Laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties, datori parādās arvien vairāk negaidītās vietās – ledusskapjos, putekļu sūcējos, automašīnās un pat dzīvās radībās. Iemesls kāpēc tas notiek ir pavisam vienkāršs – tie iegūst esošu informāciju un dod iespēju to apstrādāt jebkādā veidā, lai to varētu nolasīt vai kontrolēt.

Pēc šāda principa strādā arī elektriskās ģitāras. Spēlējot stīgas to vibrācijas nolasa magnētisks sensors, kas signālu pa vadu padod tālāk, pēc tam to pievieno skaņu modificējošām ierīcēm un galu galā skaļruņiem, kur var dzirdēt elektrisko ģitāru ikoniskās skaņas. Šādi darbojās arī elektroakustiskās ģitāras, kur akustiskās ģitāras korpusā ir iestrādāts sensors, kas uztver vibrācijas.

Elektriskās ģitāras uzbūve:

Elektroakustiskā ģitāra:

Salīdzinoši nesen ir sākta attīstīt ideja datorus ievietot arī mūzikas instrumentos. Labā lieta datoros ir tā, ka tie spēj apstrādāt lielu daudzumu informācijas vienlaicīgi. Ģitāristi šim nolūkam izmanto mazus datorus – kontrolierus. Viens no vispopulārākajiem kontrolieriem ir „Arduino” kontrolieris:

Tas ir mazs, izturīgs, viegli darbināms un var vienlaicīgi strādāt ar vairākiem sensoriem. Tieši šīs īpašības hobijisti izmanto modificētu mūzikas instrumentu izveidei. Uz ģitāras var izvietot vairākus, jebkādus sensorus – elektriskā ģitāra jau ir aprīkota ar magnētiskā lauka sensoru.

Šajā piemērā tiek apvienoti elektriskās ģitāras magnētiskais sensors ar žiroskopu. Iegūtais rezultāts ļauj  skaņu  mainīt ar ģitāras kustības palīdzību:

Šajā piemērā ar pedāļu palīdzību tiek kontrolēti servo motori, kuri nostiepj stīgu:

Kā viens no ekstrēmākajiem piemēriem, kur pats ģitāras griffs ir pārveidots par klaviatūru, kas ļauj spēlēt ģitāru kopā ar sintezatoru:

 

Vienīgais ierobežojums šāda veida mūzikas instrumentiem ir paša iztēle, un pēc tam ir iespējams radīt, ko vien sirds kāro!

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase