16. janvārī Latvijas Pirmajā Rokkafejnīcā, Rīgā noslēdzās Gitarspele.lv, AT&Trade un Gibson rīkotais ģitāristu konkurss Guitar Madness 2014, kura galvenā balva bija elektriskā ģitāra Gibson Les Paul Studio! Konkursu vadīja grupas Colt solists Atis Ieviņš.

Pasākumu atklāja ģitārists Harijs Zariņš (Opus Pro, Colt), kurš rādīja klasi ar savu elektriskās ģitāras solo partiju.

Pēc viņa uz skatuves kāpa 10 finālisti, katrs ar savu unikālu un atšķirīgu priekšnesumu. Visus finālistus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija jau pieminētais Harijs Zariņš, Pauls Kravalis (Latvian Metal Orchestra, AT&Trade), Pīters Sandens (Peter Sanden) (Gibson USA), Kaspars Bindemanis (Latvijas Pirmā Rokkafejnīca) un Edvards Broders (Gitarspele.lv, The Pink Elephant).

Kamēr žūrija lēma par uzvarētājiem, uz skatuves kāpa Latvian Metal Orchestra, Paula Kravaļa un Artura Liedes sastāvā, kuri skatītājiem dārdināja savas kompozīcijas.

No kreisās - Mārtiņš Sliede, Pauls Kravalis, Harijs Zariņš, Kaspars Bindemanis, Jegors Kovaikovs, Pīters Sandens, Pauls Arnicāns, Edvards BrodersPēc šīs uzstāšanās žūrija bija gatava teikt savu spriedumu. Uzslavas, protams, ir pelnījuši visi 10 dalībnieki, katrs no viņiem ir ar atšķirīgu mūzikas stilu – no džeza līdz pat metālam. Varam būt droši, ka talantīgu mūziķu Latvijā netrūkst! Dalībnieki, kuri palika ārpus trijnieka, savā īpašumā ieguva Korg Humidi-Beat metronomu.

Un tātad pirmo trīs vietu ieguvēji ir:

1. Jegors Kovaikovs – ieguva Gibson Les Paul Studio

2. Pauls Arnicāns – Korg Kaoss Pad QUAD

3. Mārtiņš Sliede – VOX AmPlug Twin

Ceram, ka apmeklētājiem pasākums patika un apmeklēti būs arī turpmākie! Drīzumā gaidiet bildes un video! 🙂

1. vieta Jegors Kovaikovs

Iespējams Jegoram vajadzēja uzstāties pasākuma sākumā, jo viņš klausītājus iekustināja ne pa jokam. Žūrija nolēma Jegoram dot pirmo vietu. Viņa priekšnesumam lielu nopelnu deva arī Jegora grupas biedri – basists un bundzinieks. Jegoram ir 32 gadi, ģitāru viņš spēlē jau 12 gadus. Spēlējis tādās grupās kā Funk Therapy, Baraka, PeR un citās.

2. vieta Pauls Arnicāns

Paulam ir 19 gadi, ģitāru apguvis gan pie skolotājiem, gan pašmācības ceļā. Spēlē grupā Monro. Žūrija novērtēja viņa daudzpusīgo un nestandarta uzstāšanos. Paulu arī salīdzināja ar Frenku Zappu (Frank Zappa).

3. vieta Mārtiņš Sliede

19 gadus vecajam Mārtiņam izdevās iegūt 3. vietu. Viņš ar ģitārspēli nodarbojas jau 5 gadus. Mārtiņš izmantoja dažādas tehnikas un spēlējot bija ļoti precīzs.

Pārējo dalībnieku video vari noskatīties ŠEIT.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase