Niks Matvejevs27. aprīlī, naktī uz svētdienu, pēkšņā nāvē miris latviešu mūziķis Niks Matvejevs. Izsakām līdzjūtību mākslinieka ģimenei.

“Niks nomira mierīgi – miegā, ar sirdslēkmi. Tas ir milzīgs zaudējums gan mūziķiem, gan klausītājiem, jo mūžībā ir aizgājis viens no oriģinālākajiem latviešu dziedātājiem. Viņš bija spēka un ieceru pilns, gatavojās vairākiem solo koncertiem, turklāt īpaši viņam tika rakstīta mūzika jaunā latviešu operā. Tas ir trieciens visai latviešu mūziķu saimei,” paziņojis producents Juris Millers.

Niks Matvejevs dzimis 1958. gada 13. februārī, viņš bija latviešu mūziķis, komponists un vokālists. Matvejevs bija rokgrupas Sīpoli vokālists un basģitārists. Karjeras laikā piedalījies nozīmīgos Latvijas mūzikas festivālos, kā arī spēlējis vadošās lomas daudzās rokoperās. Strādājis ar komponistiem Mārtiņu Braunu un Zigmāru Liepiņu. Kā mūzikas autors, aranžētājs un izpildītājs piedalījies daudzos ierakstos. Rakstījis mūziku pilnmetrāžas mākslas filmām un animācijai. Dziedājis korī Sindi putnu dārzs.

Niku Matvejevu četru un piecu gadu vecumā vadāja uz Rīgu pie profesora Ozoliņa. Mūzikas skolā mācījies akordeonu pie skolotāja Dravnieka, kurš Niku reiz nosaucis par lielu blēdi, jo atzīmes pelnījis uz talanta rēķina, nevis smagi ieguldīta darba. Pirmo ģitāru aizņēmies no kaimiņiem un viņam licies, ka prot spēlēt visas pasaules repertuāru, pēc tam gan sapratis, ka tas nemaz nav tik vienkārši. Muzicējis Gunāra Šimkus ansamblī Katedrāle. Mācījies Mediņu mūzikas vidusskolā  un Lielbritānijas Karaliskajā aranžēšanas skolā, studējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Nikam bija divi dēli – Miks un Didzis no pirmās laulības un 3 meitas no otrās laulības – Anete, Beāta un Kristīne.

Lielu viņa talanta pielūdzēju atzinību mūziķis izpelnījās par Kvazimodo lomas izpildījumu operā Parīzes Dievmātes katedrāle, kā arī 2001.gadā kopā ar dziedātāju Mariju Naumovu izdotais disks Ieskaties acīs, par kuru saņēmis apbalvojumu Zelta disks.

Sīpoli – Lielais Alberts

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase