Šis nav ielūgums uz dzimšanas dienas svinībām, bet tas mums netraucē summināt lielo jubilāru šodien, 20. jūlijā, 2017, jo Karlosam Santana paliek apaļi 70 !!!

Foto: Timeslive

Visvairāk pasaules Amerikas un Meksikas slavenais ģitāras virtuozs un mūziķis ir pazīstams “vecākām paaudzēm”, jo viņš līdz ar savu grupu popularitāti guva tālajos 60-tajos un agrajos 70-tajos gados, vienam no pirmajiem izpildot “fusion rock” un latīņamerikas roka/blūza/džeza mūziku. Līdz ar populāro hitu sarakstu (klausāmies un skatāmies zemāk) viņš ir izcils piemērs tam, kā mūziķis var būt populārs un pielāgoties mūzikas industrijas izmaiņām katru desmitgadi, (viņš joprojām koncertē un raksta dziesmas!)

Black Magic Women (tālais 1971. gads!)

Klasika un tīrais Santana stils, kas ir atpazīstams dzirdot ģitāras skanošās notis

Daži fakti:

  • Foto: Ethan Miller. Notverts: LAS VEGASA, 20.11.2015

    Sāka apgūt ģitārprasmes pamatus no 8 gadu vecuma, imitējot leģendāro mūziķu kā B.B. King, Hohn Lee Hooker, T-Bone Walker spēles stilus.

  • Pirmais instrumetns, ko Karloss iemācījās spēlēt ir vijole (no 5 gadu vecuma). Tātad zināšanas par toni, skaņas veidošanos un ritmu veidojās jau tad! Vijoles spēles prasme ne reizi vien ir palīdzējusi savilkt galus – it īpaši padsmitgadnieku vecumā, kad uzsāka grūtās mūziķa gaitas.
  • Ieguvis 10 Grammy balvas un 3 Latin Grammy.
  • Žurnāls “Ripojošie Akmentiņi” “Rolling Stones”, 2003. gadā Karlosu Santanu ierindoju kā 20 no TOP 100 ietekmīgākajiem ģitāristiem pasualē (priekš mums viņš TOP 100 topā paliks mūžīgi)
  • Ja nevari spēlēt kā Santana – tad vismaz vari ģērbties kā viņš! Ar JC Penny 2000 gadā viņš noslēdz darījumu par apavu līniju. 
  • Vēlajos 70-tajos Santana satika Polu Rīdu Smitu (Paul Reed Smith – PRS Guitars). Lai arī viņš vairākas desmitgades šī zīmola ģitāras izmantoja, pagāja 20 gadi līdz tapa īpašais Santana PRS modelis, kas tagad ir viņa pamata instrumeents (PRS ģitāras redzamas visos rakstiņa attēlos un video, izņemot Black Magic Women, kur vēl redzam Gibson Les Paul!) 

Foto: prsguitars.com

Samba Pa Ti (dzīvais koncerts – Montreux, 2015)

Viens no maniem iecienītākajiem Santanta instrumentālajiem skaņdarbiem. Skaists, vienkāršs savā burvībā un Santana stilu starojošs!

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase