Hei! Iepriekš bijām rakstījuši par TOP 10 populārākajām elektriskās ģitāras formām. Šodien kaut kas pilnīgi pretējs – top 10 dīvainākās custom ģitāras.

Lielākā daļa ģitāristu kādā savas karjeras periodā iziet cauri “Custom ģitāru fāzei”. Vai nu tas ir atšķirīgs krāsojums, kas izceļas, vai jauna korpusa forma, custom ģitāra dod iespēja tajā atspoguļot savu personību. Šeit tad piedāvājam 10 tādas iespējas – par to, vai ģitāras izdevušās veiksmīgas, vai ne visai – spriest Jums. 🙂

10. Lesa Pola “The Log”

Ar šo ģitāru visu pārējo elektrisko ģitāru nākotne tika izmainīta uz visiem laikiem. Neraugoties uz šīs ģitāras ārējo izskatu, šī bija pirmā īstā elektriskā ģitāra. Les vienkārši pārdalīja Epiphone f-rezonatora ģitāru uz pusēm un ielika tajā 10×10 cm biezu kļavas bloku, uz kura piemontēja divus single-coil skaņas noņēmējus, kā arī Gibson ģitāras grifu.Ģitāra 10

9. Prinsa “Love” Ģitāra

1992. gadā Prinsam iznāca albums “The Love Symbol”, kura noformējums izskatījās šādi. Tad nu pēc šī simbola līdzības ir veidota arī ģitāras forma. Ģitāra 9

8. Uli Džona Rota “Sky Guitar”

Jā, varbūt šīs ģitāras krāsojums un forma padara to mazliet dīvainu pēc izskata, taču ģitāras īpašniekam (vismaz šajā bildē) taču piestāv perfekti, vai ne?
Ģitāra 8

7. ZZ Top Baltās, pūkainās ģitāras

Šīm ģitārām ir vēl kāds bonuss bez izskata – tām ir speciālas jostas stiprinājuma vietas, kas ļauj to apgriezt par 360 grādiem, noķert un spēlēt talāk. Izskatās efektīgi.  Paskaties GIF šeitĢitāra 7

6. Bo Didlija Cigāru kastes ģitāra

Bo Didlijs padarīja pašrocīgi izgatavotas ģitāras no cigāru kastēm par diezgan populāru lietu. Pirms Gretsch uzsāka to sērijveida ražošanu, viņš bija uztaisījis pāris duču šādu ģitāru.

Ģitāra 6

5. Stīva Veja Sirds formas ģitāra ar trim grifiem

Sākotnēji šī ģitāra Stīvam Vejam tik radīta, lai redītu vizuālu efektu klipā Just Like ParadiseTikai pēc krietna laika Stīvs Vejs nolēma šo ģitāru tomēr izmantot arī studijā.

Ģitāra 5

4. Peta Methenija 42 stīgu ģitāra

Šī bilde nav fotošops – tas ir reāls instruments, un kā tas skan, varam paklausīties šajā video.  (Varētu būt diezgan apgrūtinoši šo ģitāru katru reizi noskaņot).
Ģitāra 4

3. Maikla Batio četru grifu ģitāra

Par vienu grifu vairāk, kā Stīva Veja ģitārai. Ja rodas jautājums, kāpēc gan kas tāds vajadzīgs – atbilde ir vienkārša – tāpēc, ka Batio to var spēlēt. Bet būtībā jau skaidrs, ka tas kalpo kā lielisks šova elements.

Ģitārs 3

2. Rika Nīlsena piecu grifu ģitāra

Uz ko gan cilvēki nav gatavi šova dēļ. 🙂 Riks Nīlsens – spēlēt šo (droši vien) ļoti smago ģitāru ar pieciem grifiem.

Ģitāra 2

1. Čārlija Dīla tualetes poda ģitāra

1968. gadā psihedēliskās ēras ziedu laikos pie Čārlija dīla atnāca ideja radīt tieši šādu ģitāru. Cita versija, ko Čārlijs mēdz pieminēt ir, ka šo ģitāru radījis, kad piesakoties kādai grupai, viņu nosaukuši par pašu sliktāko ģitāristu pasaulē. Savam izgudrojumam viņš dabūja patentu 1969. gadā. Nopietna ģitāra ar humora izjūtu.

Ģitāra  1

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase