Kā ģitārists ar zināmu pieredzi, savā dzīvē esmu saskāries ar ne vienu vien skaņotāju paveidu, bet nekad vēl nebiju sastapis tik pilnīgu, vienkāršu un daudzpusīgu skaņotāju (kas patiesībā sevī ietver veselas trīs funkcijas jeb sastāv no trim daļām) kā Korg TMR-50.

Vispirms pievērsīšos TMR skaņotāja daļai:

Skaņotājs kā skaņotājs, nekādu papildu funkciju tam nav, tikai ierastā hercu maiņa, un universālai lietošanai tas ir hromatisks. Tātad derēs arī tiem, kas nespēlē ģitāru! Precizitātes ziņā noteikti neatpaliek no neviena cita Korg skaņotāja. Viens mīnuss gan šai skaņotāja daļai ir – nav iebūvētas izejas, kas nozīmē, ka koncerta laikā tomēr jāpatērē laiks, lai uzskaņotos, jo līnijā (line) ieslēgt to nevar.

Otra šīs brīnumierīces daļa ir metronoms. Metronoma daļa šajā produktā, manuprāt, ir fantastiski parocīga. Tap Tempo funkcija metronoma lietošanu manāmi atvieglo, jo nereti gadās tā, ka vajadzīgais ātrums skan galvā, bet pareizi uzstādīt metronomu uzreiz neizdodas, tas ir laikietilpīgi. Tomēr ar šīs funkcijas palīdzību iespējams „iespiest” sev vajadzīgo ritmu pāris sekunžu laikā. Bieži izmantojot šo ritmisko kladzināšanu, ir gadījies nokaitināt apkārtējos ar diezgan aso klikšķu skaņu, bet šim aparātam tas viss tiek novērsts ar skaļuma (volume) kontroli un izeju austiņām, lai tikai tu pats varētu baudīt skaisto, precīzo zuzināšanu.

Pati iespaidīgākā un inovatīvākā Korg TMR-50 funkcija ir ierakstītājs. Iespaidīgi ir ne tikai tas, ka šāda funkcija tam pastāv, bet arī tas, ka ierakstu kvalitāte ir apbrīnojami laba. Ieraksti tiek saglabāti .wav formātā, kas liekas jocīgi, jo parasti kompānijām ir nelāga paraža izveidot savu formātu, ko iespējams atskaņot tikai ar viņu piedāvātajām precēm. Otrkārt, ierakstīto materiālu ir ļoti viegli pārnest datorā – līdzi nāk USB vads. Līdz ar šo vairs nav nepieciešamības uz grupas mēģinājumiem nest datoru un mikrofonu vai mājās nopūlēties ar kādas idejas ierakstīšanu datorprogrammās, tā vietā var vienkārši ieslēgt savu salīdzinoši mazo Korg kastīti un ierakstīt līdz pat 20 min (ar to pat Hendriksa soliņam pietiktu)! Te būs manis veiktas demo ieraksts: KORG TMR-50 demo ieraksts (grupa)

Kad manās rokās nonāca šī diezgan lielā skaņotājam līdzīgā lietiņa, domāju, ka tā nepārsteigs mani vairāk kā jebkurš cits skaņotājs/metronoms. Tomēr ģeniāla man likās šī aparāta vienkāršība, tas, ka var ieslēgt arī visas funkcijas kopā un līdz ar ierakstīšanos uzlikt metronomu un skaņotāju tā, lai viss būtu ritmiski un skanētu perfekti. Jau sākumā ieraugot to, nodomāju, ka tik masīvu skaņotāju paņemt uz kādu koncertu būtu diezgan neērti, bet, iepazīstot nianses, esmu sapratis, ka tam jau tas nav domāts. Es to varētu salīdzināt ar kādu mājdzīvnieku, kas sagaida mājās pēc grūtas dienas un ir gatavs uzklausīt un ierakstīt tavu smeldzīgi ironisko dziesmu, pa vidu vēl ritmiski uzrejot un turot instrumentu skaisti skanošu. Ja man būtu ar atzīmi jānovērtē šī ierīce, tad Korg TMR-50 saņemtu 9 no 10 ballēm, jo 1 tomēr jānoņem par neparocīgo izmēru. Tas gan ir sīkums attiecībā pret TMR sniegtajām iespējām, bet līdz pilnīgai perfekcijai tomēr vēl mazliet pietrūkst.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase