Džons LenonsDžons Lenons (John Lennon) bija viens no pasaulē vismīlētākajiem dziesminiekiem. Gan ar savu darbību grupā The Beatles, gan sadarbību ar citiem mūziķiem un arī  ar savu solo karjeru, Lenons atstāja nedzēšamu iespaidu mūzikā, kas turpina iedvesmot katru nākamo paaudzi arī mūsdienās. Ir dažas interesanta lietas, kuras, iespējams, tu nezināji par Lenonu. Bet, ja nu ir kāda lieta, kas nav minēta šajā sarakstā, bet ir pieminēšanas vērta, noteikti uzraksti komentārā!

Pēc Džona domām, labākais materiāls no The Beatles nekad netika ierakstīts

Taču šī komentāra doma, atšķiras no tā, kā tas pateikts. Žurnālam Rolling Stone 1971. gada intervijā Džons teica, ka grupas panākumiem bija sava cena – lielais slavas spiediens, izžmiedza no viņiem radošo garu un grupa nekad nesasniedza tās pilno potenciālu: “Tāpēc mēs nekad neattīstījāmies kā mūziķi, mēs paši sevi tādā veidā nogalinājām.”

Viņš spēlēja daudzus mūzikas instrumentus

Kāda autobusa šoferis uzdāvināja Lenonam vienu no viņa pirmajiem instrumentiem – harmonikas, kuras Lenons ļoti bieži spēlēja The Beatles pirmajās uzstāšanās reizēs. Viņa māte viņam iemācīja spēlēt bandžo un arī nopirka viņam viņa pirmo ģitāru. Viņš spēlējis vēl ļoti daudzus instrumentus, ieskaitot melotronu.

Filma Let It Be Lenonam lika justies diezgan neaptēstam

Atskatoties uz dokumentālo filmu Let It Be, Lenons teica, ka filmu veidoja Pols (Paul McCartney) speciāli Polam. Viņš teica, ka filma bija viens no galvenajiem iemesliem kāpēc izjuka The Beatles un viņam un pārējiem grupas biedriem apnika atrasties Pola ēnā.

Džons Lenons
Džons Lenons nejutās pilnīgs esot vienkārši Bītls

Kā mēs visi jau zinām, Lenonam piemita atšķirīga, nemierīga un nebeidzami radoša personība. Filmējot filmu How I won The War, Džons atsaucās uz to kā viņa slava piedāvāja viņam iespēju izmēģināt laimi citās radošās sfērās, ieskaitot, gleznošanu, rakstīšanu un tēlošanu. Viņš apgalvoja, ka viņa mērķis bija atrast to nodarbi, kas viņu tiešām uzvelk.

Viņš uzskatīja, ka Elviss Preslijs (Elvis Presley) nonācis ellē

1980. gada sarunā ar žurnālu Playboy, Lenons dalījās ar iemeslu, kāpēc viņš atkāpjas no mūzikas biznesa, sakot, ka rokenrols vairs nav jautrs: “Es izvēlējos neņemt standarta izvēli savā darbībā – doties uz Vegasu un dziedāt lielos hitus, ja ir noveicies vai arī doties uz elli, kur devās Elviss.”

Viņš deva noderīgu padomu Brūsam Springstīnam (Bruce Springsteen)

“Uzmanies, vecīt!” Šie vārdi bija pamatā Lenona 1980. gada žurnāla Rolling Stone komentāriem par Springstīnu, kurš tobrīd bija diezgan aktuāls. “Dievs, palīdzi Brūsam Springstīnam, kad viņi izlems, ka viņš vairs nav Dievs…Viņi uzgriezīs viņam muguru un es ceru, ka viņš to pārdzīvos.”

Viņš iegādājās sev gorillas tērpu

Atstājiet gorillas kostīma pirkšanu Lenona paša ziņā! Tas noteikti viens no visu laiku interesantākajiem slavenību pirkumiem. Viņš domāja, ka visi Bītli iegādāsies sev šādus tērpus, bet beigās viņš bija vienīgais. Un kaut arī Džons to izmantoja tikai pāris reizes, viņš mēdza bieži iztēloties, ka ar to brauc savā Ferrari.

Viņš kritizēja pats savu balsi

Kā daudziem citiem mūziķiem, Lenonam bija grūti klausīties pašam sevi. Džordžs Mārtins (George Martin) stāstījis biogrāfistam Rejam Koulmenam (Ray Coleman), ka Lenonam bija dziļa nepatika pret savu balsi, kuru Bītlu producents nespēja saprast. Mārtins stāstīja, ka Lenons vienmēr ir vēlējies, lai viņa balsij ierakstos pievieno vairāk efektus, lai viņa vokāls izklausītos citāds.

Deivids Bovijs, Joko Ono un Džons LenonsDziesmai Dear Prudence piemita dziedinošas spējas

Aktrises Mias Farovas (Mia Farrow) māsa Prūdensa (Prudence Farrow) jutās ļoti depresīvi un satika Lenonu viņu kopīgā guru Mahariši Maheša Jogi (Maharishi Mahesh Yogi) garīgā seansa laikā . Cerot uzlabot Prūdensai garastāvokli, Lenons uzrakstīja viņai Dear Prudence. Dziesmai piemita tieši tas, kas viņai bija nepieciešams un viņai kļuva labāk.

Lenonam un Deividam Bovijam (David Bowie) bija kopīga nicinoša attieksme pret slavu

Lenons palīdzēja uzrakstīt Fame, kura kļuva par vienu no Deivida Bovija zināmākajām dziesmām, pēc tam, kad viņi abi bija dalījušies ar stāstiem, par to kā zaudējuši daļu dzīves, slavenības statusa dēļ. Dziesma Fame radās jam session ietvaros – Bovijs bija uzaicinājis Džonu uz studiju un rezultātā viņš dziesmā spēlē ritma ģitāru, kā arī viņa balss dzirdama bekvokālos.

 • Reply

  IndieGars

  14 05 2014

  Džonam esot bijusi nepatika, kad pēc Bītlu uzstāšanās vai citās reizēs, uz aizkulisēm nāca cilvēki ar īpašām vajadzībām lūgt autogrāfus vai vienkārši fotogrāfēties vai pārmīt kādu vārdu. Tas esot bijis tādēļ, ka pusaudža un jauniešu gados, viņš par tādiem cilvēkiem esot daudz smējies. Sasniedzot popularitāti, pagātne lika viņam justies neērti.
  p.s. Tas liek aizdomāties vai mēs paši ikdienā esam iecietīgi un saprotoši.

  • Reply

   Annemarija Linka

   15 05 2014

   Interesanti, re kā mūsu pagātne var mūs ietekmēt tagadnē!
   “Uzraku” vēl vienu interesantu lietu par Lenonu – agrākajam Bītlu menedžerim Alanam Viljamsam piederējusi kafejnīca “The Jacaranda”, kurā atradies vecs zārks (droši vien kā interjera elements). Un Lenons šad un tad mēdzis tajā joka pēc nosnausties 🙂

 • Reply

  guitarist1

  16 05 2014

  loti labs raksc

 • Reply

  Zigfrīds

  16 03 2015

  Vēl var piebilst ka viņš sita savu sievu Yoko Ono.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase