Filmocaster 1Ir redzētas dažādas dīvainas ģitāras no dīvainiem materiāliem – ja ne dzīvē, tad bildēs noteikti. Esam arī iepriekš par tādām rakstījuši, piemēram: 3D printētas ģitāras “ODD” un Alfa Romeo ģitāra. Šodien kārta vēl vienai ģitārai, kas piepulcējas dīvaino ģitāru saimei. Šoreiz tās nosaukums ir Frirsz Filmocaster. Ģitāras korpuss izskatās pēc filmas lentes ruļļa. Patiesību sakot, tas arī ir veidots no īsta filmas ruļļa.

Arī nosaukums šai ģitārai ir diezgan neparasts. Kā tad tas veidojies? Ģitāras autors ir Nikolass Frirss (Nicholas Frirsz), tātad viņa uzvārds ir ģitāras nosaukuma pirmā daļa. Filmocaster – ”film” daļa tādēļ, ka korpuss veidots no filmas lentas ruļļa un ”caster” – Fender nosaukuma līdzība, līdzīgi kā Stratocaster vai Telecaster. (Kā zināms, arī pats Leo Fenders bijis liels televīzijas fans). Šīs ģitāras autors, Nikolass Frirss, starp citu, iepriekš ir nodarbojies ar vijoļu izgatavošanu – to viņš ir darījis veselus četrdesmit gadus.

Viņš pats saka: “Esmu pelnījis iztiku ar rokām izgatavojot vijoles, tāpēc biju pārsteigts par tik lielu cilvēku reakciju par šīm ģitārām. Es aizsūtīju dažas bildes ar šādas ģitāras prototipu draugiem, viņi to nosūtīja saviem draugiem, un tagad jau es saņemu e-pastus ar jautājumiem par Filmocaster no visas pasaules.”

Filmocaster2 Filmocaster korpusi ir izveidoti no senlaicīgiem Golberg Brothers filmu lentu ruļļiem no trīsdesmitajiem gadiem. Ģitāru izgatavotājs stāsta, ka reiz tos ir atradis kādā antīko preču veikaliņā. Viņam ienācis prātā to pataupīt un tad atgriezt jaunai publikai. Viņa mācekļi kopumā ir atraduši 40 šādus ruļļus, tapēc ir iecere radīt tieši 40 šādas ģitāras.

Filmocaster ģitāras tiek piedāvātas ar dažādām specifikācijām. Vienai no tām pat ir iebūvēts pastiprinātājs ar piecu vadu jaudu un skaļrunis. Citai, savukārt, ir Korg Kaossilator Pro kontrolleris. Katrā ģitārā ir iebūvēts kas īpašs, kas to atšķir no citām. Citam ir senlaicīgi Humbucker tipa skaņas noņēmēji, bet citām – ar roku tīti Single Coil. Pats korpuss ir no alumīnija, tātad viegls, tāpēc šī ģitāra ir labs instruments gan studijā, gan uz skatuves. Būtībā šāda ģitāra ir pilnībā funkcionējošs mākslas darbs ar vēsturisku vērtību.

Cena: sākot no 2420 €.

Vairāk info šeit: frirszmusic.com/filmocaster.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase