Zināmi 10 finālisti, kas jau nākam Otrdien, 22. maijā, kāps uz Studentu Kluba skatuves Tava Skaņa un Yamaha rīkotajā konkursa Guitar Day 2012 ietvaros un cīnīsies par Yamaha A3R Elektro akustisko ģitāru.

Zemāk apkopoti finālistu iesūtītie DEMO ieraksti, kurus varat noklausīties un raksta beigās nobalsot par saviem favorītiem!

Visiem finālistiem būs jāuzstājas ar diviem sagatavotiem skaņdarbiem – vienu pašsacerētu kompozīciju un vienu kaverversiju. Konkursa īpašais viesis, žūrijas pārstāvis un Yamaha īpašais sūtnis būs ģitāras virtuozs Rodnijs Brenigans (Rodney Branigan).

Finālā ir iekļuvuši:

Gints Smukais

Gints ir aizrāvies ar ģitārspēli jau 4 gadus. Mācījies pašmācības ceļā, spēlē akustisko ģitāru perkusiju
pirkstu stilā. Rada pats savus skaņdarbus, un spēlē grupā Afekts. 17 gadi.

Kaspars Niklasons

Jau piedalījies dažādos ģitāristu konkursos un uz skatuves kāpis gan ar elektrisko, gan akustisko ģitāru. Ģitāru „nopietni” spēlē 3 gadus, visvairāk puisi piesaista fingerstyle un tapping spēlēšanas maniere uz akustiskās ģitāras. Saka, ka ar uztraukumu pirms kāpšanas uz skatuves vairs nav jācīnās, jo Kaspars dara to, kas viņam patīk. 17 gadi.

Tadas Umbrasas

Jaunais talants – ģitārists no Viļņas, Lietuva. Spēlē klasisko ģitāru, galvenokārt world music un džezu. Sacer arī savus skaņdarbus. 14 gadi.

Aleksandrs Karimovs

Ģitārists, kurš „nopietni” ar ģitārspēli sāka nodarboties pirms 10 gadiem. Piedalās konkursā, lai gūtu lielāku skatuves pieredzi, kas pašlaik trūkstot. Dažreiz piedalās studiju ierakstos. Spēlē instrumentālo roku ar džeza elementiem. 29 gadi.

Jānis Ruņģis

Ģitārists, kuram jau ir vērā ņemama pieredze spēlējot kopā ar dažādu žanru pārstāvjiem. Šobrīd darbojas vairākās džeza apvienībās. Guitar Day 2011 uzvarētājs. 22 gadi.

Māra Bula

Vienīgā meitene – ģitāriste šajā konkursā. Spēlē tikai četrus gadus, tomēr pa šo laiku jau tapuši vairāki muzikāli projekti. Mūzika ir nozīmīga Māras dzīves sastāvdaļa, un tās daudzveidība Māru nebeidz pārsteigt. 20 gadi.

Egils Leimanis

Ģitāru spēlē no 13 gadu vecuma. Iecienītākie mūzikas stili ir blūzs un roks, kuru solo improvizācijas ir Egīla iecienītākās. 17 gadi.

Andris Oklāns

Akustisko ģitāru spēlē jau vairāk nekā 10 gadus. Ir pieredze arī elektriskās ģitāras spēlē, tomēr visvairāk piesaista akustiskās ģitāras fingerstyle tehnika. Spēlē grupā The Aperitif, kurā spēlē ģitāru, dzied, kā arī ir mūzikas un tekstu autors. Saka, ka mūzikas radīšana ir būtiska viņa radošās dzīves sastāvdaļa un cer, ka tā tas paliks līdz pat sirmam vecumam. Labprāt klausās jebkura stila mūziku, no kuras arī iespaidojas. 29 gadi.

Arturs Osipovs

Ģitāru spēlē aptuveni 8 gadus, kuru laikā piedalījies arī citos ģitāristu konkursos. Pie sirds vislabāk iet tādi stili kā roks, funk un blūzs. Šobrīd spēlē grupā Forrest H. 28 gadi.

Pauls Arnicāns

Pauls ar ģitārspēli nodarbojas jau apmēram 6 gadus, kuru laikā ģitāras spēlētprasmes apguvis gan ar privātskolotāju palīdzību, gan pašmācības ceļā. Ir pieredzējis ļoti dažāda stila mūzikā, kā metāls, flamenko, džezs u.c. Spēlēji vairākās grupās. Šāda veida konkursos piedalās nenovērtējamās pieredzes uzkrāšanai. 18 gadi.

Kuri trīs (maksimālais) ir Tavi favorīti "Guitar Day 2012" konkursā?

View Results

Loading ... Loading ...

Apsveicam visus konkursantus ar iekļūšanu finālā un tiekamies 22. maijā Studentu Klubā!

Ieejas biļete studentiem un skolēniem – Ls 2, pārējiem – Ls 3. Bez vecuma ierobežojuma!

 • Reply

  susļiks

  20 05 2012

  turu īkšķus par Kasparu!! 😉

 • Reply

  Daivis Dvareckas Gitaristas

  24 05 2012

  Zināmi Guitar Day 2012 Konkursa Finālisti
  Aleksandrs Karimovs, BRAVO BEST GUITARIST’2012:)100%

 • Reply

  Daivis Dvareckas Gitaristas

  24 05 2012

  Tadas Umbrasas 1 vieta??????????????? 🙁

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase