Mūsu pūra lādē ir viens pagājušā gadā iefilmēts video. Šajā rakstā mūsu skolotājs Arturs Liede un Branimir Suhić (mūziķis un ģitārists, kas pie mums bija atbraucis Erasmus+ programmas pieredzes apmaiņas ietvaros uz vienu mēnesi no Horvātijas pagājušā 2016. gada oktobrī) testē skaņu un sniedz komentārus par divām budžeta /iesācēju klases elektriskajām ģitārām no diviem populāriem ražotājiem: Ibanez un Squier. Tām ir līdzīga forma, skaņas noņēmēji, grifa skala, tilts ar tremolo, rožkoka grifs – bet arī tikpat daudz atšķirīgā! Tiek testēti dažādie skaņas noņēmēji gan dažādos skanējumos un spēles stilos (ritms, solo, akordi, melodija – video ar tiem ir bagāts!)

Pirmā elektriskā ģitāra ir sarežģīta izvēle iesācējiem – tieši tāpēc esam izvēlējušies ģitāras, kas savā starpā ir līdzīgas specifikācijās un konkurē. Arturam ir savs favorīts. Bet, ja Tev būtu jāveic izvēle – kuru no abām paturēt – kuru izvēlētos?

Branimir Suhić (skatīt youtube kanālu)

Liels paldies video izveidē un skaņas apstrādē Branimir Suhić – viņš Jums visiem sūta lielus sveicienus un par sevi raksta:

Music and TV were two of my favorite things when I was little, and that was probably the reason why I picked up a guitar for the first time. It gives you a way to channel your creativity, and also to make new friends in a different way. (LV:  Mūzika un TV ir mana pamata aizraušanās jau no mazotnes. Tas arī bija mirklis iedvesmai, lai sāktu spēlēt ģitāru. Tā sniedz gan radošuma izpausmes, gan arī draugu iegūšanas iespējas dažādos veidos). Un te mēs piekrītam – Branimiram ar Arturu un mums izveidojās draudzīgs kontakts un izpratne neatkarīgi no ģeogrāfiskajiem attālumiem – mūzika vieno!

After just playing in bands in high school, I started to get interested in recording, and after getting a degree in Media Culture at University of Osijek, I worked on a TV station, so basically started to fulfill my childhood dreams. (LV: Līdz ar spēlēšanu grupās skolas laikā – mani ļoti interesēja skaņas ierakstīšana. Pēc izglītības iegūšanas Osijekas Mediju un Kultūras Universitātē es sāku strādāt TV studijā, kas nozīmēja bērnības sapņu īstenošanas sākumu)

Branimirs ar Arturu

Branimirs ar Eduardu

Branimirs ar Paulu

 

 

 

 

 

 

 

 

My biggest goal is to expand my little home studio, and to get to work with all the cool and creative people out there, like my new friends from Latvia at Gitarspele! (LV: Mans lielākais mērķis ir paplašināt manu mājas ierakstu studiju un sadarboties ar kreatīviem cilvēkiem – kā mani draugi no Gitarspele.lv!)


Fender Squier Affinity Strat (HH)

Lai dzīve būtu krāsaināka, tad no visa plašā krāsu un specifikācijas sortimenta, kas ir pieejamas Squier (jeb precīzāk Fender Squier, jo kā nekā zem lielā zīmola Fender!) esam no mūsu sadarbības partneriem – Latvijas mūzikas veikala Soundfactory.lv – testam paņēmuši Candy sprakling green jeb Spīguļspožo konfekšu zaļo ar dubultajām humbucker skaņas noņēmēja spolēm ierasto trīs single coil vietā un melnas krāsas dzelžiem (hardware) ierasto hromēto vietā.

 • Budžeta elektriskās ģitārai piemērots cenas diapazons 215 – 235 EUR.
 • Par lielāku cenu iespējams arī nomedīt komplektus ar pastiprinātāju, somu u.c. aksesuāriem.
 • Alkšņa korpuss – labs risinājums kvalitatīvai skaņai un salīdzinoši vieglam svaram
 • 21 lada ar punktētām inkrustācijām, klasiskā 25.5 collu skala kā jau Fender tipa ģitārām. Rožkoka grifa pārklājums un kļavas koka grifs.
 • Grifa galva ir 70-to gadu Strat stila, kas saucās “big” jeb lielais (platāks nekā standartā)
 • Silts un “resns” (kreptīgs) tonis dubultajām humbucker spolēm
 • Vintage stila tilts ar tremolo
 • Sīkāk komentēts video

Affinity sērijas izceļas ar to, ka tas ir īpaša un pasaulē jau gadiem populāra sērija/līnija, kas izceļas ar labu kvalitāti un skanējumu. Jā, tas ir mazliet dārgāks nekā parastie Squier, bet Affinity formāta un stila odziņas dēļ ir vērts pameklēt pāris desmit eiro kabatā, lai pēc tam varētu spēlēt bez bēdām ne tika iesācēja līmenī.

 

 

 

 

 

 

 


Ibanez GIO (HH)

Ibanez budžeta klase ir GIO sērija – Ibanez skaņējums, dizains un tonis, bet par pieejamām cenām iesācējiem.

Arī šai ģitārai ir divi humbucker skaņas noņēmēji, kas Ibanez (un arī citās roka/metāla stilu ģitārās) ir standarts. Bet, atšķirībā no Fender, ģitāra skan agresīvāk un roķīgāk. Un arī izskats ar visiem asumiem ir krietni nešpetnāks – tieši tāpēc šī Stratam līdzīgā forma saucās kā Super-Strat. Priekš soliņiem paredzēts 24 ladu skaits. Ģitāru ņēmām no Attrademusic.lv

 • Budžeta elektriskās ģitārai piemērots cenas diapazons:  165 – 215 EUR (te ir jāskatās uz visām GIO sērijām – GRX, GRG, DX u.c.- katrai būs citas odziņas dažādos ražojuma gados un pārdošanas reģionos). Mūsu konkrētais GIO nāk no šī komplekta.
 • Par lielāku cenu iespējams arī nomedīt komplektus ar pastiprinātāju, somu u.c. aksesuāriem.
 • 24 ladas (citreiz modelim 22 ladas), kas it īpaši ir ērtas soliņiem, klasiskā 25.5 collu skala (tāpat kā Fender tipa ģitārām). Rožkoka grifa pārklājums.
 • Roķīgs un ass tonis no skaņas noņēmējiem
 • Ibanez tremolo tilts
 • Sīkāk komentēts video

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase