Vai Tev ir apnicis katru reizi, kad nozaudē mediatoru, to pirkt vēlreiz un vēlreiz? Varbūt Tev nepatīk veikala mediatoru  piedāvātā forma/krāsa/cietība? Varbūt meklē idejas oriģinālai un viegli pagatavojamai dāvanai?

Lai vai kā – ja esi ģitārists, Tev ir lielisks veids, kā pārstrādāt nevajadzīgās plastikāta kartes mediatoros!

 

1. Pirmā nepieciešamā lieta būs sameklēt dažāda veida nederīgas plastikāta kartes (vecas kredīt, tele, atlaižu u.c. veida kartes dažādos biezumos). Vidējais plastikāta kartes biezums ir 0.7 mm.

2. Tālāk Tev vajadzēs sagādāt:

 • šķēres, kas šīs kartes spēs precīzi izgriezt
 • marķieris vai pildspalvu, lai iezīmētu uz kartēm mediatoru formas
 • vīlīte, kas noapaļos asumus.

Īpašas mediatora formas gadījumā būs nepieciešamas arī smalkākas vīlītes (apaļās, kantainās utt). Vēlāk ļoti noderīgi jauno mediatoru ir apstrādāt ar smalku smilšpapīru, lai pilnībā novērstu sīkākos nelīdzenumus. Esiet uzmanīgi ar asiem priekšmetiem!

3. Tev būs nepieciešami arī esošu mediatoru paraugi (dažādākie veidi – kādi vien tīk). Ja pie rokas nav mediatora un tā izveide ir steidzami nepieciešama, tad derēs arī, ja vienkārši atcerēsies aptuvenos tā izmērus!

4. Izvēlamies jebkuru tīkamo zīmējumu uz plastikāta kartes – un tur arī apvelkam attiecīgās mediatora formas šablonus (ja kritērijs ir uztaisīt pēc iespējas vairāk – tad var sarūmēt aptuveni ap 7, saliekot tos cieši kopā!)

5. Uzmanīgi, pa iezīmētajām līnijām, izgriežam mediatorus (jo precīzāk griežam, jo mazāk vēlāk jāvīlē). Atceries – labāk ir nogriezt mazāk un vēlāk pievīlēt, nevis nogriezt par daudz – tā, ka vairs nav ko vīlēt!!

6. Nelīdzenās malas un asumus, kas radušies pēc griešanas – novīlējam un pārejam pāri ar smalku smilšpapīru, ja pieejams – lai mediators būtu pavisam gluds!

7. Mediatori gatavi un vari sākt tos lietot gan savā ģitārspēlē, vai arī dāvāt draugiem! Iesaku uzreiz veidot vairākus – jo tas ir paveicams diezgan ātrā laikā ( 6 mediatori ~ 15 minūtēs). Lai arī šāda materiāla mediatori ātri dilst un bieži vien nav nepieciešamajā izmērā – tos tomēr var labi lietot kā rezerves variantu vai arī pildīt vienkāršu kolekcijas un skaistuma funkciju! Ir forši, ja sanāk izgriezt kādu foršu kartes attēlu vai arī savu vārdu! Ja vēlies, lai mediatoram ir īpašība – lai tas neslīd ārā – iesaku izvēlēties plastikāta karti ar simbolu reljefu (kā kredītkartēm).


 

 • Reply

  sise

  10 05 2010

  kruta! es arī tādu gribu! mož var pasūtīt? 🙂

 • Reply

  Sidiboy

  09 06 2010

  Njam es ari biju šito vienreiz iedomājies bet es tikai no vecajam zelta zivtiņas atjaunošanas kartēm 😀 🙂

  ne nu vsp ideja laba es bieži pazaudēju mediatorus 😀

 • Reply

  Raimis

  11 06 2010

  Kaut kur sen atpakaļ lasīju arī par tādu kā mediatoru caurumsiti, kuram grieznis ir mediatora formā. Izskatījās līdzīgi kā standarta skavotājs. Nekādi tagad nevaru atcerēties kā sauca.

 • Reply

  Rocker

  06 07 2010

  Hah. Pēdējais uztaisīts kā ”pick of destiny” 😀

 • Reply

  Rūdis

  21 07 2010

  Runājot par the Pick of Destiny, vai tas nav tas pats, ko tas džekst tur rokā System of a Down – Hypnotize video?!

  http://www.youtube.com/watch?v=fIMujtfPHfc

  Un vēl, kas ir dīvaini – video ir uzņemts 2005. gadā kamēr filma Tenacious D in The Pick of Destiny parādījās tikai 2006. gadā!

 • Reply

  Renis

  26 08 2010

  Nu mīļie es ar šito vien nodarbojos. Nemitīgi tie meģiki kaut kur pazūd. Starp citu no kredītenēm diezgan normāli sanāk. Pirktie kaut kā tā cietība nav kā vajag!

 • Reply

  Halucinācija

  02 10 2010

  hehe, man ar pirmā doma bija – pick of destiny :DD

  es reiz atradu kkādas vecās saucamās ”fiškas” un tad tās nežēlojot pārtaisiju mediātoriņos.
  bij gan ar pokemoniem, gan visādām barbijām. pašai prieks :DD

 • Reply

  Draugiem lietotājs

  17 04 2011

  piemēram manās mājās vakar tika taisīt mediatori no veciem diskiem. princips tāds pats kā šeit. lieliski!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase