Kā izveidot pašam savus mediatorus?

Vai Tev ir apnicis katru reizi, kad nozaudē mediatoru, to pirkt vēlreiz un vēlreiz? Varbūt Tev nepatīk veikala mediatoru  piedāvātā forma/krāsa/cietība? Varbūt meklē idejas oriģinālai un viegli pagatavojamai dāvanai?

Lai vai kā – ja esi ģitārists, Tev ir lielisks veids, kā pārstrādāt nevajadzīgās plastikāta kartes mediatoros!

 

1. Pirmā nepieciešamā lieta būs sameklēt dažāda veida nederīgas plastikāta kartes (vecas kredīt, tele, atlaižu u.c. veida kartes dažādos biezumos). Vidējais plastikāta kartes biezums ir 0.7 mm.

2. Tālāk Tev vajadzēs sagādāt:

 • šķēres, kas šīs kartes spēs precīzi izgriezt
 • marķieris vai pildspalvu, lai iezīmētu uz kartēm mediatoru formas
 • vīlīte, kas noapaļos asumus.

Īpašas mediatora formas gadījumā būs nepieciešamas arī smalkākas vīlītes (apaļās, kantainās utt). Vēlāk ļoti noderīgi jauno mediatoru ir apstrādāt ar smalku smilšpapīru, lai pilnībā novērstu sīkākos nelīdzenumus. Esiet uzmanīgi ar asiem priekšmetiem!

3. Tev būs nepieciešami arī esošu mediatoru paraugi (dažādākie veidi – kādi vien tīk). Ja pie rokas nav mediatora un tā izveide ir steidzami nepieciešama, tad derēs arī, ja vienkārši atcerēsies aptuvenos tā izmērus!

4. Izvēlamies jebkuru tīkamo zīmējumu uz plastikāta kartes – un tur arī apvelkam attiecīgās mediatora formas šablonus (ja kritērijs ir uztaisīt pēc iespējas vairāk – tad var sarūmēt aptuveni ap 7, saliekot tos cieši kopā!)

5. Uzmanīgi, pa iezīmētajām līnijām, izgriežam mediatorus (jo precīzāk griežam, jo mazāk vēlāk jāvīlē). Atceries – labāk ir nogriezt mazāk un vēlāk pievīlēt, nevis nogriezt par daudz – tā, ka vairs nav ko vīlēt!!

6. Nelīdzenās malas un asumus, kas radušies pēc griešanas – novīlējam un pārejam pāri ar smalku smilšpapīru, ja pieejams – lai mediators būtu pavisam gluds!

7. Mediatori gatavi un vari sākt tos lietot gan savā ģitārspēlē, vai arī dāvāt draugiem! Iesaku uzreiz veidot vairākus – jo tas ir paveicams diezgan ātrā laikā ( 6 mediatori ~ 15 minūtēs). Lai arī šāda materiāla mediatori ātri dilst un bieži vien nav nepieciešamajā izmērā – tos tomēr var labi lietot kā rezerves variantu vai arī pildīt vienkāršu kolekcijas un skaistuma funkciju! Ir forši, ja sanāk izgriezt kādu foršu kartes attēlu vai arī savu vārdu! Ja vēlies, lai mediatoram ir īpašība – lai tas neslīd ārā – iesaku izvēlēties plastikāta karti ar simbolu reljefu (kā kredītkartēm).


 

Print Friendly

10 thoughts on “Kā izveidot pašam savus mediatorus?

 1. Njam es ari biju šito vienreiz iedomājies bet es tikai no vecajam zelta zivtiņas atjaunošanas kartēm 😀 🙂

  ne nu vsp ideja laba es bieži pazaudēju mediatorus 😀

 2. Kaut kur sen atpakaļ lasīju arī par tādu kā mediatoru caurumsiti, kuram grieznis ir mediatora formā. Izskatījās līdzīgi kā standarta skavotājs. Nekādi tagad nevaru atcerēties kā sauca.

 3. Nu mīļie es ar šito vien nodarbojos. Nemitīgi tie meģiki kaut kur pazūd. Starp citu no kredītenēm diezgan normāli sanāk. Pirktie kaut kā tā cietība nav kā vajag!

 4. hehe, man ar pirmā doma bija – pick of destiny :DD

  es reiz atradu kkādas vecās saucamās ”fiškas” un tad tās nežēlojot pārtaisiju mediātoriņos.
  bij gan ar pokemoniem, gan visādām barbijām. pašai prieks :DD

Leave a Comment

Draugiem.lv pase