Te būs Ģitārspēles Nodarbība ar leģendārās grupas AC/DC hard rock dziesmu Back in Black. Rakstiņa turpinājumā ir tablatūra (pieejama gan bildēs, gan pdf) ar skaņas failiem, kas atbilst oriģinālam, kā arī mazliet par pašu dziesmu. Nodarbībā iespēlētie knifiņi ir mana interpretācija par rifiņu veidā, kā to vēlos Jums pasniegt, lai pats tehnikas stils “aizķerās aiz auss”. Rock on!

1. Daļa

 • Kvintas jāspērē tīri, spēcīgi un beigās apslāpēti – tā, lai tiktu ievērotas pauzes (tukšumi).

1. Daļa - AC-DC - Back In Black - Ģitārspēles Nodarbība - Gitarspele.lv

1. Daļa + Variācijas

 • Oriģināla sākumā (skatīt rakstiņa beigas) var dzirdēt ritma piesitienus uz ģitāras, kad stīgas ir slāpētas – to var izmantot pirmajos 6 sitienos no 8 (tātad pirms 1. daļas spēlē 2 taktis).
 • Ja ieskatīsieties, kā nodarbības sākumā iespēlēju rifiņu, es izmantoju ritma piesitienus (ar kreiso roku slāpējam stīgas un cērtam pa stīgām) – tas nav norādīts tablatūrā un nav oriģinālā, taču iesaku izmēģināt (ideāli der, ja spēlē bez backimgtrack pavadījuma).
 • Otrajā taktī, pēdējais stiepiens jāizpilda tieši tāpat kā video nodarbībā (it īpaši skatīt 1. daļa). Kad to apgūstat, uzdevums ir paklausīties oriģinālu un izspēlēt tieši tāpat kā skan + ritmiski atzīmēts šajā tablatūrā. Kam sanāca un kurš var man pateikt atšķirību?

1. Daļa + Variācijas - AC-DC - Back In Black - Ģitārspēles Nodarbība - Gitarspele.lv

2. Daļa

2. Daļa - AC-DC - Back In Black - Ģitārspēles Nodarbība - Gitarspele.lv

Par AC/DC – Back in Black oriģinālo skaņdarbu

Back in Black” ir grupas AC/DC dziesma, kas ir pirmā sarakstā viņu 1980. gada albūmam ar tieši tādu pašu nosaukumu. Pazīstama ar tā ievadrifiņu, dziesma ir veltījums AC/DC bijušajam solistam, Bonam Skotam (Bon Scott). Jaunajam un šobrīd esošajam solistam Braienam Džonsonam (Brian Johnson) tika dots uzdevums sacerēt piemērotu liriku… nu tādu, kas ļoti raksturotu Bonu un būtu kā svinības! Piemeklētie vārdi, kas uzpeldēja prātā kā  “Nine lives”, “Cats eyes”, “Abusing every one of them and running wild”, tika grupas atzīti, jo lirikā saskatīja Bona dzīvi.

Dziesma guva popularitāti pasaulē un ieguva vairākas balvas. Klausāmies oriģinālu:

 • Reply

  khmm

  06 12 2013

  kas Tev ar ritmu notiek? bija diezgan nepatīkami, ka neklausījies pat fonā skanošajā pavadījumā..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase