Šoreiz piedāvājam jums iemācīties dziesmu House Of The Rising Sun. Ar šo dziesmu visvairāk saistās tieši grupas The Animals versija (1964.gads), kaut arī viņi nebija pirmie. Jau 1937. gadā to ierakstīja Alans Lomaks (Alan Lomax), kurš ceļoja pa Amerikas laukiem un dokumentēja dažādus vietējos folkmūziķus. Vecākais zināmais ieraksts veikts jau 1934. gadā, bet ir ļoti grūti izsekot, kad tieši dziesma radusies. Daudzi uzskata, ka tā varētu būt sena angļu zvejnieku dziesma, kurai izmainīti vardi, lai tā atbilstu Ņūorleānas  aprakstam, savukārt amerikāņi to sauc par folkdziesmu. Lai būtu kā būdams, pirms spēlēšanas noteikti iesaku noklausīties grupas The Animals versiju, kuru šajā nodarbībā ari apskatīsim. Ieklausieties labās rokas štrihā.

1. variants

Šo versiju iesaku mācīties tiem, kuri tikko sākuši apgūt barē akordus. Šeit jāizmanto pilns F akords. Iesaku piedomāt pie štriha ritmiskās daļas.

1. variants - House Of The Rising Sun - Ģitārspēles nodarbības - Gitarspele.lv

2. variants

Šajā versijā spēlējot F akordu, jāspēlē tikai 4 stīgas. Iesaku piedomāt pie štriha ritmiskās daļas.

2. variants - House Of The Rising Sun - Ģitārspēles nodarbības - Gitarspele.lv

  • Reply

    Edgars

    29 06 2014

    Labdien, man vairāk interesē,kā apspēlēt Am Dm E, ja lieto pirmajā akordā Am pentatoniku(protams roof note A uz 5kto 6 stīga.. Labi, bet,ja man jāvelk žēlabains Dm, tad kurā pentatonikas pozīcijā viņu apspēlēt. Jautājums pēc būtības – ja tonika ir uz piektās stīgas, tad kādu pentatonikas bloku ir jāspēlē.
    Izskaidro ar parasto AM Dm E.
    Mana doma – vispirms 1. bokss(no Am),pēc tam…4.bokss?
    Izskaidro. Paldies,
    Edgars

  • Reply

    Edvards

    02 07 2014

    Atvainojos, ka tik vēlu atbildu, bet tikai tagad pamanīju tavu jautājumu.
    Ir vairākas versijas kā apspēlēt šādu akordu secību. Visizdevīgākā būtu vienkārši spēlēt A minora pentatoniku jebkurā pozīcijā uzsverot katra akorda root note (Am akordam A, Dm akordam D, E akordam E noti). Ar vārdu “uzsvērt” domāju iespēlēt katra akorda sākumā šo noti un mēģināt spēlēt ap to. 1. pozīcijā A minora pentatonikā šīs notis attiecīgi būtu: 1. A 3. D 4. E. Ļoti grūti to izskaidrot vārdiem, vieglāk būtu parādīt, bet ja saproti, ka pentatonikā ir tikai 5 notis (no vārda “penta” – lat. pieci), kas atkārtojas, tad nevajadzētu būt problēmām. Tava versija, ka uz katru akordu spēlē savu “bloku”/pozīciju arī der un tad sanāk 1. pozīcija Am 3. pozīcija Dm 4. pozīcija E. Parasti gan neviens tik ļoti nelēkā, bet vari patrenēties arī šādi.
    Ja ir vēlme iet vēl dziļāk, vari mēģināt likt klāt skaņkārtas. Ja tevi tas interesē varu zemāk uzrakstīt vēl klāt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase