Turpinām ar video nodarbībām, apskatot Punk Rock/ Punk Pop stilu. Mācāmies spēlēt roka pamatus – kvintas un ritmus! Nodarbība uzlabos jūsu zināšanas un prasmes:

 1. Kas ir kvintas un kādos veidos tās spēlē
 2. Ritma izjūta, dažādi tempi un variācijas

Šī 1. daļas video nodarbība ir pieejama bez maksas – tāpat arī notis un audio faili. ir iespēja arī šo nodarbību lejupielādēt arī ērtā nošu pdf failā, kas paredzēts drukāšanai. Kad to apgūsti, dodies uz nākamo bezmaksas nodarbības daļu – Punk Rock 2. daļa – uzsvari un slāpēšana!!

Ģitāra, uz kuras tiek spēlēts nodarbībā ir Epiphone Les Paul Special II Vintage. Notis, audio faili, paskaidrojumi un norāde uz nodarbības otro daļu ir raksta turpinājumā.

1. Pantiņš 1

[audio:http://www.gitarspele.lv/wp-content/uploads/Punk-Rock-Gitarspeles-Video-Nodarbiba-1-dala-Pantins-1.mp3|titles=Punk Rock Gitarspeles Video Nodarbiba – 1 dala – Pantins 1]

Kvintas bieži vien tiek dēvētas par “dakšām” vai “power-chord”. Šajā vingrinājumā ir jāspēlē divu pirkstu kvintas – var lik ar 1 un 3 vai 1 un 4 pirkstu. Lai to izvērtētu, vienmēr ir jāskatās uz vingrinājumu kopumā – lai būtu ērti un skaņas ziņā kvalitatīvi spēlēt esošo takti, radot iespēju plūstoši pāriet uz nākamo. Kvintu nosaukumi ir atbilstoši pirmajai notij un tiek apzīmētas ar 5 (intervāls 1-5 pakāpe – kvinta). Pantiņā 1 tiek izmantotas arī kvintas ar paaugstinātu 5. pakāpi.

2. Pantiņš 2

[audio:http://www.gitarspele.lv/wp-content/uploads/Punk-Rock-Gitarspeles-Video-Nodarbiba-1-dala-Pantins-2.mp3|titles=Punk Rock Gitarspeles Video Nodarbiba – 1 dala – Pantins 2]

Pantiņā 2 tiek izmantotas tīras kvintas, pārvietojoties tikai pa piekto stīgu. Ieteikums A5 kvintu ir ņemt ar pirmo pirkstu, jo piektā stīga ir brīva. Pēc tam, sākot ar B5 jāliek divu pirkstu variants. Alternatīva iespēja – sākt spēlēt ar trešo pirkstu uz A5 un pirmo pieslidināt (vieglāk iesācējiem). Šīs kvintas ir ļoti populāras un rokmūzikā plaši izmantotas. Tā kā katra kvinta pēc nosaukuma simbolizē noti, no kuras tā skan (vienmēr zemākā skaņa kvintā), tad ir vērts šos apzīmējumus iemācīties no galvas, lai tie jau būtu pazīstami jaunos skaņdarbos un nekavētu laiku.

3. Piedziedājums 1

[audio:http://www.gitarspele.lv/wp-content/uploads/Punk-Rock-Gitarspeles-Video-Nodarbiba-1-dala-Piedziedajums-1.mp3|titles=Punk Rock Gitarspeles Video Nodarbiba – 1 dala – Piedziedajums 1]

Parādās trīs pirkstu kvinta – klāt nāk arī augstā oktāvas nots. Piemēram, G5 notis ir G, D un G (oktāvu augstāks). Kvinta skan jaudīgāk – to var arī spēlēt tikai ar diviem pirkstiem (1 un 3), vienam pirkstam piespiežot 2 stīgas.

4. Piedziedājums 2

[audio:http://www.gitarspele.lv/wp-content/uploads/Punk-Rock-Gitarspeles-Video-Nodarbiba-1-dala-Piedziedajums-2.mp3|titles=Punk Rock Gitarspeles Video Nodarbiba – 1 dala – Piedziedajums 2]

Kopija Pantiņš 2. Var spēlēt arī alternatīvajā variantā, kas ir redzams drukāto nošu versijā.

5. Alternatīvais variants Piedziedājumam 2

[audio:http://www.gitarspele.lv/wp-content/uploads/Punk-Rock-Gitarspeles-Video-Nodarbiba-1-dala-Alternativais-variants-Piedziedajums-2.mp3|titles=Punk Rock Gitarspeles Video Nodarbiba – 1 dala – Alternativais variants – Piedziedajums 2]

Viens no variantiem, kā citādāk nospēlēt Piedziedājumu 2, lai tas neskanētu tāpat kā Pantiņš 2. Tātad spēlējam “resnās” kvintas uz trijām stīgām un ieturam ritmu no Piedziedājums 1.

Saliekot kopā 1., 2., 3., un 4. (vai 5.) daļu, Jums sanāks skaists Punk Rock stila skaņdarbs. Atkārtojiet lielo pantiņu (1. un 2.) un piedziedājumu (3. un 4. vai 5.) divas reizes.

Ja šī nodarbība Tev likās noderīga, Tu noteikti būsi ieinteresēts/ta nodarbības otrajā daļā “Punk Rock Video Nodarbība – 2. daļa – uzsvari un slāpēšana“, kur tiek apspēlēta šī pati ideja tikai ar papildus tehnikām: Tā ir pieejama pilnīgi bez maksas!

 • Reply

  Krišs

  10 12 2012

  Ieteiktu šo ģitāru pirkt? Ir vēlme, taču nekad neesmu spēlējis. Esmu dzirdējis, ka šī ģitāra esot laba iesācējiem.

 • Reply

  Pauls

  28 12 2013

  Priex par skaisti noferm’eto,’ljoti profesionaalo darbu,Bravo!!!Good Job.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase