Alfa Romeo MiTo Marshall concept Photograph: James Lipman // jameslipman.comSveiki ģitāristi un ģitārmīļi!
Vēlējāmies pastāstīt jums par kādu visai interesantu ģitāru pasaules jaunumu. Tad nu uzreiz pie lietas.

Kompānija Harrison Custom Guitar Works ir izveidojusi ļoti ekskluzīvu elektrisko ģitāru. Tā radīta, iedvesmojoties no Itāļu automašīnu Alfa Romeo dizaina, stila, materiāliem un tehnoloģijām, tāpēc tā nelīdzinās nevienai iepriekš radītai ģitārai.

Šo ģitāru ir iespējams iegādāties, taču tās cena ir visai pamatīga – £4,000 (aptuveni 4920 eiro). Jāsaka gan, ka katra ģitāra ir pilnīgs roku darbs, un šādas ģitāras izgatavošana aizņem astoņus mēnešus. Vēl šīs ģitāras cenu nosaka arī tās ekskluzivitāte – tiks izgatavotas tikai 11 šādas ģitāras.

Ģitāra ir izgatavota no materiāliem, kas pārsvarā reti tiek izmantoti ģitāru ražošanā – izgatavošanā izmantots alumīnijs un oglekļa šķiedras. Paši ražotāji saka, ka šī Alfa Romeo ģitāra ar savu dizainu un 25 collu skalas garumu ir pavisam jauns ģitāru koncepts.

Alfa Romeo ģitāra 2Ģitāra ir Alfa Romeo raksturīgā sarkanā krāsā, tās korpuss veidots no Poplar koka ar kļavas pārklājumu. Ģitāras korpusā izmantoti elementi, kas ļoti atgādina Alfa Romeo raksturīgās radiatoru restes. Ļoti izcelts arī Alfa Romeo logo, kas ir grozāms un atbild par skaļuma regulēšanu.

Ģitāras stīgas tiek nostiprinātas, laižot tās cauri vienai no alumīnija restēm, tā kā būtībā tā ir kā savdabīga “strings through body” konstrukcija. Tai ir arī Tune-o-Matic tiltiņš. Skaņas noņēmēji ir trīs single coil skaņas noņēmēji un 5 pakāpju pārslēdzējs (gluži kā klasiskam Fender Stratocaster). Grifs veidots no Korina koka – šis koks visvairāk asociējas ar tā pielietojumu leģendāros Gibson modeļos. Grifa pārklājums veidots no Ebony koka, tam ir 12 collu rādiuss un vidēji lielas ladas.

Ko jūs domājat par šādu ģitāru? Vai šāds dizains piesaista? Mums pašiem dizains šķiet interesants, taču ļoti gribētos uzzināt, kā šī ģitāra skan, jo, mūsuprāt, tieši ģitāras skanējums ir tās galvenais aspekts, bet šeit uzsvars likts tieši uz dizainu. Cerams, ka par kvalitatīvu un precīzu skanējumu nav aizmirsts.

 • Reply

  963852741

  10 07 2014

  Neko tik ….neglītu neesmu redzējis.

 • Reply

  Modernais

  11 07 2014

  Tie ir itāļi…. ja mode liks, es iešu pliks (attiecībā uz korpusu). Groifu gan varēja oriģinālāko, citādi atkal pārāk klasisks. Varbūt galvas vietā varēja ielikt kaut ko līdzīgu auto spogulim ar gludo virsmu. No malas izskatās parasta ģitāra ar Lafa Romeo logo, kas tikpat labi varētu būt nomainīts ar Coca Cola. Būtu interesanti redzēt sasaisti ar īstām lietām. Šeku piemēru atradu, kas atspoguļo tiešako sasaisti ar preci 😀 : http://sharemyguitar.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/SMG_Tommy1.jpg

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase