Guitar Day 2012 ģitāristu konkurss jau sen kā aizvadīts, tomēr tā atskaņās piedāvājam nedaudz tuvāk iepazīties ar konkursa šā gada īpašo viesi Rodniju Breniganu (Rodney Branigan).

Rodnijs Brenigans ir dzimis un audzis Teksasā, tomēr savu karjeru galvenokārt veidojis Eiropā, jo pats šobrīd dzīvo Londonā. Sākotnēji Rodnijs mācījās spēlēt ģitāru, tomēr sasniedzot līmeni, kurā viņu jau varētu vērtēt kā virtuozu, viņu sāka interesēt arī citi instrumenti. Tādēļ viņš sāka apgūt arvien vairāk dažādus mūzikas instrumentus, tiem visiem pieejot ļoti nopietni. Šobrīd Rodnijs saka, ka viņš profesionāli spēlē 13 dažādus mūzikas instrumentus, un patiesi, viņa pēdējā albumā ģitārā ieskanās tikai vienā dziesmā.

Rodnijs savu atpazīstamību izcīnijs ar apbrīnojamajām koordinācijas spējam, kas viņam ļauj salīdzinoši ātri apgūt jaunus instrumentus un spēlēt vairākus instrumentus vienlaicīgi, kā arī paralēli cilvēkus izklaidēt arī ar kādiem aizraujošiem dziesmu tekstiem. Par Rodniju atzinīgi ir izteikušies vairāki pasaules vadošie ģitāristu žurnāli, kā “Guitar Techniques” un “Crossroads Magazine”, kas teicis, ka “viņš ir šī gada un, iespējams, desmitgades lielākais atklājums”.

Rodnija lieliskās tehniskās spējas priekšnesumos pavada arī viņa īpašā harizma un asprātība, kas viņa Guitar Day 2012 priekšnesumā aizrāvā visu publiku, tai skaitā “bargo žūriju“.

1. Video zemāk redzams Rodnijs Brenigans ar savu meistarstiķi – priekšnesumu ar divām ģitārām

2. Rodnijs Brenigans izpildot klasisko The Beatles skaņdarbu “Come Together” īpašā manierē

3. Šajā video redzams, cik veiksmīgi Rodnijs prot izveidot šovu, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Vairāk video ar Rodnija Brenigana priekšnesumiem skaties šeit. Kā arī apskati vairāk bildes no Guitar Day 2012 mūsu Galerijā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase