Pagājušajā trešdienā, 21. novembrī plašs ģitāru draugu pulks sanāca kopā klubā Nabaklab, kur ļoti jautrā un brīvā atmosfērā norisinājās Guitar Madness 2012 ģitāristu pasākums ar meistarklasēm, paraugdemonstrējumiem, maziem konkursiem un Jam Session. Fotogrāfijas no pasākuma skaties Galerijā.

Pasākumu iesāka Ģitārspēle.lv izveidotājs un ģitārskolotājs Eduards Aksjoņenko, kurš dalījās savā pieredzē par ģitārspēles apgūšanu un izteica savas domas par labas ģitāras izvēli.

Pēc neliela konkursiņa, kurā uz skatuves aicinātiem apmeklētājiem bija jāatpazīst dziesmas, kas tika atskaņotas, ar savu priekšnesumu uzstājās Pauls Kravalis jeb Paul the Mole, kurš izpildīja pāris kompozīcijas viens pats, kā arī kopā ar savu skolēnu Pāvelu. Vēlāk sev pievienoties viņš aicināja īpašo viesi Agri Siksnu, kurš, izpildot uz Gary Moore dziesmas balstītu improvizāciju, ātri vien klausītājiem pierādīja, ka, lai arī kādu laiku no skatuves bija nozudis (Agris Siksna visaktīvāk koncertēja 90.-os gados), savas ievērojamās ģitārspēles spējas ir saglabājis un ir sava statusa – pirmais šrederis Latvijā ­– cienīgs.  Protams, Pauls Kravalis un Agris Siksna uzspēlēja arī nelielu kopīgu improvizāciju, kurā bija manāma neliela konkurence un vēlme izcelties vienam pret otru.

Pirms Jam Session sākšanās uz skatuves kāpa Ģitārspēle.lv skolotāji Matīss Jākobsons ar trim saviem audzēkņiem, kā arī Edvards Broders, kuri sniedza diezgan skaļus, mākslinieciskus un profesionālus priekšnesumus. Visi priekšnesumi drīzumā būs apskatāmi video!

Pasākuma laikā kāds laimīgais – Kaspars Eglītis –, atbildot uz erudīcijas jautājumiem un uzstājoties Jam Session laikā, tika arī pie jauna Korg efektu procesora. Tika izspēlēti arī neskaitāmi Korg metronomi, stīgas un mediatoru komplekti.

Sakām lielu Paldies visiem apmeklētājiem un atbalstītājiem un līdz nākamai tikšanās reizei, kas, iespējams, būs jau pavisam drīz!

 • Reply

  Pikaccuuuu

  24 11 2012

  Pati biju saja pasakuma. Loti patika. Pati rakstu muziku, speleju gitaru un ta, bet sapratu ka laiks piekerties muzikai nopietnak. Jo ejot prom no si pasakuma jutos ta itka no muzikas neko nesajegtu. 😀 Ta ka jaa, laiks macities vairak. (:
  Paldies organizatoriem. 🙂

 • Reply

  agdfg

  24 11 2012

  Ļoti skaistas bildes sanākušas, paldies jums, Gitarspele.lv, ka organizejiet šādus pasākumus, ar nepacietību gaidu nākamo . 🙂

 • Reply

  internets

  24 11 2012

  Zigfrīds ar Edvardu un Tomu viennozīmīgi bija vakara nagla! Gaidisim trio uzstašanās video kā arī nākamo guitar madness!!

 • Reply

  makslinieki welcome

  24 11 2012

  “Amazing” Video, lūdzu!!

 • Reply

  Anonymous

  25 11 2012

  būs video ?

 • Reply

  Kaspars

  25 11 2012

  Jā, kad ir gaidāmi video ar abu skolotāju jamiem?

 • Reply

  P.

  26 11 2012

  Neslikts pasākums, būtu labi tos jamus atkārtot regulāri. Bet, manuprāt, ir jāceļ līmenis muzikālā ziņā, respektīvi, apskatot kaut ko vairāk nekā bieži vien vienmuļo un daudzus nesaistošo stilu, ko sauc par šreda ģitāras prasmi (kuru reāli jebkurš, ar gribēšanu un neatlaidību, var dabūt gatavu salīdzinoši īsā laikā). Ir jāiesaista arī citu stila spēlētāji, piemēram, fjūžen (roka un džeza sajaukums) spēlētāji, kas spētu dot plašākai ģitāristu auditorijai ļoti noderīgu informāciju, piemēram, arī kaut ko teorētisku.
  Bet tā kopumā malači, vismaz kāds kaut ko dara!

 • Reply

  vic

  26 11 2012

  pilnīgi piekrītu

 • Reply

  Mojo

  27 11 2012

  Neslikts pasākums, būtu labi tos jamus atkārtot regulāri…
  he he cien. P. šie pasākumi tiešām notiek regulāri,ko lieliski var redzēt gitarspele.lv galerijā, jau kopš 2010.g. ik sezonu tiek organizēti tamlīdzigi pasākumi un kattreiz ar kādu specifisku ievirzi …Shreda heiteriem-U’re just jelous…

  • Reply

   Kaspars

   27 11 2012

   Jealous – jā, bet jāatzīst, ka Paulam tā nebija dikti spoža diena – es zinu, ka viņš spēj labāk un es esmu dzirdējis viņu spēlējam labāk. Tomēr ar visu to, ka viņam sanāca mazliet sliktāk kā parasti, es domāju, ka viņš tāpat saliktu praktiski visus, kas atradās tajā zālē in the art of shredding.

   • Reply

    Pauls

    27 11 2012

    Un Kaspar, ne man skauž, ne es vēlējos uzsvērti šredot, nedz kādam kaut ko pierādīt. Man viss sanāca tā kā to es vēlējos, jo mērķis šim džemam bija vairāk personisks. Paldies par komplimentu.
    Klau, nemēģināju nevienu aizvainot, aizskart vai tamlīdzīgi, vienkārši izteicu savas domas kā ģitārspēle spētu sniegt vēl lielāku devumu ģitāristu kopienai nekā tā dod tagad, atkārtoju, ka kopumā pasākum jau bija labs.

    • Reply

     Kaspars

     29 11 2012

     Nē, tas nebija kā uzbrukums: visu cieņu!

     No otras puses, nevaru zināt, kā mākslinieks ir gribējis to pasniegt, tādēļ būs mazliet jāņem vārdi atpakaļ.

     Bet, jā, pasākums tiktiešām ir izdevies un, manuprāt, varētu ko tāmlīdzīgu uztaisīt reizi mēnesī vai divos un mazliet pamācošāku no muzikālā viedokļa ar pāris demonstrācijām. Es domāju, ka būtu lieliski, ja varētu kaut ko pastāstīt par latviešu grupām vai mūziku – manuprāt, zināšanu daudzums mums par savējiem ir daudz zemāks nekā par, piemēram, amerikāņiem.

  • Reply

   Pauls

   27 11 2012

   Manuprāt, reizi gadā nav regulāri, piemēram, Arteļos un Kaijās u.c. džems notiek katru nedēļu, pulcinot lielu skaitu jauniešu un instrumentālistu. Kurš saka, ka šreds tiek heitots un ka tas ir slikts, vienkārši bezmērķīga ļurināšana stundām nav interesanta, tu tam nepiekrīti? Vienkārši par to non stop tiek runāts, ar laiku paliek garlaicīgi. Mani varbūt skaustu tas, ja es pats nevarētu uzšredot pēc nepieciešamības un gribēšanas, bet tā nav.

 • Reply

  Mojo

  28 11 2012

  …protams bezjēdzīga ļurināšana ir slikti,tas tak durakam skaidrs, bet bieži shredding ir tāds kā pirmais pakāpiens ko izdara jauni nopietni domājoši jaunieši kas vēlas apgūt ģitārspēli kaut cik profesionāli jo tur ir jāsamācās gammas,arpehios chordus spēlēt dažādos tempos utt. īstenibā shreds IR primitīvs tieši šī iemesla dēļ man patīk,tas ir kā ar Ferrari uz lidlauka,vienkāršs ka4īgs rifs un aiziet BURN ,bet tas ir tikai uzsākums ,jo jazz ,flamenco,fusion u.c. stilos visas tās shred lietas jāzina un vēl krietni vairāk bet protams MELODY IS THE KING…
  p.s. tas atkarigs no rakstura, man vnk besī politkorektie eiromīzēji…Pantera Rules,shred is not dead…
  whateva…excuse me ;-D

  • Reply

   P.

   28 11 2012

   Žēl Mojo Jojo, ka sava rakstura dēļ, kā jau pats saki, nesaproti, ko centos pateikt.
   Protams, ka tur ir daudz, ko mācīties, bet parasti, vismaz Latvijā cilvēki atdrillē pozīcijas un iemācas tikai vienīgi to, kurā vietā pielietot šo drillēšanu.
   Saproti es cienu un mīlu šredu, bez tā es neuzskatu ģitāristu vispusīgu un spējīgu, es to nekādā ziņā nenonicinu, bet nepatīk kā tas tiek bāzts sejā Latvijā un vēl pie tam tik ļoti garlaicīgi un primitīvi.
   Kurš ir politkorektais eiromīzējs? Un kāds šredam sakars ar politkorektumu un eiromīzējiem.
   Un kāds sakars Dimebagam un Panterai ar to par ko mēs runājam, protams, viņš šredo kā dievs, bet ir dzirdams (pēc visiem pamazinājumiem, paralēlajiem minoriem, interesantajiem intervāliem u.c.), ka viņš saprot muzikālā un šrediskā ziņā, ko viņš dara, nevis kā liela daļa vienkārši nokopē gājienus, iegaumē pozīcijas un viss, māksla gatava, – TĀ NAV MĀKSLA.

 • Reply

  Zen

  28 11 2012

  Yea right-pedal to the metal..

 • Reply

  shred

  28 11 2012

  viens talants uzrakstīja ka shred var iemācīties īsā laikā…tas nozīmē ka biški garākā laikā viņš jau pārzin gitāru!!! to ka esmu shred meistars internetā pat var uzrakstīt makšķernieks! shred ir tik viens variants gitarspele un tur tika paradīts viens variants…par bezjedzigumu varetu vērtēt ja noklausītos katra ,piemēram,pusstundas repertuāru!!!

  • Reply

   P.

   28 11 2012

   Jā, es to uzrakstīju, salīdzinoši ar citām lietām šredu tu vari apgūt salīdzinoši īsā laikā(uzsveru, ka SALĪDZINOŠI, lai nepārproti) un, ja, tavuprāt, ģitāras pārzināšana nozīmē kaut kādu pozīciju zināšana un zināt katru noti uz katras ģitāras ladas, tad………………., tad nav komentāru
   Protams, ka to var uzrakstīt katrs, bet kāpēc man melot? lai internetā bezpersoniski pataisītu sevi par kaut ko lielāku nekā es esmu? Tas ir nožēlojami.

   • Reply

    shred

    28 11 2012

    tieši tā es par tevi domāju…kāpēc nesamelot ja tas tik vienkārši? liekas ka tu vēl neesi izkakājis kaku!!!

    • Reply

     P.

     28 11 2012

     Tad tu jau tikai visai šeit esošajai apkārtnei parādi sevi no savas “labākās puses” jeb galva uz pleciem nepastāv.
     Jo es nekrītu tik zemu, lai melotu par lietām, kuras es saprotu. Tu ar šo komentāru pateici pilnīgi neko, tas bija lieki un pats parādīji tikai to, ka esi gvelžošs dirsējs.
     Liekas, ka tu vēl neesi iemācījies aizvērt žaunas.
     Balstoties pēc tevis, ja es nemāku neko, tad pasaki, kas esi Tu un parādi, ka tu vismaz esi labāk par mani – nemākulīgo meli. Aiziet varoni!

     • shred

      28 11 2012

      man ir video un ari audio ko es spēlēju…bet gribētos dzirdēt tevi kurš shred iemācas ātri,salīdzinoši…tik ar ko salīdzināt? tu laikam esi Shred learner…!

     • Anonymous

      28 11 2012

      Es neprasīju, kas tev ir kas tev nav, es prasīju tavu vārdu un lai tu pasaki, kur tavus meistardarbus atrast, tādēļ pasaki, kas tu esi un kur var atrast tavus video, audio ierakstus, lai tavu šred masterību var novērtēt.
      Es nekad neesmu teicis, ka es esmu šred masters, es vienkārši izteicu savu viedokli par visu šreda lietu, kura notiek Latvijā.
      Jā, esmu, žēl, ka tu, laikam, neesi!
      Salīdzini ar pasaules meistariem, varēsi no mani kaut ko iemācīties! :D!

 • Reply

  Mojo

  28 11 2012

  I love U _my dear P. and of course we all lowe guitar diferently… palieku nemierīgs ja kāds brauc manam mīļajam stilam virsū-“vienkārši nokopē gājienus, iegaumē pozīcijas un viss” tas vēl nav shred tas ir bullshit shred manā uztverē ir kā Pantera,S.Vai vai J.Satriani un katrs kas var nospēlēt gammu vēl nebut nav nekāds shredderis…par to eiro…sorry tas sinonīms snobam.

  • Reply

   P.

   28 11 2012

   Bet nenoliedzami, tas tieši cilvēkiem tiek bāzts sejā, ka vajag tikai to izdarīt un tu jau esi labs.
   Visu cieņu, bet es viņu nesauktu par šrederiem, jo šreds viņiem ir tikai kā palīglīdzeklis, lai citi apčurātos no laimes. Bet, piemēram, tādu kā Michael Angelo Batio es personīgi nesaprotu!
   Nesaprotu, kur tu manī atradi snobismu, jo es teicu, ka man pašam patīk šreds!

 • Reply

  Mojo

  28 11 2012

  par Batio gan varu piekrist -Amerikniskas bezgaumbīas paraugstunda , kaut gan izklaid€joši un pat komiski…
  …atceros vienu video S.Vai atbildot žurnālistam-…yeah,and I’m not a shredder,I’m not shredding……………….ok.ok. actualy I am
  šis piemērs izsaka manas sajūtas un dažreiz nevajag melot sev …

 • Reply

  Mojo

  28 11 2012

  lielākā problēma ir tā ka cik esmu un piedalījies Jam session tad Rock stila ģitāristiem tiešām ir problēmas, improvizējot pat caur vienkāršām akordu secībām,dinamika bieži nejēdzīga un labākos likus izšauj uzreiz un nav vairs vietas kur kulminēt nabadzīga nošu izvēle parasti blues scale,bet visus trūkumus tajā troksnī anyway saprast nevar laikam jau tāpēc ka rock nav kā blues un jazz improvizāciju pieļaujošs un atceros Jamus korsārā…tas vnk nebija Jams bet kautkāda aparatūras lauzšana ,tas ir akmens bra4ku dārziņā… patīk rippin’rock solo bet improvizēt ir jāmācās un blues un jazz to dara un bieži (piem.J.S.-Lenni Tristano )labākie rokeri un shredderi pamatā mācījušies tieši uz Jazz un blues ,tomēr mūžīgais shuffle kvadrāts besīj vairāk par shreda ļur ļur ļur ;-D

  • Reply

   Anonymous

   29 11 2012

   Tieši tā. Redzi, šeit ir tas, ko es gribu pateikt, ka mums pat elementāras lietas nezin, ka, piemēram, improvizē pa Em un cilvēki nezin ka nokrāsas veidošanai var izmantot Gmaj, ka ir iemācījušies konkrētas pozīcijas (par ko es jau runāju) un vairāk neko nezin, labi, zina, kā tās pozīcijas mainīt starp tonalitātēm. Un kā, šo nezinot, var sākt vispār runāt par jebkādu šredu!
   Jā, piekrītu par Steve Vai, šreds ir tikai kā papildus palīglīdzeklis, lai visi mēs no laimes apraudātos.

 • Reply

  SuS-D4

  29 11 2012

  Kungi (visticamāk), pārstājiet būt anonīmi un parādiet sevi!

  Ja ne šeit, tad ar saviem darbiem caur slēptu profilu iekš gitaristiem.lv 🙂

  Bet tas tā – prieks par diskusiju!

 • Reply

  niko

  30 11 2012

  Pasākums foršs , patika ko Eduards pastāstīja, kā arī Paula spēlēšana.
  Teikšu tā, ka tomēr savas gaumes mūziku šeit nedzirdēju pirm;as 2 h. Vienigi Kurmis bija tuvāks manai gaumei, un džemoja un spēlēja ar forši. Sarkanās gičas džems galigi nebija manā gaumē.
  ātrie ģitāras rifi gan neatstāj uz mani nekādu iespaidu, kā vienigi pirkstu veiklibas apliecinājums. Dodu priekšroku melodijai.
  Patika brīvā gaisotne, aktivitātes kā arī forši ka notikās Rīgas centrā
  Nepatika pilnīgi nesabalansētā, nenoregulētā skaņa kas grieza ausīs pie Paula un Agra. Agrim vispār bija 2 reiz skaļāka giča par paulu džema laikā, arī par pavadījumu :D.
  Sarkanās gičas uzstāšanās laikā pilnīgi nevarēju saprast kad beidzas skaņošanās un sākas džems 😀

  Kopumā jāsaka ka ceru pēc iespējas drīzāk atkal redzēties, kā arī sabalansēt ska;nu 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase