Tone RiteKā zināms, mūziķi ir gatavi darīt ļoti daudz, lai no sava instrumenta dabūtu labāko iespējamo skaņu. Dažreiz metodes, ar ko tas tiek panākts, var kļūt arī ekstrēmas. Nav runa tikai par ģitāristiem, piemēram, ir dzirdēts, ka bundzinieki mēdz uz kādu laiku aprakt savus šķīvjus zem zemes, lai tiem piešķirtu tumšāku toni, vai arī kāds teātris Kalifornijā atļāvis jebkuram no ielas ienākt un uzspēlēt viņu flīģeli, lai uz tā tiktu nospēlētas 100 stundas, kas nepieciešamas, lai instruments tiktu iespēlēts.

Uzņēmums ToneRite piedāvā ko līdzīgu, tikai viss notiek daudz vienkāršāk – neko nevajag nekur aprakt un nav nepieciešams dot savu ģitāru svešiniekiem. Viņi piedāvā nelielu ierīci, kas tiek piestiprināta ģitāras stīgām un liek tām vibrēt zināmā frekvencē, kas nodrošina instrumenta iespēlēšanos.

Izklausās, ka šāda ierīce varētu arī strādāt, bet tai pat laikā rodas arī šaubas – ja nu tas viss nekam neder? Tāpēc tas ir arī izmēģināts ar jaunu Gibson J200 akustisko dzelzs stīgu ģitāru. Lai izmēģinātu ToneRite, no sākuma tiek ierakstīta skaņa ar neiespēlētu ģitāru – vaļējie akordi un harmonijas. Ierakstīšanai izmantots Shure SM57 mikrofons. Pēc tam ģitārai uz nedēļu no vietas uzstādīts ToneRite. Paši ražotāji saka, ka minimālais laiks, lai justu izmaiņas ir 72 stundas, bet rekomendē 144 stundas. Pēc nedēļas skaņa ierakstīta vēlreiz. Izmantota ta pati ģitāra, tas pats mediators, tas pats mikrofons tajos pašos apstākļos.

 PIRMS:

PĒC:

Kad ierīce uzstādīta ģitārai, tā ir ļoti klusa, gandrīz nedzirdama – nav skaļāka par datora ventilatoru. Iespējams regulēt arī intensitāti – ja vēlamais tonis ir maigāks, tad intensitāti jāuzstāda zemāku, bet ja galvenais ir skaļums, tad intensitātei jābūt augstākai.

ToneRite nav domāts tikai ģitārai – šādas ierīces tiek piedāvātas arī vijolēm, ukulelēm, mandolīnām un citiem stīgu instrumentiem. Lai gan nekvalitatīvu instrumentu tas nesalabos, tas ir veids, kā ātrāk iespēlēt  ģitāru. Vairāk informācijas viņu mājas lapā: http://www.tonerite.com/guitar.html

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase