Noskaidrots Guitar Day 2012 Konkursa Uzvarētājs

Tadas Umbrasas

Otrdien, 22. maijā, Studentu Klubā norisinājās ģitāristu konkursa Guitar Day 2012 fināls, kurā desmit ģitāristu sīvā konkurencē uzvaru izcīnīja klasiskās ģitāras spēlmanis Tadas Umbrasas no Lietuvas, savā īpašumā iegūstot Yamaha A3R Elektro Akustisko ģitāru. 2. vietas balvu – Peavey Envoy 110 ģitāras kombi – ieguva pērnā gada uzvarētājs, džeza mākslinieks Jānis Ruņģis, savukārt 3. vietu un TC Electronics Polytune Mini ģitāras skaņotāju ieguva Gints Smukais, kurš bija veiksmīgi izvēlējies percussion/fingerstyle stila skaņdarbus. Bildes ir apskatāmas galerijā un pasākuma video atsevišķā rakstā.

Ģitāristiem savā priekšnesumā bija jāiekļauj viens paša sacerēts skaņdarbs, kā arī viena kaverversija. Konkursanti uzstājās dažādos formātos – gan ar dzīvo pavadījumu, gan solo. Pārstāvēti tika visdažādākie stili – sākot ar klasiku un beidzot smagu roku un fanku, tomēr bija redzams, ka publiku aizrāva pilnīgi visi priekšnesumi, jo pat žūrija, kuras sastāvā bija vairāki Latvijā atpazīstami ģitāristi, kā Kaspars Zemītis un Armands Alksnis, nebaidījās atklāt, ka līmenis šogad ir ļoti augsts, un uz skatuves redzama augstas klases ģitārspēle.

 

Pēc konkursantu priekšnesumiem uz skatuves kāpa arī Yamaha pārstāvis, profesionāls mūziķis un žūrijas loceklis Rodnijs Brenigans (Rodney Branigan), pēc kura priekšnesuma neviens nepalika vienaldzīgs, arī citi žūrijas locekļi izskatījās uzjautrināti, jo šajā salīdzinoši īsajā priekšnesumā bija iekļauts no visa pa bišķiņai. Vispirms Rodnijs apliecināja savu talantu, spēlējot divas ģitāras vienlaicīgi. Pēc tam viņš izpildīja kādu savu skaņdarbu ar patiesi interesantiem vārdiem, un dziesmas vidū kā ģitāras slaidu viņš izmantoja tikko uz skatuves izdzertu alus pudeli! Brenigana priekšnesumā ieskanējās arī kādas pazīstamas melodijas un to pavadīja nepārtrauktas skatītāju ovācijas.

Pēc konkursa noslēguma Ģitārspēle.lv uz nelielu interviju aicināja uzvarētāju Tadas Umbrasas un Rodniju Breniganu

Print Friendly

6 thoughts on “Noskaidrots Guitar Day 2012 Konkursa Uzvarētājs

Leave a Comment

Draugiem.lv pase