GITARSPELE CUSTOM darbnīca ne mirkli nestāv bez darba – šobrīd strādājam ar individuālajiem pasūtījumiem, kā arī esam apņēmušies izveidot kāda populāra mākslinieka ģitāras kopiju, piešķirot tai arī kādu inovācijas odziņu  arī no Jūsu puses!

Pēc aptaujas rezultātiem un izteiktajiem viedokļiem rezultāts ir noskaidrojies! Skatāmies šeit.

Balsošanai piedāvājam izvēlēties vienu ģitāru no mūsu saraksta, kas tapis izvēloties leģendārus ģitāristus, kuru ģitāras forma pēc uzbūves un specifikas atšķirās no mūsu pirmajām prezentētajām. Pēc balsojuma neaizmirsti pievienot komentāru par izvēlēto ģitāru – ko citādāku vai ko “mats matā” vēlies no mums sagaidīt šīs ģitāras izveides procesā! Labākās idejas īstenosim! 🙂

Katra ģitāra no saraksta asociējas ar pašu mākslinieku, jo formu un dizainu viņi paši ir radījuši un izvēlējušies. Šīm ģitāru kopijām ir bijuši dažādi ražotāji – tāpēc mums patīk domāt, ka “tā īstā” ģitāra vēl taps!

GITARSPELE CUSTOM RED

1. Eddie Van Halen – Frankenstrat

Ļoti leģendāra ģitāra! Par Kramer firmas veikumu rakstījām jau iepriekš. Stratocaster tipa korpuss ar Floyd Rose un vienu skaņas noņēmēju. Interesants strīpu krāsojums vairākos slāņos un sajūta, ka katra ģitāras detaļa ir izvēlēta no dažādām citām ģitārām. Divi skaņas noņēmēji un pa vidu – slēdzis pavisam neierastā veidā! Ģitārai ir nolietojuma pēdas! Tāpēc arī nosaukums – Frankenstrat!! Šī ir viena no pirmajām ģitārām, kurā vispār parādījās Floyd Rose tremolo sistēma!

Frankenstrat elektriskā ģitāra

2. Brian May – Red Special

“Vaboles” formas ģitāra ar ļoti unikālu izskatu un skanējumu, saglabājot klasiskās ģitāru roka tradīcijas. Šī ģitāra ir grupas “Queen” skaņa! Interesantie slēdzīši dod iespēju mainīt skaņas noņēmējus dažādās kombinācijās, kā arī panākt polaritātes maiņu dažādām skaņām! Braiens Mejs pirmo ģitāru izveidoja kopā ar tēvu no detaļām, kas saucās “ko nu varēja atrast”. Tāpēc pie tremolo sistēmas varēja atrast atsperes no motocikla sajūga u.c. Un kas par “gardiem” un citur neredzētiem dzidras skaņas noņēmējiem!

Red Special elektriskā ģitāra3. Jack White un JB Hutto Airline

Neierasta forma, bet pārsteidzošs skānējums! Šī jau ir kļuvusi par sērijveida ģitāru, kurai nepiedēvē nevienu īpašu ģitāristu, bet mēs visi zinām, ka ar tādu izcēlies ir Džeks Vaits un JB Hutto (rakstiņš). To sāka ražot kopš 1966. gada par smieklīgi zemu cenu. Taču šodien tā maksā milzīgu naudu savas originalitātes un skanējuma dēļ. Mūsdienās to ražo no saraknkoka, bet oriģinālie modeļi bija no stiklplasta materiāla!

Montgomeryward - elektriskā ģitāra

4. Mick Thomson (Slipknot) – Warlock 7

Kādus 10 gadus atpakaļ, kad uznāca Slipknot grupas slavas vilnis, tieši šī ģitāra bija tā, kas ierakstīja zemos, gārdzošos un populāros rifiņus, kas iezīmēja NU-Metal ēru! B.C.Rich bija un ir populāri ar nikna paskata ģitārām un Warlock forma, kā rādās, bija viena no vistrakākajām un piemērotākajām viņu mūzikas stilam! Iekšā aktīvie skaņas noņēmēji EMG un nekādu ladu atzīmju, izņemot baiso uzrakstu “HATE”.

B.C.Rich Warlock - elektriskā ģitāra

5. Joe Satriani – JS200

“Super ātra” un ērta ģitāra, kas paredzēta melodiskiem un ļot ļoti ātriem gājieniem, parādot ģitārista Džo Satriani virtuozitāti. Ibanez EDGE Tremolo soistēma, Dimarzio PAF Joe un Fred skaņas noņēmēji, liepas korpuss ar kļavas grifu. Līdz Ibanez radīja šo mākslas darbu, pagāja ļoti gari un darbietilpīgi gadi, kamēr “Toņa pavēlnieka” (Jā, Džo!) vēlmes tika apmierinātas!!

Joe Satraini - elektriskā ģitāra

Kura vēlies kā GITARSPELE CUSTOM - RED ģitāru?

 • Brian May - Red Special (35%, 21 Votes)
 • Jack White un JB Hutto Airline (23%, 14 Votes)
 • Eddie Van Halen - Frankenstrat (18%, 11 Votes)
 • Mick Thomson (Slipknot) - Warlock 7 (12%, 7 Votes)
 • Joe Satriani - JS200 (12%, 7 Votes)

Total Voters: 60

Loading ... Loading ...
 • Reply

  Augusts Akmeņkalns

  07 04 2014

  Gribētos, lai īstenojas vai nu JB Hutto Airline, vai arī Frankenstrat. Iemesli visai subjektīvi – pirmkārt būtu ļoti interesanti paskatīties uz šīm ģitārām dzīvē. Otrkārt – šķiet, ka izgatavot kādu no šīm ģitārām varētu būt diezgan liels izaicinājums.

 • Reply

  Humbuckers

  07 04 2014

  Es par Brian May!!
  1. Queen rocks
  2. Viņš ir vienīgais čalis, kurš no šiem visiem pie mums ir atbraucis ar koncertu (divreiz!!!!). Viņš nu noteikti Tribute būtu pelnījis vairāk par pārējiem 🙂
  3. Patīk oldskūls un ģitāras koncepts ‘ne pielikt, ne atņemt’. Šādu pat dzīvē nekur neesmu redzējis.

  Ļoti gribētos, ja sanāks realizēt, tad llai Gitarspele Custom izmantotu oriģinālos Burns noņēmējus un noteikti visus 6 slēdzīšus, jo esmu redzējis arī versijas ar parastajiem singliem, kas nedz izskatās, nedz arī skan kā Queen. Slēdzīši ir redzēta arī trīs – tie, kas ieslēdz tikai noņēmējus. Ideja par katra individuāla polaritātes maiņu ir ļoti kārdinoša it īaši tāpēc, ka var ieslēgt, piemēram, neck un bridge kopā :PPPPP

  Ja nesanāk šo, tad aidā Frankenstrat!

 • Reply

  Miks Vilnis

  07 04 2014

  Noteikti vēlētos redzēt frankenkasteru, taču vairāk kā to versiju, ko izdeva Kramer. Headstocks patīk mazliet labāk, bet būtu priecīgs redzēt jebvienu no šīm gičām, jo visas ir patiesi skaistas 🙂

 • Reply

  Edvards Broders

  08 04 2014

  Gribētu, lai uztaisa Airline formu. Būtu interesanti paturēt rokās un saprast, ko gan Džeks Vaits viņā saskatījis. + gribētos izmēģināt tos visus piecus kloķu, kas viņai virsū.

 • Reply

  Krāsas

  11 04 2014

  Kā ar šo? Kaut kas savādāks, 100 * 10^10 reizes neizmantots, bet pietiekami stilīgs, moderns, izskatīgs modelis, kā arī bez problēmām spēlējams 😉

  http://www.thegroundmag.com/wp-content/uploads/The-Kooks-London-2011.jpg

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  14 04 2014

  Es arī par Brian May!

  Man ir Brian May Signature Red Special, tai gan nav oriģinālā Tremolo sistēma. Es gan gribētu oriģinālo, jo Signature versijai stīgu mainīšana ir čakarīga.

  Visādi citādi skaņa ir pēc Queen, vajag vēl VOX un Treble Booster saliekot ļoti skaisti skan.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase