Lulu ir mākslinieciska sadarbība starp mūzīķi Lū Rīdu (Lou Reed) un smagās mūzikas apvienību Metallica.

Šī projekta veidotājus iedvesmojis ekspresionisma laika rakstnieks Frank Wedkind ar savām lugām “Earth Spirit” (Zemes gars) un “Pandora Box” (Pandoras lāde), kas ir stāsts par jauna dejotāja dzīvi un attiecībām, pazīstamas kā Lulu lugas. Kopš to publicēšanas 20. gs. sākumā, šis stāsts ir filmas (Pandoras lāde), operas un neskaitāmu citu mākslinieku radītu darbu pamatā. Šie stāsti pārkāpa to laiku ētiskās normas un vēl joprojām tiek uztverti strīdīgi. Sākotnēji Lulu dziesmu vārdus un muzikālo pavadījumu ieskicēja Lū Rīds kādam teātra uzvedumam Berlīnē.

Pēc tam, kad Lū kopā ar Metallicu 2009. gadā uzstājās Rock and Roll Hall of Fame koncertā Ņujorkā, viņi saprata, ka vēlas kopā radīt vēl vairāk mūziku. Strādāt pie Lulu mūziķi sāka 2011. gada Maijā Kalifornijā, par visa pamatu ņemot Lū Rīda dziesmu tekstus.

Vakar Amazon.de publicēja ieskatus visās 10 topošā albuma dziesmās. Tie ātri vien pazuda no turienes, tomēr Loutallica bija tik jauka, ka publicēja augstākas kvalitātes ieskatu Lulu.

Savā oficiālajā mājaslapā mūziķi raksta šādi: “Interneta atkarīgie, iespējams, jau ir pamanījuši, ka viens no mūsu mūzikas izplatītājiem ir nedaudz palaidis muti, publicējot ieskatu visās desmit gaidāmā albuma dziesmās, tāpēc tā vietā lai jūs mocītos, cenšoties kaut ko saklausīt tajās skaņās, mēs, par prieku jums, piedāvājam ieskatu mūsu albumā daudz augstākā kvalitātē.”

Lulu (30-second Samples) by Lou Reed & Metallica

 


 • Reply

  keda

  19 10 2011

  oh god, oh god!!

 • Reply

  haris

  19 10 2011

  Katrā ziņā interesanti… 😀

 • Reply

  yurciks

  19 10 2011

  baigi Johnny Cash atsit

 • Reply

  Vārds (nepieciešams)

  26 11 2011

  velvet metallica 😉 vecais lū iepūtīs svaigu vēju čīkstošajās M dzirnaviņās. Skan labi, M gan vēljoprojām turpina skanēt kā pēc-treša Metallica (sk. pirms black album/ pēc black album), bet tas tomēr ir kautkas svaigs (un jāatzīst- negaidīts)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase