Rodnijs Brenigans 2

2013. gada 9. augustā mūzikas veikalā Sound Factory virtuozais amerikāņu mūziķis Rodnijs Brenigans (Rodney Branigan) sniedza meistarklasi. Esam sagatavojuši vairākus video, kurā mūziķis atskaņo vairākus savus skaņdarbus, pastāsta par savu spēlēšanas tehniku un sniedz atbildes uz klausītāju jautājumiem. Mūziķis par sevi rada ļoti labsirdīga un gaiša cilvēka iespaidu un ir apveltīts ar labu humora izjūtu. Ceram, ka viņa dotie padomi, dzīves pieredze un lieliskā ģitārspēles prasme ieinteresēs arī tevi! 🙂

Rodnijs Brenigans ir dzimis un audzis Teksasā, tomēr savu karjeru galvenokārt veidojis Eiropā. Sākotnēji Rodnijs mācījās spēlēt ģitāru, tomēr sasniedzot līmeni, kurā viņu jau varētu vērtēt kā virtuozuviņu sāka interesēt arī citi instrumenti. Tādēļ viņš sāka apgūt arvien vairāk dažādus mūzikas instrumentus, tiem visiem pieejot ļoti nopietni. Šobrīd Rodnijs saka, ka viņš profesionāli spēlē 13 dažādus mūzikas instrumentus. Rodnijs savu atpazīstamību izcīnījs ar apbrīnojamajām koordinācijas spējam, kas viņam ļauj salīdzinoši ātri apgūt jaunus instrumentus un spēlēt vairākus instrumentus vienlaicīgi, kā arī paralēli cilvēkus izklaidēt arī ar aizraujošiem dziesmu tekstiem.

Rodney Branigan – Body Language un tajā izmantotā tehnika

Rodnijs spēlē savu dziesmu Body Language, kā arī pastāsta par to kādu skaņojumu izvēlas abām ģitārām. Parasti viņš šo dziesmu spēlē ar ģitāru un mandolīnu, bet tā kā mandolīna nebija pieejama, izlīdzējās ar ģitāru, paaugstinot skanējumu ar kapo palīdzību.

Rodney Branigan – kā ieinteresēt publiku un ritma sadalīšana

Mūziķis pastāsta kā iegūt publikas uzmanību un kā to noturēt. Atgādina, cik svarīgi ir pievērst skatītāju uzmanību ar kaut ko iespaidīgu un cik svarīgs ir kontakts ar skatītāju. Brenigans arī pastāsta par ritma dalīšanas tehniku, lai priekšnesums būtu aizraujošāks.

Rodney Branigan – Trilogy un tajā izmantotā tehnika

Brenigans izpilda savu dziesmu Trilogy no albuma Live Across America. Spēlējot viņš soli pa solītim izstāsta dziesmas uzbūvi – par to kā tiek sadalīts dziesmas ritms un melodija, un cik svarīgi ir dziesmas laikā kaut ko pamainīt, lai klausītājam nekļūtu garlaicīgi.

Rodney Branigan – Heading South

Rodnijs izpilda dziesmu Heading South no sava pirmā albuma Live At O.H.M.S. Dziesmas laikā lieliski atklājas lieliskā ģitāras pārvaldīšanas prasme, kā arī mūziķa melodiskā balss.

Rodney Branigan – Muddy Jesus un tajā izmantotā tehnika

Dziesma Muddy Jesus ir no albuma Nothing Better To Do. Brenigans parāda kā spēlēt divas ģitāras vienlaicīgi, vienu ģitāru turot aiz muguras. Arī šo dziesmu mūziķis parasti spēlē ar mandolīnu ģitāras vietā. Jau atkal lielu lomu spēlē ritma sadalīšanas tehnika.

Rodney Branigan – spēles tehnika, efekti un skaņas noņēmēji

Rodnijs, atbildot uz klausītāju uzdotajiem jautājumiem, pastāsta par to kā izvēlēties vietu, pa kuru sist ritmu uz ģitāras, tā lai tas nebojātu ģitāru, kā radīt skaņas noturīgumu, kādu ģitāras skaņojumu izmanto un nedaudz pastāsta par ģitāras efektiem, kurus mēdz izmantot.

Rodney Branigan par mācīšanos spēlēt ģitāru un radošo krīzi

Mūziķis dalās pieredzē par to kā ir sācis apgūt ģitārspēli, kādus vingrinājumus mēdz izpildīt treniņu nolūkā, kādās grupās ir spēlējis un arī iesaka, ko darīt, ja mūziķi piemeklē radošā krīze.

Uzzini vēl par Rodniju un noskaties viņa uzstāšanos Guitar Day 2012 pasākumā Rīgā: Nedaudz par Rodniju Breniganu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase