Pateicoties džekam vārdā Floids (Floyd), mūsu ģitāras var imitēt moču rūkoņu, “zirdziņus”, “viclieniņus” un “bombu” spridzināšanu (divebomb), paliekot… skaņojumā!!! Floids D Rouzs (Floyd D Roze) veica revolūciju ar vienkāršu un vienlaikus ļoti efektīvu ideju – nobloķēt stīgas uz tiltiņa (bridge) un augšējā slieksnīša (nut), lai tās nevarētu palikt garākas vai īsākas, līdz ar to nezaudējot skaņojumu. Tāpat kā citiem viņa “ģitāru izgudrotāju čomiem”, arī viņam šī doma radās no vilšanās esošajā piedāvājumā un no nepieciešamības pēc kaut kā īpaša.
70-tajos gados Floids bija viens no kārtējiem Hendrix-apsēstajiem ģitāristiem, kas radīja lielu baudu, spiežot ārā maksimālās iespējas no Fender Stratocaster tremolo sistēmas (whammy bar). Tāpat kā citi tālaika Stratocaster spīdzinātāji, viņš pamanīja, ka pie intensīvas lietošanas tremolo sistēma izskaņo ģitāru. Atšķirībā no viņa līdziniekiem, viņš nolēma kaut ko darīt lietas labā.
Veicot eksperimentus uz sava Gibson Les Paul, viņš atrada veidu kā nobloķēt stīgas pie augšējā slieksnīša, tās ieskavojot starp metāliskām plāksnītēm ar skrūvēm. Drīzumā viņš izveidoja prototipu arī Stratocaster ģitārām un iesniedza savu patentu ASV patentu valdē 1977 gada 3. janvārī. Patents tika piešķirts 1979 gada 23. oktobrī.
Pirmais slavenais čempions, kurš lietoja dubulti bloķēto (double-locking) sistēmu, bija Edijs Van Halens (Eddie Van Halen). Edijs uzstādīja vibrato (tagad ģitāristiem saprotamo “Floyd”) uz sava leģendārā Frankenstrat stroķa. Tā tapa modernā roka ģitāra un nepagāja ne ilgs laiks, kad Floyd Rose sistēma kļuva par vienu no pamat-ekipējuma elementiem visiem roka un metāla ģitāristiem.
Darījums 1982. gadā strauji izplatīja Floyd sistēmu, kad tika slēgts līgums ar ASV ģitāru ražotāju Kramer. Tajā pašā gadā sistēmai tika pievienoti fine-tuners (precīzie skaņotāji), kas radīja Floyd Rose klasisko dizainu. Klasika tika radīta, kad Kramer palaida Baretta modeli – tam bija viens humbucker skaņas noņēmējs un iekļāva idejas no Edija Van Halena diziana un, protams, Floyd Rose.
Ja teiciens “Imitēšana ir vissirsnīgākie glaimi autoram” ir patiess, tad Floidam būtu jāpietvīkst, jo, pateicoties viņa dizianam, tika radītas neskaitās licenzētās versijas viņa tremolo sistēmai un sniedza iedvesmu vienai no visu laiku labākajām vibrato sistēmām – Ibanez Edge. Mēs uzskatām, ka oriģinālais Floyd’s ir joprojām vislabākais. “Divebombing” bez tā būtu galīgi NE TAS…
Ja Floyd Rose sistēma uz Tavas ģitāras “galīgi neskan” un netur skaņojumu, ir 2. varianti – Atnes ģitāru uz Ģitārspēles Servisu un veic standarta apkopi vai arī Tremolo sistēmas bloķēšanu (raksturīga problēma instrumentiem zem ~Ls 200, jo tad Floyds nav tas kvalitatīvākais).
Ja interesē cenas un ģitāras ar Floyd Rose, ieskaties mūsu veikalā:
Nobeigumā ievietošu vienu no maniem iecienītākajime video, krā parādās Floyd Rose iespējas:
Steve Vai – “Bad Horsie”
Video izmantotā ģitāra: Ibanez JEM7V Steve Vai Elektriskā Ģitāra (Balta)
- Ja Tavai ģitārai ir Floyd Rose bet nezini, kā nomainīt stīgas, noskaties mūsu video “Kā nomainīt stīgas ģitārai ar Floyd Rose?“.
Kategorijas
Pēdējie komentāri
- What are the 4 dangers of taking antibiotics on Filmas par ģitārspēli, bohēmu un mūziku
- Do antibiotics cause bacteria to evolve on Joe Satriani (Džo Satriani) biogrāfija
- usb c headphones - Treblab on Joe Satriani (Džo Satriani) biogrāfija
- wireless earbuds for android - Treblab on Filmas par ģitārspēli, bohēmu un mūziku
- What not to eat with antibiotics on Filmas par ģitārspēli, bohēmu un mūziku