Martin D-28 ir iespējams pati zīmīgākā dzelzs-stīgu akustiskās ģitāras modelis, kuru augstu vērtē gan antīko, gan mūsdienu instrumentu entuziasti. Martin būvēja dreadnought izmēra ģitāras priekš Oliver Ditson kompānijas jau 1916. gadā, bet ar modeli D-1 (sarkankoka aizmugure un sāni) un D-2 (rožkoka aizmugure un sāni) viņš pasauli iepazīstināja tikai savā katalogā, 1931. gadā. Tajā pašā gadā, nosaukumi tika mainīti uz D-18 un D-28.

Spriežot pēc sērijas numura, attēlā redzamā ģitāra ir otrā izgatavotā D-28 ģitāra, 1932. gadā, kas to padara tikai par trešo pasūtīto D-28. Šis eksemplārs ir senākā, nesabojātākā, oriģinālā D-28, kas ir pie kāda atrasta.

Kā visām Martin dreadnought izgatavotajām ģitārām pirms 1934. gada, arī šai ir pagarināts 12 ladu grifs  (12-fret neck and slotted headstock). Tās korpuss ir izgatavots no adirondaka egles (Adirondack spruce top),  aizmugure un sāni no Brazīlijas rožkoka (25,4 collu skala).

Neskaitot nelielu bojājumu ģitāras aizmugurē, tās stāvoklis ir teicams. Ir apveltīta ar patīkamu skaņu, spēlējot gan ar mediatoru, gan ar pirkstiem.

Tai ir izteikta basa skaņa, bet kopumā tā ir labi balansēta – kas ļauj pārējām stīgām skanēt pietiekoši skaidri.

Var tikai iedomāties, par ko domāja šīs ģitāras spēlētāji 1932. gadā, jo 0- un 00-izmēra ģitāras tika uzskatītas par lielām. Kad parādījās D-28 varenā skaņa, sākās cilvēku interese pēc šiem standartiem. Tāpēc nav pārsteigums fakts, kāpēc šo ģitāru nosauca kara kuģa vārdā – dreadnought (šajā kontekstā – lielkalibra).

Jaunas D-28 ģitāras cena ir ap 2000 eiro. Tā skan šādi:

Avots: http://www.acguitar.com

  • Reply

    Ive

    02 04 2016

    Vot tikai negribētos made in China
    Vai ir amerikā ražotas?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase