Mārtiņš Freimanis – neizdzēšama vērtība Latvijas mūzikā

Tas no rīta bijis liels šoks – diemžēl mūs ir atstājusi viena no ietekmīgākajām Latvijas popmūzikas personām – Mārtiņš Freimanis (nesasniedzis savu 34. gadu vecumu).

Viņa ieguldījums mūzikā un jauno grupu attīstībā bijis un ir nenovērtējams. Pateicoties viņa talantam un 100 % mūziķa dvēselei, iedvesmoti un izbīdīti Saulītē bijuši daudzi mākslinieki – tai skaitā grupa Blitze, kurā man bija tas gods un prieks darboties laikā, kad Mārtiņš mums palīdzēja izsisties! Tāpēc mazliet pastāstīšu par savu personīgo sadarbības pieredzi un viņa pozitīvo auru.

Cik man nācies ar viņu sastrādāties un zināt par muzikālajiem projektiem, kuros iesaistījās, viņa attieksme bijusi tendēta uz darbu un entuziasmu! It īpaši tas izpaudās, strādājot ar potenciāla pilniem un talantīgiem mūziķiem Tā bija viņa personīgā kaisle un vēlme radīt ko jaunu, pēc labākās gribas dalot pieredzi, sniedzot padomus un iedvesmojot. Viņš bija mūziķis pēc dabas, kas nozīmē – viss viņa dzīvē notiek par un ap to – sākot ar bohēmisko dzīves veidu, līdz kvalitatīvu un melodisku skaņdarbu ierakstiem un koncertiem uz lielās skatuves (grupas Tumsa koncerti, Dziesmu svētki, Eirovīzija).

Atceros, kad reiz studijā pie grupas producenta Mida (Aldis Zaļūksnis) es, Eduards (ex-ģitārists), Arvīds Berķis (Blitze’s solists) un Mārtiņš rakstījām ideju dziesmai. Viņs pateica akordu tēmu, kas skanēja viņam galvā un izskaidroja, kā to spēlēt. Manis apspēlētajiem akordiem skanot, liriskie teksti Mārtiņam skanīgi plūda bez piepūles – Arvīdam nācās rakstīt ātrāk, lai labās idejas piefiksētu. Pēc 10-15 min dziesmas skice un pamatteksts jau bija gatavs! Šādā veidā viņš ir uzcepis neskaitāmu daudzumu skaistu dziesmu:

Mārtiņš Freimanis bija persona, kurš dzīvoja un elpoja ar mūziku!!

Uzstājoties ar Mārtiņu uz vienas skatuves

Viens no maniem spožākajiem koncertiem, spēlējot kopā ar grupu Blitze, viennozīmīgi bija koncerts 2010. gada nogalē, klubā “Četri Balti Krekli” (ČBK). Izpildījām standarta dziesmu setu: savas dziesmas + “Crazy Dolls – Sorry, Muterīt” (klausāms raksta beigās). No šī brīža grupai uz skatuves pievienojās arī pats Mārtiņš. Pēc dziesmas beigām bija paredzēts koncertu beigt, Bet, tā kā klausītāji un uz skatuves esošās personas bija tik iekarsušas, ka Mārtiņš, pieejot pie mikrofona, teica: “Pirms Blitze laiž lielajā dzīvē, uzdosim viņiem pārbaudījumu“. Tas mums visiem bija negaidīts pārsteigums… mazs satraukums par to, kas tad būs jādara.

Uzrunājot mani, viņš teica: “Sol mažors, Re mažors, Do mažors“. Ātri izspēlēju akordus, bet pēc viņa sejas izteiksmes sapratu, ka tas nebūs pareizais ritms. Un tad man pielēca…. “Knocking on Heaven’s door!”

Un tad aizgāja – klasiskās arpēdžijas uz akordiem, solistu pirmais pantiņš, bungas, bass un roķīgais skanējums, kas kulminēja ar solo, kuru Mārtiņš aicināja uz beigām vēlreiz atkārtot. Tas bija mans augstākais karjeras punkts, spēlējot Blitzē – spēja un prieks par saspēlēšanos ar ietekmīgu mūziķi, izpildot neizmēģinātu skaņdarbu, kas mums visiem kopā sanāca lieliski! Tas bija fantastiski!!

Latvijas mūziķu un ģitāristu vārdā, novēlam Tev “Rest in Peace”, vecīt – mēs Tevi nekad neaizmirsīsim! Tu vienmēr būsi savu fanu sirdīs – jo ieguldījums nezudīs.

Par to liecina man lielākais zināmais fans – jaukā kursabiedrene Krista Opmane – kura neizlaida gandrīz nevienu Tavu Rīgas un tuvāko pilsētu koncertu un par Tevi vien un Merkūriju runāja. Jums abiem ir saskatām līdzība – abi lielie talanti priekšlaikus atstājāt pasauli.

ČBK koncertā Tu viņai pasniedzi BLitzes dziesmu CD par to, ka viņa aktīvi kopā ar Tevi dziedāja visu mūsu koncertu – it īpaši dziesmās, kurās pats piedalījies!! Tādi fani ir zelta vērti – jo viņi ir tie, kas mūziķu izcilos veikumus popularizē un tur lielā godā, atgādinot par kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

Pateicoties personām kā Tu, Krista, un citiem faniem, viņa mūzika nemirs!

Lai skan Blitze’s pirmais hīts, kas tapa pateicoties Mārtiņa ieguldījumam Blitze’s grupā, paverot plašo izaugsmes iespēju!
Mārtiņš bija arī liels dzīvnieku aizstāvis.

Blitze – Bibliotekārs

Mazliet par Mārtiņa Freimaņa biogrāfiju

Mārtiņš Freimanis kopš 1994. gada nogales bija grupas “Tumsa” solists. Kopā ar grupu ir iznākuši 6 albumi, tādējādi padarot Freimani par vienu no populārākajiem Latvijas dziedātājiem. 2002. gadā iesākās viņa sadarbība ar Lauri Reiniku, kad Freimanis sarakstīja vārdus viņa komponētajām un izpildītajām dziesmām, kopš tā laika Martiņš ir komponējis dziesmas vairākiem mūziķiem un grupām.

Mārtiņš-Freimanis-Tumsa2003. gadā Mārtiņš Freimanis kopā ar Reiniku un Yanu Kay izveidoja grupu F.L.Y., kas ar dziesmu “Hello From Mars” uzvarēja Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Lielajā finālkoncertā, kas norisinājās Rīgā, grupa ieguva tikai 24. vietu. 2004. gadā Freimanis iesāka sadarbību ar grupu Putnu Balle, komponējot viņu dziesmas. 2005. gadā Eirovīzijā ar Mārtiņa Freimaņa dziesmu “The War Is Not Over” piedalījās Putnu Balles dalībnieki Valters & Kaža, kas konkursā ieguva 5. vietu.

2004. gadā klajā nāca Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums “Zālīte truša dvēselei”, kurā līdzās dzejoļiem atradās arī “Tumsas” dziesmu teksti. Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē “Kaupēn, mans mīļais”. 2005. gadā Freimanis piedalījās Arvīda Krieva kinofilmā “Man patīk, ka meitene skumst” 2007. gadā Mārtiņš Freimanis debitēja LTV seriālā “Neprāta cena”. Pēdējos gados mūziķis savas aktiera dotības atklāja seriālā “Uguns Grēks”.

Crazy Dolls un Mārtiņš Freimanis – Sorry Muterīt


Papildus informācija no:

TVNET.lv

Print Friendly

2 thoughts on “Mārtiņš Freimanis – neizdzēšama vērtība Latvijas mūzikā

  1. Visiem, kas klausās Es vēlos pateikties lielo pareizrakstības ritentiņu Dr.OWO ODODO par brīnišķīgu darbu viņš ir paveicis, līdz šim es esmu dzīvojis šo vārdu asaras un bēdas ar katru dienu tas bija kā rezultātā mana nespēja līdz saņemt bērnu uz manu vīru, ka viņš bija precējies apmēram piecus gadus un kopš piecu gadu laikā es nevarēju iegūt viņu bērnu, viņa ģimenes cilvēki pat bija sliktākais, ko viņi teica mans vīrs, lai iegūtu vēl vienu sievu, tāpēc viņš var saņemt viņiem mazbērns, bet par to, ka mēs mīlam viens otru ļoti daudz, viņš sola, ka viņš nekad atstāj mani citu sievieti, jo mēs mīlam viens otru ļoti daudz, kaut gan mēs abi laimīgi, bet es joprojām jūtos ļoti slikti nav ieņemt bērnu no viņa, es esmu mēģinājis viss pārējais slimnīcu, taču neviens nevarēja man palīdzēt tur viņi visi saka to pašu, kā mana dzīve ir rūdīta pienācīgi ķirurģiskas operācijas man bija kas ietekmē manu dzīvi, kā rezultātā notiek nopietns negadījums man bija sen, kad man bija vēl 15 gadi vecs. Es esmu domājis par daudziem veidiem, kā iegūt manas problēmas risināt, bet šķiet, ka visas pūles bija nekas, jo mana domāšana, es arī attīstīt sirds problēmas, bet viss tagad ir lietas no pagātnes, jo palīdzību no Dr.OWO ODODO, es nāca pāri viņam uzticīgs dienā es nekad neaizmirsīšu tos, man bija iepazīstināt ar šo lielisko pareizrakstības ritentiņu mana māsīca Joan kungs dzīvo šeit ASV, ka viņš palīdzēja glābt savu laulību sen es esmu tik ļoti laimīgs ir viņu kā mans brālēns man tuvojās liels pareizrakstības ritentiņus un viņš mums teica, nav jāuztraucas, ka viss būs labi, viņš met satriecošu pareizrakstības un kā es runāju tagad to pašu ārstu, kurš teica, ka es nekad nevarētu būt iespējai iedomāties ir apstiprinājuši, ka es esmu stāvoklī divus mēnešus viss pateicoties izskaidrot statni Dr OWO ODODO un domāt par to, visa mana sirds problēma arī apstāties par brīnišķīgu brīnumu visa mana sirds ir pilna ar prieks ir viens no parastā brīnumu, lai tā klausītājiem, ja jūs meklējat palīdzību, kas nepieciešama tūlītēja uzmanība ārpus savas varas vienīgais Pareizrakstības ritentiņus, es varu ieteikt jums ir Dr OWO ODODO jūs varat sazināties ar viņu pa viņa e-pastu: OWOODODOSPELLCASTER04@GMAIL.COM~~HEAD=pobj vai likt viņam WhatsApp +2349052571784 ātrai ogenkel risinājumu visiem jūsu problems.I zināt, ka pēc tam, kad viņš beidzis ar degvil arī nāk šeit liecināt

Leave a Comment

Draugiem.lv pase