Ir pagājuši 24 gadi kopš Kliffords Lī Burtons (Clifford Lee “Cliff” Burton) traģiskās nāves 27. septembrī, 1986 gadā (24 gadu vecumā).

Viņš bija amerikāņu mūziķis – visvairāk pazīstams kā Thrash Metal grupas Metallica basists. Viņš tiek bieži minēts kā viens no visu laiku ietekmīgākajiem metāla basģitāristiem. No viņa smēlušies piemēru dauzi jaunie mākslinieki. Kā basists, viņš atrada smago distortion un citu efektu pielietojumu (īpaši tādu, kādus klasiskie nelieto basģitārām). Labākais piemērs ir “(Anesthesia) Pulling Teeth”:

Burtona agrā ietekme bija pamats un būtība, radot unikālo mūzikas stilu, ar ko Metallica kļuva populāra un atpazīstama. Burtons grupai pievienojās 1982. gadā un piedalījās debijas albumā Kill ‘Em All.

Vēl viņš ir piedalījies divos Metallica albumos: Ride the Lightning un Master of Puppets: abi bija komerciāli veiksmīgi un kritiķu novērtēti. Burtons bija pazīstams sava “lead bass” spēlēšanas stila dēļ – bass spēlēja melodijas un solo lomu, papildus noturot grupas skanējuma harmoniju un ritma pamatu.

Nelaimes nāves gadījums notika Zviedrijā, Metallica koncertūrē, kad grupas autobuss nogāja no ceļa un apmeta kūleņus. 2009. gada 4. aprīlī, Metallica ar Burtonu iekļuva Rokenrola Slavas Zālē “Rock and Roll Hall of Fame”. Viņa tēvs, Rejs BUrtons (Ray Burton), sniedza runu par basistu.

Metallica par Klifu un traģisko notikumu (stāsts par avāriju u.c.)

Vēl vairāk par Klifu rakstīsim drīzumā!

Informācijas un bilžu avots: wikipedia.org un last.fm

 • Reply

  Hemmet

  27 09 2010

  R.I.P., Vecīt! For Whom The Bell Tolls – tas ir varens skaņdarbs! Clifa solo – nepārspējams

 • Reply

  fiash

  27 09 2010

  Thrash nevis trash!
  Arī par tik leģendāru personību kā Cliffs varēja rakstīt daudz, daudz vairāk.

 • Reply

  Akvatory

  27 09 2010

  Par sho gjitaaristu nekaadi agraak nav sanaacis paintereseeties. paldies par piemeeriem un aprakstu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase