzoši, jo viņa tēvs, Brajans Heners Vecākais (Brian Haner, Sr.), bija ģitārists. Vēlāk Sins iestājās Mūzikas Institūtā Holivudā (Hollywood) pēc GIT (Guitar Institute of Technology) programmas, kur viņš studēja džezu. 1999. gadā, pēc 6 mēnešu ilgas studēšanas, Sins saņēma zvanu no Džimija (James Owen Sullivan – aka The Rev), kurš viņam piedāvāja iestāties grupā kā solo-ģitāristam. 18 gadu vecumā Sins pameta Mūzikas Institūtu un iestājās grupā tieši pirms pirmā albuma ierakstīšanas – “Sounding The Seventh Trumpet”.

Ģitāra nav vienīgais instruments, ko Sins spēle; viņš ir arī izcils pianists. Klavieres spēlē dziesmās – “The Beast and the Harlot” un “Sidewinder”. Taču dziesmā “Warmness on the Soul”, klavieres spēlēja grupas draugs – Džastins Seins (Justin Sane).

Lielākās ietekmes

Sins apgalvo, ka viņa spēlēšanu ietekmēja ģitāristi kā Django Reinhards (Django Reinhardt), Adams Aparicio (Adam Aparicio), Daimbegs Derrels (Dimebag Darrell), Slash, Džons Petruči (John Petrucci), Frensis Kenevans (Francis Canavan), Džimijs Hendrikss (Jimi Hendrix), Aleksi Laiho (Alexi Laiho) un Džimijs Peidžs (Jimmy Page).

Pinkly Smooth

Sins, kopā ar grupas bundzinieku Džimiju, spēlēja grupā ar nosaukumu Pinky Smooth, kas tika izveidota 2001. gada vasarā, Huntingtonā (Huntington Beach), Kalifornijā. Grupā spēlēja bijušie Ballistico grupas biedri – Baks Silverspurs (Buck Silverspur) un D-Rock. Grupa izlaida vienu albumu ar nosaukumu “Unfortunate Snort”. Grupa bija plānojusi izlaist otro, taču pēc traģiskās Avenged Sevenfold bundzinieka The Rev nāves ir maz ticams, ka tas notiks.

James “The Rev” Sullivan nāve

2009. gadā, 28. decembrī, bundzinieks tika atrasts miris savās mājās, 28 gadu vecumā. Policija apgalvo, ka mākslinieka nāve bija dabīga, taču vēlāk toksikoloģijas analīzes apgalvoja, ka lietā tika iesaistītas narkotikas. Mākslinieks cieta no asas saindēšanās/pārdozēšanas. Apglabāšanas ceremonija notika 6. janvārī, kurā iesaistījās grupas biedri, ģimene, radinieki un labākie Džimija draugi ārpus grupas. Sins izpildija slavas dziesmu Džimija ģimenes, sievas, grupas biedru, Bullet For My Valentine solista Meta Taka (Mett Tuck), bijušā Pantera bundzinieka Vinnija Paula (Vinnie Paul) un My Chemical Romance grupas biedru priekšā. Par Džimija nāvi grupa publikai izteica šādus vārdus: “Ar lielām bēdām un smagām sirdīm mēs vēstam jums šo traģisko ziņu. Džimijs bija ne tikai viens no labākajiem bundziniekiem uz pasaules, bet, pats galvanais, viņš bija labākais draugs un brālis. Mēs izsakam lielu līdzjūtību Džimija ģimenei. Džimij, tu esi mūžīgi mūsu sirdīs, mēs tevi mīlam.”

“Nightmare”

Šī gada vasarā Avenged Sevenfold izlaida jaunu albumu, ar nosaukumu – “Nightmare”. Šādi viņi “iegravēja” pirmo vietu smagās mūzikas (Hard Music), alternatīvās mūzikas albumu čartā. Tika pārdotas 162,500 kopijas pirmajā nedēļā, kas lielākoties notika pateicoties grupas faniem, kas baros izpirka jauno albumu un tālāk popularizēja caur Twitter, MySpace un Facebook.

Ģitāras un ekipējums

Sinam ir sava signatūras ģitāra – Synyster Schecter Custom. Šai ģitārai ir vairākas variācijas, piemēram, Synyster Schecter Standard. Šī ģitāra ir lētāka, lai arī pēc izskata tās ir vienādas (Synyster Schecter Standard ir citi skaņas noņēmēji). Sinam tik ļoti iepatikās sava ikoniskā ģitāra, ka viņš pat izstrādāja vairākus pārklājuma (Finishes) dizainus. Guitar Center intervijā viņš izteicies :”Man patīk šī mazulīte, jo viņai ir 24 ladas, bet tas nav viss, viņai ir Floyd Rose tremolo, bet tas nav viss, tai ir baltas strīpas, bet tas nav viss, viņai vēl ir šī foršā poga, es pat nezinu, ko viņa īsti dara, bet klišķ viņa forši (smejas).”

Rakstu sagatavoja un noformēja: Vitālijs Krūmiņš

Informācijas avoti:

 • Reply

  Akvatory

  10 10 2010

  O!!! Tagad arī pa manai tēmai. Synyster Gates 4 ever. Biju pirms tam daudz par šiem lasījis. Paldies par daudzajiem faktiem, kurus nezināju!! Kā būtu ar Children of B. rakstiņu vai pašu John Petruči ???? 🙂

 • Reply

  Vitālijs Krūmiņš

  11 10 2010

  COB Alexi Laigo OBLIGĀTI būs 😉
  ir ieplānotas daudzas lielākās metāla zvaigznes!

 • Reply

  Vitālijs Krūmiņš

  11 10 2010

  *Laiho.

 • Reply

  Rockblog.lv

  11 10 2010

  nav ne vainas rakstiņam 🙂
  un viņa Schecterā patiešām ir spēks 🙂
  Ja nu kādam ir baisa vēlme to iegādāties, laipni lūgti http://www.rock-distribution.com 🙂

 • Reply

  Artūrs

  11 10 2010

  Brālis šekterists. 😀
  Biju jau redzējis to viņa giču pirmstam, Schecter majaslapā.

 • Reply

  Paul "the Mole"

  12 10 2010

  es tajā pašā skolā(Hollywood GIT) mācījos 1996…varētu būt gandrīz kursa biedrs.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase