Priekš dažiem spēlēšana uz pilnīgi jaunas ģitāras nesagādā tādu prieku kā spēlēšana un apbružātas un ceļu gājušas (road worn) ģitāras. Atjautīga kompānija kā Fender ir spēciāli izlaidusi un veiksmīgi tirgo “Road Worn” sēriju saviem populārākajiem modeļiem. Tagad jūs varat ietaupīt piemaksāt papildus naudu, lai ģitāru nopirktu jaunu, bet ar nolietotas izskatu (norūsējušas detaļas, ar smilšpapīru apstrādāts korpuss, ievīlēts un noberzts grifs, iemīciti skaņas noņēmēji, nodzeltējušas detaļas, plaisas lakā u.c. Video 2:32 redzams viens no piemēriem, kā var piešķirt šo road worn izskatu uz PRS ģitāras (neatkārtojiet mājās!).

Arī manam Fender Telecaster ir skrambiņas, skrāpējumi, redzams nolietojums grifam un mazliet pabalējušas krāsas, taču, atšķirībā no citiem “sliņķiem”, tas ir noticis dabīgā veidā. Lietojot ģitāru vairākus gadus un pat pie saudzīgas izturēšanās – bez maziem defektiem neiztikt (it īpaši, ja aktīvi muzicē. Sanāk ģitāru mazliet apdauzīt, tā piesūcas ar dūmu smaku, pārklājas ar sviedru kārtu u.c.).

Palietotas ģitāras ir kļuvušas par modes tendenci. Iespējams tāpēc mums arī patīk leģendāri stroķi – to skaņas kvalitātes un izskata dēļ.

Taču atcerieties – vislabākā saikne ar instrumentu un patīkamā sajūta rodās no instrumenta iespēlēšanas – darbība, ko veicat, pavadot neskaitās stundas ar ģitāru un sapludinot dvēseles. Neviens meistars vai kāds cits ģitāras lietotājs šo sajūtu mākslīgi neradīs! Šādos gadījumos pat mazās skrambiņas, kad pārbrauc ar roku, ir patīkamas! Iespēlēšana un sadzīves lietošana nav ģitāras laušana). Citos gadījumos, ja dzenaties pēc nolietota izskata vien, tā ir pazīmēšanās pazīme 😉

Ko jūs domājat par šādām ģitārām?

 • Reply

  Mojo

  02 11 2012

  stilīgs tatoo

 • Reply

  VooDooChild

  02 11 2012

  Laba piektdienas vakar izklaide 😀

 • Reply

  preteklis

  02 11 2012

  Riebīgs apraksts

 • Reply

  Gatis

  03 11 2012

  Man labāk patīk dabīgi novalkātas ģitāras

 • Reply

  niko

  14 11 2012

  Piekrītu Gačai, Dabīgs novalkājums ir dabīgs – bez meliem, un īsts :)) + gandarījums

 • Reply

  Anonymous

  23 04 2013

  es domaju, ka lv gitåristi vel isti nav gatavi RELIC modeliem, pirmkart, tie ir parak dårgi, lai uz tiem vispar pat mestu acis, otrkårt, modee ir vairak spidigas, tiras un jaunas gichas, ar domu, ka neviens tas vel nav jaajis, sak- nafig man maksaat tadu zhuuksni par nojaatu shtrumu.
  Jaasaka, ka instrumentu kultura ir diezgan sekla pie mums, protams, ar saviem izneemumiem. Seit runa kopuma ir par VAIRAAKUMU, taa teikt par ‘mainstream’

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase