Gitaristiem.lv serviss ļoti bieži ir bloķējis dažādus Floyd Rose un Tremolo sistēmas. Tā kā vairāki lasītāji ir izrādījuši interesi par šo jautājumu, te būs aprakstīti iemesli, kāpēc citi to vēlas un nevēlas darīt, kā arī pats process ar bildēm!

Ļoti daudziem ir ģitāras ar Floyd Rose vai Tremolo sistēmu. Pēc mūsu pieredzes, katrs otrais sistēmas īpašnieks (runājot par ģitārām cenā no 100 – 300 Ls) nav ar to apmierināts.

Kāpēc bloķēt?

  • Ģitāra ātri izskaņojas, to aktīvi spēlējot – īpaši pēc stiepieniem, paša ģitāras skaņošanas procesa vai, nedod Dievs, pēc stīgas saplīšanas (tiem, kam tas ir gadījies, zinās, kas tas par „čakaru”).
  • Palikt vienā skaņojumā ir garlaicīgi (parasti Drop D, DAGDADu.c.) – ja ir vēlme noskaņot ģitārai vienu vai vairākas stīgas citādākā skaņojumā (iegūt plašākus skaņas diapazonus un pielietot citu spēlēšanas stilu), atkal radīsies problēmas – Floyd Rose vai Tremolo uzreiz izskaņosies
      • Daudzi Floyd Rose vai Treomolo nemaz nelieto – pērkot ģitāru, bieži vien ir citi kritēriji, kas atkarīgi gan no vēlmēm, gan piedāvājuma. Tāpēc nereti gadās iegādāties ģitāru ar kādu no šīm sistēmām nemaz to negribot (piemērs: laba cena, stilīgi skaņas noņēmēji, kvalitāte, brends, krāsa u.c., taču vajadzības pēc sistēmas kā tādas nav)
      • Antākot uz mēģinājumu vai koncertu ģitāra jau ir izskaņojusies – kas notiek tā iemesla pēc, ka ģitāra tiek pārnēsāta un sistēma ir kustībā (ilglaicīgs spiediens vienā vai otrā virzienā (dive un pull) atstāj lielu ietekmi uz tās nākamo skanējumu.
      • Floyd vai Tremolo lietotāji visbiežāk stīgas „atspriego” (dive), nekā „savelk” (pull) – un viņus tracina, ka tas „lidinās” (floating) gaisā – tāpēc nobloķē no vienas puses, lai joprojām varētu stīgas atspriegot.

      Šādas negatīvas īpašības ir pārsvarā lētākā gala Floyd Rose vai Tremolo sistēmām, jo, spēlējot uz ģitāru modeļiem, kas parasti ir cenā virs 1000 Ls – sistēma tur skaņojumu gan pēc aktīvas spēlēšanas, ilgas ģitāras stāvēšanas, stīgas saplīšanas, skaņojuma maiņas – pat ļoti labi!

      Tas skaidrojams ar to, ka bieži vien, lētākā gala ģitārām ir uzlikti oriģinālās sistēmas pakaļdarinājumi, kas apiet patenta un kvalitātes garantijas tiesības, zaudējot tās īpašības vai arī tās vienkārši ir izgatavotas zemākā kvalitātē, kas ir ļoti būtisks faktors skanējuma precizitātē!

      Kāpēc nebloķēt?

      • Viņi to bieži lieto – patīk izmantot tās iespējas pat tad, ja ģitāra bieži izskaņojas
      • Sistēma neizskaņojas – tā ir dievīga sajūta!
      • Lai arī gribētu nobloķēt, tomēr nolemj to nedarīt – jo apzinās, ka vēlāk iespējams būs vajadzīgs to lietot!

      Tieši tāpēc Ģitārspēle.lv serviss bloķē Floyd Rose vai Tremolo tādā veidā, lai pats tās lietotājs spētu jebkurā mirklī to atbloķēt, ja vēlas!

      • Ir kvalitatīvs un drošs bloķēšanas veids gan ģitārai, gan tās skanējumam
      • Viegli izņemamas un ieliekamas detaļas, kas īpaši pielāgotas katrai ģitārai individuāli (līdz maksimālai precizitātei, ņemot vērā ģitāras atšķirīgās īpašības pat tad, ja ir viens un tas pats modelis). Skatīt attēlu pa punktiem:
      1. Tiek ielikta pirmā detaļa
      2. Otrā detaļa (pabeigta vienpusēja bloķēšana – parasti lieto Tremolo sistēmām)
      3. Tiek ielikti 2 balsti otras puses bloķēšanai
      4. Ar viegliem āmura uzsitieniem detaļas tiek ievietotas savā vietā
        • Detaļas ir vielgi izņemt ārā – to var izdarīt ar minimālu pirkstu spēka piepūli
        • Tiem, kas vēlas, FLoyd Rose var nobloķēt, arī izņemot laukā atsperes

      Ārējais izskats

      • Pēc bloķēšanas – no ārpuses gandrīz nav nekādu vizuālu izmaiņu (no dažiem leņķiem var redzēt koka klucīšus). Ja ir vēlme arī tos noslēpt, tad var nobloķēt tādā pašā veidā kā tas tika izdarīts ar Yamaha RGX-420S

  • Reply

    Aldis

    11 10 2010

    kurā vietā atrodas jūsu serviss un cik izmaksā treomolo bloķēšana

  • Reply

    Anonymous

    25 01 2013

    Labdien!
    saskāros ar tādu problēmu ka, nespēju vairs noskaņot ģitāru, jo kā tieku galā ar apakšējam stīgām augšējās atkal atskanjojas, un pat ja ar atsperu palīdzību izdodas noskanjot visas- tad pielietojot trmolo, vinjas momentāli atskaņojas – kas tam varētu būt pie vainas, un kā to var labot?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase