Šajā video un bilžu galerijā varam redzēt Gibson izstrādāto leģendāro FIREBIRD, kas Epiphone izpildījumā saucās FIREBIRD Studio. Paldies mūsu klientam Jānim par iespēju parādīt šo ģitāru arī pārējiem. Jānis ir mūsu servisa klients un iegriezās, lai konkrētajai ģitārai nomainītu ladas un veiktu standarta apkopi.

Epiphone-Firebird-Gitarspele.lv_11Leģendārais Firebird dizaina izstrādātājs bija slavenais Rejs Dītrihs (Ray Dietrich), kurš arī radījis “stroķus” kā Flying-V un Explorer (sākotnēji priekš Gibson). Tā kā viņš bija arī auto dizaina mākslinieks, tad arī Firebird kokntūras atgādina kaut ko no tā laika auto industrijas (forma ar futūristiskajiem izciļņiem). Tā laika Gibson prezidents Teds Makkartijs (Ted McCarty) šīs ģitāras ražošanu uzsāka pazīstamajā Kalamazoo rūpnīcā 1963. gadā.  Epiphone Firebird Studio joprojām ražo un lielākoties tas ir pieejams worn cherry un sunburst krāsās.

  • Korpuss: sarkankoks (mahagony)
  • Grifa profils: SlimTaped D profils
  • Tiltiņš: LockTone
  • Skaņas noņēmēji: Alnico Classic skaņas noņēmēji, taču kokrētajai ģitārai ir pilnveidojums – klients ielicis bridge pozīcijā iekšā spēcīgo Seymour Duncan “Dimebucker”, par kuru sīkāk stāstīts video.

Uz Firebird ir spēlējuši vairāki ievērojami mūziķi kā Kīts Ričards (Keith Richard) Briens Džones (Brian Jones) no The Rolling Stones, Stīvens Stills (Stephen Stills), Toms Petijs (Tom Petty) un daudzi citi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase