Par šo ģitāru jau sen vēlējos uzrakstīt – tā ir viena no Edvarda Van Halena (Eddie Van Halen) (EVH) oriģinālajām Frankenstrat elektrisko ģitāru replikām. Attēla redzamais 1982. gada Kramer modelis šobrīd ir pārdošanā. Aptuvenā cena par līdzīgiem eksemplāriem ir ap 25’000 $. Pārdevējs ir Breds Kings (Brad King), kurš ir nodibinājis uzņēmumu kingguitar.com, kurš tirgo unikālus un īpašus mūzikas instrumentus un darbojās kā starpnieks starp pircējiem un privātajiem kolekcionāriem.

Šī konkrētā ģitāra bija galvenā koncerttūres Diver Down 1982-1983 laikā, kā arī bija viena no studijas ģitārām, ierakstot vispopulārāko EVH albumu 1984, kas iekļauj skaņdarbus kā Jump, Panama, I’ll Wait and Hot for Teacher.1984 relīzes ir arī grupas pēdējais studijas albums, piedaloties visiem oriģinālajiem dalībniekiem.

Ģitāru ir parakstījis pats Edijs 1984 mēģinājumu laikā, kad grupa gatavojās tūrei Zoetrope Studios, kā arī tās veidotājs Pauls Unkerts (Paul Unkert) ģitāras oriģinalā stāvokļa pabeigšanas brīdī, 1982. gadā. Neticami, bet ģitāra ir nostāvējusi neskarta keisā visus 25 gadus!!

Ģitārai līdzi nāk Van Halen grupas ģitāru tehniķa un Edija drauga Rudija Leirena (Rudy Leiren) vēstule, kurā tiek aprakstīta ģitāras vēsture un apliecināts tās autentiskums. Klāt nāk arī vēstule un video no ģitāras veidotāja Paula Unkerta, kurš apliecina katras ģitāras detaļas autentiskumu un oriģinālo sākotnējo stāvokli, kāds tas bija jau 1982. gadā. Pauls Unkerts ir ģitāru meistars, kurš būvējis gitāras Edijam Van Halenam 1982. gadā, kad viņam bija noslēgtas līgumiskas attiecības ar Kramer.
Pievērsiet uzmanību attēlā redzamajām detaļām. Katra komponente ir izvēlēta un ņemta no dažādām ģitārām, kas arī ir oriģinālā Frankenstrat doma.

 • Vidējā skaņas noņēmēja vietā ir ielikts pārslēdzējs!
 • Pickguard ir aplauzts sašķobīts
 • Neregulārs sarkanu un baltu līnīju krāsojums uz sarkanā korpusa
 • Interesanta labās puses stiprinājuma vieta jostai
 • Kas pievērsa Tavu uzmanību

Van Halen – Panama

 • Reply

  Factor bass

  05 04 2012

  Ģitārai līdzi nāk Van Halen grupas ģitāru tehniķa…. Kad ”līdzi nāk”? Tad kad pasauc? Varbūt tomēr komplektā ietilpst?

 • Reply

  Arciks

  14 01 2013

  īsti nesapratu, vai tā ir oriģināls?

  nu vispār ja paskatās video, gitāras krāsojums pamatīgi atšciraās.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase