ODD ģitāraOlafs Dīgels (Olaf Diegel) kā Maseja Universitātes profesors Jaunzēlandē 3D printerus ir izmantojis jau 15 gadus, lai radītu jaunu produktu idejas. 3D printēšanas tehnoloģija šobrīd ir attīstījusies tik tālu, ka Dīgelam radās doma, ka 3D printerus var izmantot, lai radītu gatavus produktus pārdošanai.

Šīs tehnoloģijas attīstība iedvesmoja Dīgelu, kurš arī spēlē ģitāru, radīt uzņēmumu ODD Guitars. Tās ir ģitāras ar neparastu dizainu, kuru korpusi radīti izmantojot 3D printerus. ODD ģitāras dizainiski vieno tas, ka tām visam ir tukšs, caurumots, sarežģīta raksta korpuss.

Pats Olafs Dīgels saka: “3D printēšana ļauj radīt “neiespējamas” formas. Piemēram, manai Spider ģitārai korpusa raksts ir kā zirnekļa tīkls un ģitāras iekšpusē rāpo nelieli zirnekļi. Korpuss ir veidots no viena gabala poliamīda, kas ir ļoti sīksts un izturīgs materiāls. Es esmu ģitāru nometis zemē vairākas reizes un nekas nav saplīsis. “

Ģitāras iekšpusē ir koka kodols, pie kura piestiprināts Warmoth speciāli izgatavots grifs. Kodola koks vienmēr ir tāds pats, kā grifa koks. Klienti var izvēlēties ģitāras ar mahagonija vai kļavas grifiem, kā arī pielāgot visu elektroniku pilnīgi pēc savas izvēles. Bez papildu maksas iespējams arī veikt nelielus dizaina papildinājumus, piemēram, uz ģitāras aizmugures izveidot grupas logo vai kādu uzrakstu. Ir pat iespējams ģitāras svaru pielāgot attiecīgi klienta vēlmēm.

Ir pieci ODD ģitāru modeļi – Atom, Hive, Scarab, Spider un Spider LP, un trīs basa ģitāru modeļi – Atom, Hive un Spider LP.  Ģitāru cena ir diezgan pamatīga – no 2280€ līdz 2665€.

Kādas ir jūsu domas par 3D printētām ģitārām? Vai nākotnē varētu būt liels šādu ģitāru pieprasījums, vai tomēr īstu roku darbu nekas nevar pārspēt?

ODD ģitāru video

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase