70 gadus kopš Džona Lenona (John Lennon) dzimšanas un 30 pēc viņa negaidīti agrās aiziešanas aizsaulē, viņš joprojām turpina nest savu miera sludināšanas vēsti cilvēku masām: Lenona rakstītās dziesmas joprojām saviļņo daudzu klausītāju sirdis visā pasaulē. Pēc viņa sievas, Yoko Ono lūguma, Gibson ir pagodināti un lepni piedāvāt 70. gadadienas Džona Lenona J-160E akustiskās ģitāras, lai atzīmētu neparastā mākslinieka atstāto mantojumu. Roku darba (handmade) ģitāras  būs pieejamas limitētā daudzumā.

7

1962 gadā, Džons Lenons joprojām bija topošais mākslinieks. Būdams viens no diviem dziedātājiem un dziesmu sacerētājiem grupā The Beatles sirdī, viņš guva visai mazu daudzumu naudiņas (ko grupa pelnīja tolaik). Lai iegūtu sev kvalitatīvu un Amerikā ražotu akustisko/elektrisko ģitāru, Lenons meta acis uz jauno Gibson J-160E. Problēma bija tikai viena – viņam nepietika naudas līdzekļu, lai to iegādātos. Pateicoties viņu menedžera Braiena Epšteina (Brian Epstein) palīdzībai, viņš pie tādas tika (arī Džordžs Harisons (George Harrison)) un varēja likt lietā, radot rokenrola vēsturi!

Gibson Montanas rūpnīcā šīs ģitāras tika radītas no jauna – perfektas detaļu kopijas un izstrādes kvalitāte. Džona Lenona 70. gadadienas modeļi ir pieejami trijās atšķirīgās versijās, lai prezentētu mūzikas instrumentu trijos Džona Lenona dzīves un karjeras periodos.

Pirmā versija, kas radīta Vintage Sunburst krāsā un limitēta līdz 500 ģitārām, prezentē ģitāru, kāda bija Lenonam, pie tās pirmoreiz tiekot un ierakstot daudzus slavenus ierakstus no 1963 līdz 1964 gadam. Tai skaitā: Please Please Me, With The Beatles and A Hard Day’s Night.

Otrā, ir ekscentriskā un pārgalvīgā Custom Shop (individuāla pasūtījuma) “Imagine” modelis Maigi blatā (Soft White) krāsā. Tieši šo modeli Yoko Ono lūdza, lai atdarina tādu, kāds tas bija ieraksta “Imagine” laikā.

Trešais modelis ir tieši tāds, kāds aplūkojams arī Rokenrola Slavas zālē, Klīvlendā (Rock and Roll Hall of Fame in Cleveland). Tā ir ar naturāla koka krāsu un slaveno uzrakstu “John un Yoko” (Džons un Joko), kas simbolizē ģitāras parādīšanos laika Lennon-Oko “Bed-in” miera protestā, 1969. gadā.

Otrais un trešais modelis ir limitēts līdz 70 ģitārām – katra par godu katram gadam kopš Lenona dzimšanas 1940. gadā. Abi iekļauj 70. gadadienas sertifikātus, kurus parakstījusi Yoko Ono personīgi. Ģitāras piegādā caur sertificētu pastu personīgi uz mājām. Konstrukcijas ziņā, ģitāra ir tiešs atdarinājums no 1962 gada modeļa.

J-160E oriģināli pastāv jau no 1954 gada kā pasaules pirmā elektro-akustiskā ģitāra ar iebūvētu skaņas noņēmēju un elektroniku – paredzēta skatuves māksliniekiem un ierakstiem. Iekārojams modelis!

The Beatles – I’m a Loser (Džons Lenons ar Gibson J-160E)

The Beatles – Nowhere Man (Džons Lenons ar Gibson J-160E)

Sagatavoja: Eduards Aksjoņenko

Informācijas un bilžu avoti:

  • Reply

    hp-bank

    20 09 2010

    RIP Džon Lenon. Lieliska mūzika !!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase