IMG_4558-CopyTrešdien, 7. decembrī klubā Nabaklab norisinajās Gibson Ģitāru Roka Festivāls, kurā valdīja jautra un roķīga gaisotne starp vairāk nekā 200 skatītājiem, kā arī veselīga konkurence starp desmit konkursa dalībniekiem. Kā jau visos Gitarspele.lv rīkotajos pasākumos, tika izspēlēti arī vairāki mini-konkursi skatītājiem.

Pasākuma gaitā uz skatuves kāpa 10 konkursa dalībnieki, kas rādīja, ko māk, gan ar dzīvo, gan ar mākslīgopavadījumu, gan ar solo priekšnesumu bez pavadījuma. Pēc katra priekšnesuma žūrija, kuras sastāvā bija viens no latviešu leģendārākajiem ģitāristiem Armands Alksnis, ģitāru ražotāja Gibson (Nashville, USA) pārstāvis – menedžeris Peter Sanden, AT&Trade (Gibson izplatītājs Latvijā) pārstāvis, ģitārists Pauls Kravalis jeb Paul the Mole, kā arī Gitarspele.lv dibinātājs un ģitārskolotājs – Eduards Aksjoņenko, sniedza savu komentāru par tikko redzēto un dzirdēto.

Konkursanti bija dažādu mūzikas stilu pārstāvji, bija dzirdamas gan vieglas blūza notis, gan smags metāls, tomēr žūrija spēja jebkuru dalībnieku vērtēt kompetenti un obejektīvi.

Konkursa pirmais dalībnieks Nikolajs Markovs, spēlējot ar mākslīgo pavadījumu, uzstādīja augstu latiņu nākamajiem konkursantiem, bija redzams, ka Nikolajs bija gatavojies, jo spēlēja pārliecinoši, izmantojot dažādas tehnikas.

Kā piektais uzstājās Pauls Arnicāns, kuram bija arī savs pavadošais sastāvs – basists un bundzinieks. Pauls nospēlēja godam, izklausīties pārliecinoši viņam iepriekšējā skatuves pieredze.

Lielākā daļa ģitāristu bija izvēlējusies spēlēt elektriskās ģitāras, un tikai viens konkursants uz skatuves kāpa ar akustisko ģitāru. Iespējams, tas notika tādēļ, ka šis akustiskais solo priekšnesums tik ļoti kontrastēja ar iepriekšējām salīdzinoši smagajām performancēm, taču pēc Kaspara Niklasona pārliecinošā akustiskā priekšnesuma publika burtiski eksplodēja. Arī žūrijai par tikko dzirdēto bija sakāms tikai tas labākais.

Kā pēdējais uzstājās Jānis Kažemaks ar savu pavadošo sastāvu. Šķiet, ka Jānis šim konkursam bija izvēlējies vispiemērotāko tēlu, jo šis noteikti bija visroķīgākais priekšnesums.

Kad visi dalībnieki jau bija izteikušies, uz skatuves kāpa žūrijas loceklis Armands Alksnis, kurš pierādīja, ka līdz viņa līmenim konkursa dalībniekiem vēl jāaug, lai gan vēlāk intervijā atzina, ka kopumā ar konkursā dzirdēto ir apmierināts.

Pēc nelielas žūrijas apspriedes visi konkursanti tika aicināti nostāties uz apbalvošanas ceremoniju. Kad žūrija paziņoja uzvarētāju, bija skaidrs, ka viņi nav kļūdījušies, jo publikas ovācijas bija iespaidīgas. Epiphone Les Paul Custom savā īpašumā ieguva akustiskās ģitāras spēlētājs Kaspars Niklasons!

Žūrija lēma, ka godpilnā 2. vieta pienākas ģitāristam Paulam Arnicānam, kas savā īpašumā ieguva jaunu VOX VT20+ elektriskās ģitāras pastiprinātāju.

Tomēr žūrija nespēja izlemt, kurš ir pēlnījis Korg KAOSS PAD  procesoru, kas pienācās 3. labākajam  ģitāristam, tādēļ tika rīkots mini ģitāristu duelis, kurā ļoti sīvā cīņā Nikolajs Markovs izrādījās veiksmīgāks par Jāni Kažemaku.

Pirms jam-session ar savu priekšnesumu uz skatuves kāpa arī žūrijas loceklis Pauls Kravalis, kur apliecināja, ka savas apbrīnojamās prasmes nav zaudējis.

Ģitārspēle.lv vēlas pateikties visiem dalībniekiem, kas nenobijās, pieteicās konkursam un arī kāpa uz Nabaklab skatuves, kā arī visiem skatītājiem, kas atbalstīja konkursantus.

Drīzumā gaidāms arī video!

 

 • Reply

  Ritt

  08 12 2011

  Pa lielam labs, bet vēl viens pārvilināts uz elektrisko… ;D

 • Reply

  safagsdgvcx

  08 12 2011

  Uzskatu, ka tomēr Paulam bija jābūt pirmajam un otrā/trešā vieta bija jādala gibson čalim ar Kasparu.

 • Reply

  saule

  09 12 2011

  Kaspars ir vienkārši ģeniāls , ar savu priekšnesumu parāva līdzi visus kas bija nākuši klausīties 🙂 novēlu visu to labāko , čalim visas durvis vaļā 🙂

 • Reply

  susļiks

  09 12 2011

  Es arī tikai un vienīgi PAR Kaspara uzvaru!!! viņš ir NE TIKAI SMUKS, bet arī LIELISKS ĢITĀRISTS! :))

 • Reply

  Pauls

  14 12 2011

  Kad būs, beidzot, bildes?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase