Kompresija ir veids, kā sašaurināt skaņas dinamikas amplitūdu. Kompresori pastiprina vājākos signālus, toties skaļākās skaņas padara klusākas atkarībā no skaņas uzstādījumiem – skaļāko un klusāko signālu attiecības un skaļuma sliekšņa, lai iegūtu vienmērīgāku skanējumu. Dažreiz dinamikas amplitūda vai atšķirība starp ģitārista klusākajām un skaļākajām notīm ir pārāk liela – mūzika sāk izklausīties nevienlīdzīgi. Tā vietā, lai mainītu skaļumu spēlējot, atšķirību izlīdzina ar kompresijas palīdzību.

Daudzi ģitāristi izmanto kompresiju, lai paildzinātu nošu skanējumu, neizmantojot kropļojuma efektu, padarot izskanošās un klusākās skaņas skaļākas. Country stila ģitāristi nereti izmanto kompresiju, lai iegūtu tīru skanējumu, kur notis šķietami izceļas ikreiz, kad tiek nospēlētas ar mediatora palīdzība. Arī funk stila ģitāristi izmanto kompresorus – viņi tos lieto, lai ieraksta laikā iegūtu lecīgāku un rupjāku skaņu.

Te būs video piemērs ar vienu no kompresoriem, kuru var iegādāties pie mums veikalā:

Dunlop M102 MXR Dyna Comp COMP Ģitāras Efektu Pedālis

  • Reply

    ;)

    25 01 2013

    Paldies par informāciju, 2 gadus spēlēju ģitāru, bet ģitāras efekti man vēljoprojām ir mistika. Ceru, ka būs vēl raksti par efektiem un tie tiks vēl detalizētāk izskaidroti. Priecē arī ir tas ka efektiem rodas latviskoti nosaukumi. Vienīgi pie katra latviskojuma iekavās arī vajadzētu ierakstīt anglisko nosaukumu. Cik sapratu ar kropļojuma efektu bija domāts distortion…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase