Turpinot iesākto rakstu sēriju – papildinam sarakstu ar filmām par mūziku un ģitārspēli, sākot no dokumentālajām filmām, līdz pat mūsdienīgām komēdijām. Filmas ir izcils materiāls ar ko īsināt garos rudens vakarus, iedvesmotos, mācītos un vienkārši labi pavadītu laiku. Ja nu nebija sanācis redzēt, šeit pirmā daļa ar filmām. Komentāros rakstat, kuras filmas ir Jūsu iecienītākās.

A HARD DAY’S NIGHT (1964)

A Hard Day’s Night filmas plakāts

Ričarda Lestera stāsts par kvartetu no Liverpūles “The Beatles”, tā uzņemta grupas slavas laikos un ir unikāla ar to, ka galvenajās lomās ir visi četri īstie grupas dalībnieki, kas ar savu aktierspēli un jokiem spēs aizraut ik vienu, kam pie sirds iet kaut viena dziesma no viņu repertuāra. Filma sniedz iespēju ieskatīties “Bītlu laiku romantikā”. Pēc iznākšanas filma bijusi veiksmīga kā finansiālajā ziņā, tā arī kritiķu vērtējumā.

Filmas sižets ir par, it kā, tipisku dienu Bītlu dzīvē, kas papildināta ar dažādiem atgadījumiem, kas tiek parādīti viņu dziesmu pavadījumā. Interesanti, ka filmas dialogos ne vienu reizi neizskan grupas nosaukums, bet tas parādās citās filmas daļās. “You Can’t Do That” ainā sākotnēji bijis redzams angļu mūziķis un aktieris Fils Kolinss, kurš, diemžēl, vēlāk “izgriezts” no filmas. Filma tiek atklāta ar ainu, kurā grupas biedri bēg no fanu pūļa, kas esot bijis pavisam īsts fanu pūlis, kas labprāt piedalījies ainas filmēšanā. Izvēlētā – melnbaltā krāsu gamma izvēlēt finansiālu, nevis māksliniecisku apsvērumu rezultātā

 

SWEET AND LOWDOWN (1999)

Sweet and Lowdown filmas plakāts

Amerikāņu režisora Vudija Alena filma par trīsdesmito gadu džeza ģitāristu Emetu Reju, kas spēcīgi ietekmējies no Django Reinhardt un sauc sevi par otro labāko ģitāristu pasaulē. Mūziku filmai komponējis amerikāņu džeza pianists Ričards Diks Haimens, bet visus solo iespēlējis Hovards Aldens.

Vudija Alena filmas ir jāvērtē kā mākslas darbi, nevis kā mūsdienu komerciālās kino filmas, lielāku uzmanību veltot aktierspēlei un atmosfērai, kas atveidota. Filma ir mīlas stāsts par skarbo, nepieejamo ģitāristu Emetu Reju, kurš uzskata, ka iemīlēties nozīmētu iznīcināt viņa muzikālo karjeru, viņa domas mainās, kad viņš satiek Hetiju, kautrīgo un mēmo veļas mazgātāju.

 

IT MIGHT GET LOUD (2008)

It Might Get Loud filmas plakāts

Amerikāņu režisora Deivida Gugenhaima dokumentālā filma, kas stāsta par trīs slavenu ģitāristu karjerām un viņu personīgo mūzikas stilu izkopšanu- Džimija Peidža, Džeka Vaita un The Edge. Viņi stāsta par savu pieredzi un kopā spēlē, filmu ir vērts noskatīties pat tad, ja mistiskā gadījumā, šie ģitāristi pagaidām vēl nav pazīstami.

 

 

ANVIL! THE STORY OF ANVIL! (2008)

Anvil! The Story Of Anvil filmas plakāts

Anvil grupa, kas no 1978. gada bija kļuvusi par vienu no mūziku visvairāk ietekmējošākajām rokgrupām, un tomēr viena no komerciāli visneveiksmīgākajām.  Dokumentālā filma par grupu, kas reiz “stāvējusi” līdzās visām pasaules ”metāla” ikonām, tomēr dažādu iemeslu dēļ nav spējusi šo slavu saglabāt, bet tagad ir gatava mēģināt vēlreiz. Pēc ne visai veiksmīgas Eiropas tūres, grupa izlemj mēģināt vēl, ierakstīt trīspadsmito albumu un censties atgūt iepriekšējo slavu. Atzīta par vienu no labākajām dokumentālajām filmām mūzikas lauciņa, un pateicoties filmai, grupa atguva vismaz nelielu daļu slavas.

Tenacious D and the Pick of Destiny (2006)

Tenacious D and the Pick of Destiny filmas plakāts

Komēdija ar iespējams oriģinālām detaļām par stāstu kā satikās Džeks Bleks un Kails Gass. Kuri kopā izveido duetu Tenacious D un dodas atrast likteņa mediatoru (pick of destiny), kas maģiskā veidā padara citas grupas vienkārši labākas. Kopā viņi raksta dziesmas, meklē iedvesmu, uzstājas un pat uzvar duelī ar pašu sātanu.

Kā apgalvojis Džeks, viņa izgudrojums, kas saklausāms viņu debijas albumā ir dziedāšanas tehnika, kad melodija turpinās gan ieelpas, gan izelpas laikā, kas ir nepieciešama “non-stop rocking”, bet izrādās, ka šī tehnika izmantota jau labu laiku pirms tam. Ja filma tiek uztverta kā viens liels joks, par to var kārtīgi izsmieties.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase