Scotty Doesn’t know ģitāras rifs

Kā jau ierasts, jauniešu filmās pārsvarā skan enerģiski un dzīvespriecīgi meldiņi. Ja filmēts ASV, tad ļoti bieži šis stils ir Punk-Rock vai Pop-Punk! Šoreiz izskatīsim populārās Eurotrip filmas slaveno dziesmu “Scotty Doesn’t Know“, ko izpilda grupa Lustra !

Rifu var spēlēt Vairākos veidos (melodijas ziņā visi līdzīgi, bet katrs ar “citādu fīču”). Raksta turpinājumā pieejama nodarbības un oriģināldziesmas tablatūra/video ar aprakstu!

Nodarbības tablatūru var skatīties bildes veidos zemāk (uzspiežot – palielina), vai arī vienā Guitar Pro failā: Scotty Doesnt Know – Gitaristiem.lv

1. un 2. variants

Var būt kā lejup ejošās (down-picking), tā arī uz leju un augšu ejošās (down and up or alternate picking). Lai gan oriģināli punk-rock stilu spēlē gandrīz vienmēr uz leju, mēs šajā vingrinājumā iesakām trenēties uz augšu un leju (attīsta izveicību un drīzāk var panākt lielāku spēles ātrumu). 1. Variantā ir oriģinālskanējums. 2. variantā, ja kādam vieglāk, tiek mainīta vienas nots atrasšānaš vieta (kas skanējumu gandrīz nemaina)

3. UN 4. VARIANTS

Tiek izmantota tehnika “Palm Muted” jeb slāpēšana ar plaukstu. Tablatūrā apzīmēts ar “P.M.–|” – tātad basa stīgas pirmajām 3. taktīm. 4. variantā atkal tiek piedāvāta nots atrašanās vietas maiņa.

5. UN 6. VARIANTS

Klāt Palm Muted tehnikai, tiek dublēta arī brīva trešā stīga brīdī, kad spēlē ceturto. Īsts Punk Rock skanējums! Šīs fīčas var kombinēt un izmantot citos rifiņos – lai attīstītu savu daudzpusību un stilu!

Oriģinālais “Scotty Doesn’t know videoklips nofilmas Eurotrip

Dziesmas pilno tablatūru iespējams lejupielādēt Guitar pro failā: Lustra – Scotty Doesn’t Know

Print Friendly

4 thoughts on “Scotty Doesn’t know ģitāras rifs

Leave a Comment

Draugiem.lv pase